Snímč teploty chladiacej kvapaliny

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Snímč teploty chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Bajky »

Zdravim.Prsim vas vedel by mi niekto poradit s nasledovnym problemom?Mam astru G 1,6 55kW a neukazuje mi vobec teplotu motora,auto vsak kuri,skusal som pozret do pristrojovky ale tam nic neda sa tam nic skontrolovat,vsetky konektory ok.Neviem vsak najst snimac teploty chladiacej kvapaliny.V knihe jak na to som nenasiel kde ho ma moj typ motora,mal by vsak byt na vodnej pumpe,na ktoru vsak skoro nevidim kvoli tomu ze mam aj klimu a je to pod krytom rozvodov.Mal niekto z vas podobny problem?
janadamec

Príspevok od používateľa janadamec »

snimac teploty moze byt ok.Mozno budik je zly
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Najskorej bude vadne to cidlo teploty vody pre budk ,hod sem presny kod motora najdem Ti cislo dielu :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

No už som to zistil.Dnes som bol na diagnostike aby sa potvrdilo moje tusenie ze to bude termostat.Pri jazde mi totiz neukazuje teplotu motora,to len kvoli tomu ze nieje dostatocne velka,Kedze ukazovatel je taky aky je ukazuje az od cca 70°C.Dovtedy zostava prilepeny o nulu.V servise sme auto na volnobehu po 10 minutach zohriali a cidlo odosielalo to iste RJ co bolo aj na palubke zobrazene,cize cidlo OK termostat KO :).Pri behu motora ma vsak znepokojil udaj zo snimača teploty vzduchu ktorý trvale ukazoval na diagnostike -31°C cize to neviem co ma znamenat.Motor inak slape v pohode,a dokonca spotreba s pokazenym termostatom je okolo 7.6 l/100km. A este posledna vecicka,mam motor X16SZR a cidlo sa nachadza na hrdle kde je termostat:-)len skoda ze aj k termostatu je taky na.... pristup (pod rozvodmi, hruza)
PS ak nieco niekto vie blizsie o snimaci teploty nasavaneho vzduchu,ci je vobec potrebne sa v nom hrabat,prosim napiste sem abo na mail.Dakujem
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ja len tak, ze mnohi by Ti tvoje problemy zavideli (auto mas pojazdne)
termostaty su troska spotrebny material, a nie su az tak drahe ...
-31 stupnov to by som si tipol na preruseny vodic
a chces radu, ze na akom aute je dobry pristup k motoru ?
alino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24 Okt 2007, 12:00
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modrý Kameň

Príspevok od používateľa alino »

Bajky napísal:No už som to zistil.Dnes som bol na diagnostike aby sa potvrdilo moje tusenie ze to bude termostat.Pri jazde mi totiz neukazuje teplotu motora,to len kvoli tomu ze nieje dostatocne velka,Kedze ukazovatel je taky aky je ukazuje az od cca 70°C.Dovtedy zostava prilepeny o nulu.V servise sme auto na volnobehu po 10 minutach zohriali a cidlo odosielalo to iste RJ co bolo aj na palubke zobrazene,cize cidlo OK termostat KO :).Pri behu motora ma vsak znepokojil udaj zo snimača teploty vzduchu ktorý trvale ukazoval na diagnostike -31°C cize to neviem co ma znamenat.Motor inak slape v pohode,a dokonca spotreba s pokazenym termostatom je okolo 7.6 l/100km. A este posledna vecicka,mam motor X16SZR a cidlo sa nachadza na hrdle kde je termostat:-)len skoda ze aj k termostatu je taky na.... pristup (pod rozvodmi, hruza)
PS ak nieco niekto vie blizsie o snimaci teploty nasavaneho vzduchu,ci je vobec potrebne sa v nom hrabat,prosim napiste sem abo na mail.Dakujem


Pozeral som v APM a u X16SZR čidlo nasávaného vzduchu neni - myslím čidlo informujúce RJ. Tam je len čidlo vonkajšej teploty pre tvoju informáciu. Inak teplotné čidlo je termistor- teplotne závislý odpor a jurai má pravdu. Vyzerá že je odtrhnutý alebo skorodovaný prívod.
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

alino napísal:Pozeral som v APM a u X16SZR čidlo nasávaného vzduchu neni - myslím čidlo informujúce RJ. Tam je len čidlo vonkajšej teploty pre tvoju informáciu. Inak teplotné čidlo je termistor- teplotne závislý odpor a jurai má pravdu. Vyzerá že je odtrhnutý alebo skorodovaný prívod.

hm myslel som si ze nic take sa tam nenachadza,podla mna diagnostika ukazala neexistujuci udaj preto tam bola somarina.Dnes som si bol dat vymenit ten termostat.Poviem vam no je to tam hruza,s pristupom.2,5 hodiny rozoberania,potom 10 minutova samotna vymena termostatu a potom 2 hodiny skladania-sanie,silentblok motora,drazkovany remen,napinacia kladka remena,remenica drazkovaneho remena,kryty rozvodov,rovodovy remen,remenica vacky a az potom zadny kryt rozvodov za ktorym je schovany ten bastard termostat.Pre tych ktori maju tento typ motora-ak sa vam pokazi termostat prichystajte si na vymenu okolo 3000 Sk.Ja som bez ceny termostatu zaplatil 2540Sk hm celkom dost:-(
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Preboha a co Ti tam robil skoro 5hodin :shock: vsak to je ako operacia.Sikovny mechanik to musi mat za 1hod. hotove a za pracu nemoze zobrat viac ako 1000-1500sk :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

signum

Príspevok od používateľa Bajky »

Hm videl si ako sikovne je na tomto type motora umiestneny termostat?hm nic pekne
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Ano videl :lol:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
ericzem

Príspevok od používateľa ericzem »

bajky signum je tu big papa kazdy den hladi na ople :P
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Bajky napísal:hm myslel som si ze nic take sa tam nenachadza,podla mna diagnostika ukazala neexistujuci udaj preto tam bola somarina.Dnes som si bol dat vymenit ten termostat.Poviem vam no je to tam hruza,s pristupom.2,5 hodiny rozoberania,potom 10 minutova samotna vymena termostatu a potom 2 hodiny skladania-sanie,silentblok motora,drazkovany remen,napinacia kladka remena,remenica drazkovaneho remena,kryty rozvodov,rovodovy remen,remenica vacky a az potom zadny kryt rozvodov za ktorym je schovany ten bastard termostat.Pre tych ktori maju tento typ motora-ak sa vam pokazi termostat prichystajte si na vymenu okolo 3000 Sk.Ja som bez ceny termostatu zaplatil 2540Sk hm celkom dost:-(


bol si pri tom pritomny ?

nuz v navode sice toto vsetko nepisu, ale pisu tam toho dost. udavany tabulkovy cas 1,1 hodiny sa mi na to zda byt malo
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Jurai tabulkove casy s realitou nemaju nic spolocne :cry: nieco spravis napt. o tretinu rychlejsie ako sa pise,ale 90% prace trva min. raz-dvakrat dlhsie . Napr. demontaz prevodovky na Opel Vivaro ,rozobratie+vymena lozisk+ vymedzenie voli,nasledna montaz na vozidlo,nastavenie geometrie by podla tabulkovych noriem Opel malo trvat 8 hod.Pozna niekto takeho Supermana? Ja teda osobne nie ,realny cas 16-20 hod t.j. 2,5 dna.Mechanik v znackovom servise Opel dostane ale zaplatene 8 hod. :cry:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

hm tak ten cas 1,1 hodiny,to sa mi fakt nechce zdat,ved len ked clovek chce si po sebe kontrolu pri nastavovani rozvodov spravit -dosponovanie a pod tak ta kontrola trva min 20 minut.A rozoobratie rozvodu do 30 minut,hm no tak mozno pre toho kto to robi ako svoju specializaciu.naozaj si neviem predstavit ako by inak stihal vsetko odstrojit a podobne.Je to uz aj tak bezpredmetne sa bavit nejak do hlbky ot om,pretoze peniaze su vyplatene,termostat fici v pohode.Nabuduce vsak robim taku vec doma.
Používateľov profilový obrázok
kadettc
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Feb 2007, 16:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa kadettc »

Bajky=:Budem ti robit mechanika :D
Astra F C20LET EDS ph.3(310ps)
Vivaro 1.9cdti VeCe Car Z19DTH Kadett C limo i200 Kadett C city 2,0
Bajky
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 20:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bajky »

Kludne,ak si povies rozumne ceny:-) :D
Používateľov profilový obrázok
jaynebb
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 20 Júl 2011, 13:30
Auto: Astra G
Bydlisko alt: Senica
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa jaynebb »

zdravim vie mi niekto napisat OEM original cislo na cidlo teploty vody? VIN W0L0TGF4815311289
opel astra G 2001 1,4 16V 66kw Z14XE
OP Com
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"