Zahřívání svorky mínus pólu baterie

Moderátori: bukelo, dulo

Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Zahřívání svorky mínus pólu baterie

Príspevok od používateľa Markusenka »

Ahoj!

Všiml jsem si (bolestivá zkušenost - ruku na tom neudržíš), že se mi značně zahřívá svorka mínus pólu na autobaterii. Zdrojem je ta část, kde silný kabel je "zalisován" do těla té hliníkové svorky. Je to normální? Asi ne, ale co s tím, zřejmě bude přechodovej odpor uvnitř jak je to zalisovaný a kabel je asi v celku až k alternátoru. Ostatní body ukostření jsou v pořádku, čisté, nezaoxidované a hlavně jsou na dotek studené.
Neméte někdo nápad jak to elegantně vyřešit, nebo kde by se to dalo a za zhruba kolik peněz koupit?

Ps: když jsem s tím kabelem zahejbal v okamžiku kdy se točil ventilátor chlazení, tak se né moc ale znatelně jeho otáčky (produkovanej hluk) zvýšil.

Za rady a nápady ďěkuji.
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Pomôže len znova prelisovať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Príspevok od používateľa Markusenka »

Mám s tím zajet do originál Opela nebo to zvládne i zručnej autoelektrikář?
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
red baron

Príspevok od používateľa red baron »

zvládneš to aj sám ..... dobré silné kliešte a stlačiť alebo kúpiť novú a namontovať na pôvodný kábel ....
Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Príspevok od používateľa Markusenka »

Tak mám to hotové. Koupil jsem sadu obou svorek za cca 60,- Kč. Kabely jsem ucvaknul a namontoval nové svorky. Nyní je vše při nabíjení studené. Díky za rady a doporučuji si to na svých vozech také zkontrolovat, může to poškodit baterii nebo dokonce způsobit požár. Bylo to opravdu dost rozpálené, byť to na autě a jeho nabíjení nebylo na první pohled vůbec znát.
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Ja to lisujem priamo na aute, mám na to malý prenosný zveráčik.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO"