Vectra C problem so servom

Moderátori: dulo, buci_vectra

empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Vectra C problem so servom

Príspevok od používateľa empress »

Zdravím oplákov. Nedávno som kúpil Vectru 1.9cdti 2005. Pri naštartovaní mi nedávno zasvietila kontrolka volantu s výkričníkom a s volantom som neotočil. Teraz keď štartujem musím po zapnutí zapalovania - zasvieti volant - znovu vypnúť a znovu zapnúť - už nezasvieti - a funguje všetko ok. Tak som sa vybral na diagnostiku (nie do Opla) a PROBLÉM - RJ nekomunikovala. Kábel údajne oplácky. Takže chcel som vyriešiť jeden problém a môžem riešiť dva. Kto poradí? Prvý krát mám Opel a to len pár dní. Ináč auto šlape ok aj elektricky sa javí že je v poriadku. Ďakujem za radu.

::: iurai : zmena nazvu z "riadiaca jednotka nekomunikuje" :::
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Hold musis vyskusat ineho frajera s diagnostikou, alebo ist priamo do opla. Az potom mozes povedat, ano mam problem s Rj respektive, zasuvkou-kableazou
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Šak to aj tak veru urobím, je tu ešte jeden skočím za nim že čo. Ak niečo poriešim ozvem sa. Ďik.
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Takže u druhého majstra RJ išla a zistili snímač natočenia kolies. Neviete mimochodom či to je niečo vážne, či stačí ten snímač len vymeniť? Lebo počas jazdenia žiadny problém. V najbližšom možnom termíne sa asi objednám do Opla. Okolo mám v TN a v TO. Viet niekto poradiť kde sú šikovnejší? :?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

v najhorsom pripade namontovali zly druh servoriadenia
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Ten snimac natocenia kolies, nieje nahodou snimac polohy volantu a nenachadza sa nahodou v CIMe?
Ci si to pletiem?
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Diki za názory, ale keďže som šofér sadnúť a ísť neviem ani čo je to CIM. Neviem či to má s tým niečo spoločné ale volant je v "rovine" a aj auto dokonca drží stopu. A s tým servom neviem. Auto je dovezené z Belgicka, tak žeby tam menili servoriadenie...? Ale náhodou dnes som zaregistroval pri točení volantu z prednej nápravy taký nenápadný zvuk ako tiché zadunenie. Nie žeby buchnutie ale len také niečo slabšie. Neviem to presne zadefinovať. Ak s tým máte niekto skúsenosť prosím poraďte.
P.S. už to s názvom témy moc spoločné nemá... :lol:
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

podla mna tam mas problem so servoriadenim.
chcelo by to diagnostiku (riadenia).
k tej predoslej chybe (snimac) - bola aktivna ? kod chyby ? a ktora riadiaca jednotka ho dala
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

