kúrenie

Moderátori: dulo, buci_vectra

Roman M

kúrenie

Príspevok od používateľa Roman M »

Dobrý deň priatelia, mám problém , auto nekúri. Veci , ktoré som skontroloval. Množstvo chladiacej kvapaliny v systéme,funkčnosť spojenia tiahla ventilu radiatora s pákou, ktorá obsluhuje ventil. Prosím vás o rady ako identifikovať chybu, tzn. prečo je kúrenie nefunkčné, podľa možnosti bez rozobratia polovice auta, teda od jednoduchšieho k zložitejšiemu. Jedná sa o Opel Vectra 1.6 16v, r.v. 1997 benzin, sedan.
Ďakujem za vopred za vaše rady.
Používateľov profilový obrázok
RASTY
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07 Apr 2006, 06:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa RASTY »

podla mna termostat....
1. Vectra C GTS 1,9 CDTI Z 19 DTH, 110 kw
Používateľov profilový obrázok
fanuc
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 02 Jan 2007, 21:00
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Galanta
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fanuc »

Neviem či termostat? Ja si myslím že kúrenie je na malom okruhu a nie na veľkom.Takže by to malo kúriť aj keď je termostat stále otvorený.Ale nie som si istý.Mne to tak robilo doteraz,keď som mal termostat k.o.A auto kúrilo aj tak.
Opel Zafira 1.9 110kw/Z19DTH 150koníkov jupííí ,chipnutá na 176koní/ 387Nm
Opel Zafira 1.8 16v Elegance 85kW/115koníkov
Roman M

Príspevok od používateľa Roman M »

RASTY napísal:podla mna termostat....

ďakujem za reakciu, ale nebol to termostat, ak si mal na mysli hlavný okruhový , ale bol to podtlakový ventil, ktorý je umiestnený pod sacím potrubím, medzi motorom a deliacou stenou kabíny. Je k nemu dosť zlý prístup, našťastie stačilo odpjiť podtlakovú hadičku a napojiť kúsok inej , ktorej volný koniec som si vložil do úst a pomocou "cucania " ústami som ten ventil rozchodil. Následne som pripojil späť pôvodný prívod a čuduj sa svete, kúrenie funguje, teda nechem to zakríknuť, ale skúšal som nechať vychladnúť motor a následne opäť motor zohriať a finguje to.Ešte raz dík, verím že toto minivlákno pomôže aj iným. Mám z Oplom len málo skúseností, vlastním ho len pár dní, prioritne sa venujem Tatrovkám, teda osobným, ale som milo prekvapený v akej kvalite sú Ople vyrábané. Hoci má moja Vectra už 10 rokov , dajú sa všetky skrutky , aj na podvozku pomerne ľahko povoliť, bez toho, že by ich človek odtrhol a tiež všetky podskupiny, až na pár maličkostí fungujú bezchybne.Na toto niesom u Tatry zvyknutý, je to príjemná zmena, aj ked treba povedať, že je to iná kategoria auta, najmä velkosť a tiež spotreba.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

to co si nasiel je prerusujuci ventil na okruh kurenia.
vraj ked je teplota nastavena na minimum, prerusi privod vody, aby
sa kurenie vobec nehrialo

Roman M napísal:
RASTY napísal:podla mna termostat....

ďakujem za reakciu, ale nebol to termostat, ak si mal na mysli hlavný okruhový , ale bol to podtlakový ventil, ktorý je umiestnený pod sacím potrubím, medzi motorom a deliacou stenou kabíny. Je k nemu dosť zlý prístup, našťastie stačilo odpjiť podtlakovú hadičku a napojiť kúsok inej , ktorej volný koniec som si vložil do úst a pomocou "cucania " ústami som ten ventil rozchodil. Následne som pripojil späť pôvodný prívod a čuduj sa svete, kúrenie funguje, teda nechem to zakríknuť, ale skúšal som nechať vychladnúť motor a následne opäť motor zohriať a finguje to.Ešte raz dík, verím že toto minivlákno pomôže aj iným. Mám z Oplom len málo skúseností, vlastním ho len pár dní, prioritne sa venujem Tatrovkám, teda osobným, ale som milo prekvapený v akej kvalite sú Ople vyrábané. Hoci má moja Vectra už 10 rokov , dajú sa všetky skrutky , aj na podvozku pomerne ľahko povoliť, bez toho, že by ich človek odtrhol a tiež všetky podskupiny, až na pár maličkostí fungujú bezchybne.Na toto niesom u Tatry zvyknutý, je to príjemná zmena, aj ked treba povedať, že je to iná kategoria auta, najmä velkosť a tiež spotreba.
Roman M

Príspevok od používateľa Roman M »

Ano to súhlasí a problém bol práve v tomto ventile, po jeho "rozchodení " funguje kúrenie normálne.
visine
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13 Jún 2010, 21:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ružomberok

prestalo kurit

Príspevok od používateľa visine »

ahojte takze minuly tyzden som dolieval nemr. zmes kedze mali prist velke mrazy a ja som mal len do -18 a odvtedy kurenie blbne. najprv sem tam prestal fukat teply vzduch a teraz dva dni nekuri vobec. asi to bude zavzdusnene len nvm ako to odvzdusnit. dnes rano -29 tak ma to uz trosku nastvalo :D
VEBE Caravan 1.8 85KW
r.v.1998
stevox
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14 Apr 2011, 12:31
Auto: Astra H
Bydlisko: Veľký Krtíš

Príspevok od používateľa stevox »

Cez posledné mrazy som bol na tom podobne.Vozil som sa ako v mrazničke.darmo som dolial cca 1nemrznúcejl.Neviem prečo,ale nerozmiešalo sa to.Pomohla až výmena.Pred zimou som zabudol prekontrolovať.Bod tuhnutia -16,v chladiči a radiátore kaša.Šťastie,že sa neroztiekli...Po výmene kúri ako ďas! :D
(som pri inej parttii-mám Astru,ale kúrenie je asi podobné :lol: )
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"