v prvom rade by to chcelo zkalibrovať snímač natočenia volantu ak to nebude možné tak bude zrejme po CIM-e
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Neviem ani aký kód chyby ani ktorá RJ to dala, no šak som si to mohol aspoň zapamätať...No v každom prípade sa radšej objednám do Oplu, nech mi presne zistia čo tomu je, a čo povedia na to skalibrovanie snímača natočenia volantu. Neviem, čo je ten CIM a čo sa stane keď buďe po ňom? Ale ako vravím auto šlape a nemám žiadny problém s ničím ani s riadením. Ozvem sa, čo mi zistili opláci.
Zatiaľ diki za info.
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Tak som bol v Opli na diagnostike (35€!). Vypísalo mi to tieto chyby: CIM chyba U2111, nejaká zbernica CAN - nie je komunikácia s EHPS (servo) - to je asi ten volant s výkričníkom pred štartovaním (na druhý krát zmizne). Ako som už písal servo ide ok. Potom CIM chyba B3925 - prijatá nesprávna identifikácia z IPC. Potom ABS/TC/ESP chyba U2103 - neni komunikácia s CAN (v zátvorke bolo že vysoké otáčky - otáčky mám pritom ok). Ďalej Motor tiež U2103 - porucha obvodu CAN-BUS. Potom B1375 - nesprávna funkcia obvodu spínaného syst. napätia (zapalovanie). A ešte také že Display U2139 - neplatné dáta z CIM, IPC prístroj B3902 - nesprávna identifik. immobiliz., ECC B0195 nízke napäťie obvodu ventilátora a 0197 - prerušený obvod motora ventilátora (ventilátor mi ide vo všetkých otáčkach). Neviem či som to s tými informáciami neprehnal, ale ĎAKUJEM za každý názor na tie chyby, dá sa s tým "žiť"? Až sa čudujem že auto je a jazdí bez problémov. Ešte raz sa ospravedlňujem za tie litánie. :?
OPEL VECTRA C Caravan 2005 1,9cdti 88kW
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Nemáš tam náhodu alarm na CAN bus?
Už som zažil to, že ten alarm blokoval signály na CAN a potom to hádzalo takéto rôzne chyby.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Kajo, ďik za odpoveď ale skús sa ma to opýtať po lopate aby som to pochopil ako laik. Neviem vlastne ani čo je ten CAN bus. Ešte som alarm ani nemal možnosť použiť ani neviem či tam nejaký je . Ako to zistím?
OPEL VECTRA C Caravan 2005 1,9cdti 88kW
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

tych chyb je statocne. chcelo by to vymazat.
par krat nastartovat a prejst par metrov. potom sa pozriet, ktore chyby to hlasi.
obzvlast sa zamerat na to, ze ake chyby sa objavia vtedy, ked sa servo nechce zapnut na prvy pokus
Signum moze mat pravdu s tym CIM. je to velmi dolezity prvok
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Aj mi v Opli mazali chyby, aj som od vtedy pár krát štartoval a išiel, ale ako píšeš servo stále na prvý pokus nenabehne. Iba ak štartujem krátko po sebe napr. po pár min. V Opli mi naznačili, že by skúšali pokus-omyl a to by som sa potom asi nedoplatil. Iurai nevieš poradiť kto by v rámci záp. Slovenska to vedel vyriešiť alebo aspoň nájsť 100%-nú príčinu? Takto stále len tápem. Pri jazdení to nevadí ale pri štartovaní ma to otravuje. Ten CIM je drahá záležitosť? Ešte ma napadlo až teraz som si uvedomil, že mi nesvieti (ani akusticky) kontrolka nezapnutých pásov. Ďik za radu.
OPEL VECTRA C Caravan 2005 1,9cdti 88kW
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

Tak ako chlapi, nenašiel by sa niekto kto by to vedel vyriešiť? Skrátka servo na prvý pokus (za studena) nanabehne a zasvieti kontrolka volantu s výkričníkom. Na druhý krát ok. Takže asi komunikácia medzi servom a pal.počítačom. Prosím...Ďiki.
OPEL VECTRA C Caravan 2005 1,9cdti 88kW
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

vsak niekto s kablom ti zisti, z ektora chyba ti to nabehne. ako som pisal vyssie
empress
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 17 Máj 2011, 09:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: TN kraj

Príspevok od používateľa empress »

V Opli - chyba komunikácie so servom U2111 a v neautoriz. servise - snímač natočenia kolies. Mám ísť zase niekam na diagnostiku?
OPEL VECTRA C Caravan 2005 1,9cdti 88kW
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

neviem, ci ti pomoze dalsia diagnostika.
mozno ta rekonstrukcia, ze co sa deje pri zapnuti zapalovania.
vyzera to na problem v komunikacii CIM - EHPS.
mozno pomoze zlepsit ukostrenie CIM-u

ak je bateria stara, skus inu.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

CIM odhadujem na 220 Eur, zlavo mozna, a programovanie
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"