Ve C servo

Moderátori: dulo, buci_vectra

Lazak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Júl 2010, 14:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Petrovice u Karviné
Kontaktovať používateľa:

Ve C servo

Príspevok od používateľa Lazak »

Zdravím, stala se mi podivná věc. Začalo mi vynechávat servo. Popsal bych to tak nějak ,že jak otáčím volantem tak čtvrt otáčky jako by šlo, čtvrt nejde, čtvrt jde... dělá to hlavně při točení volantem na pravou stranu. Dokonce se stane to, že servo nejde vůbec. Zkoušel jsem to napíchnout na diagnostiku, ale ta se nedokázala dostat do jednotky řízení, tak prý snad nějaké ukostření KO. Olej nejde vidět, že by někde tekl, chybělo cca 1cm pod ryskou MIN. Koupil jsem originál servo olej a dolil cca 1dcl. Objektivně se to o něco zlepšilo. Neobjevilo se mi žádné chybové hlášení ani kontrolka. Nemáte někdo tip čím by to mohlo být, popřípadě nějaký lék?

Lazak
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kimino »

robi ti to pri jazde alebo ked stojis na mieste? ak stojis na mieste nepomoze ked pridas plyn a potom ide lahsie?
Lazak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Júl 2010, 14:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Petrovice u Karviné
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lazak »

No jak stojím tak to je jako by to auto ani servo nemělo a na těch 17kách kolech je to dost znát. Za jízdy když jedu pomalu je to docela nepříjemné, ale při vysoké a vyšší rychlosti už to poznat ani nejde. S tím plynem to ještě za chvíli zkusím, ale dle mně nebude změna.

Lazak
Opel Vectra C GTS ,2,2DTi rok 2003
Lazak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Júl 2010, 14:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Petrovice u Karviné
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lazak »

Zkoušel jsem to i s tím plynem a žádná změna. Nikoho nic nenapadá? Koukám, že majitelů VeC je tady dost...

Lazak
Opel Vectra C GTS ,2,2DTi rok 2003
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Príspevok od používateľa jus »

podla mna je uz to zle ze si mal oleja pod minimom,
.....ale napr. ja som dolieval do ducata servo olej kazdy mesiac tak 3dcl, nikde nebolo vidno zeby unikal ,no servo fungovalo normalne.
este by bolo dobre zajst na diagnostiku ktora preklepne aj RJ riadenia,ci tam nie je chyba v elektro casti potom budes mudrejsi ...
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
Lazak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Júl 2010, 14:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Petrovice u Karviné
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lazak »

Diagnostiku jsme dělali na Opel srazu v Mladkově co jsme ted měli a do te jednotky se nemohl dostat, prý by to mělo být nějaké špatné ukostření toho servo čerpadla, ale kde ta kostra je? to je blbě zjistitelné. Navíc někdy to na chvilku jde...Na polském vectra foru se baví o nějakém přetěsnění toho serva, ale to bych bral kdyby se ten olej tratil pryč...

Lazak
Opel Vectra C GTS ,2,2DTi rok 2003
Lazak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Júl 2010, 14:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Petrovice u Karviné
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lazak »

Tak po delší době se ozývám. Výše popisovaný problém se sám od té doby opravil a teď po dvou letech a najetých cca 50tisíc km se problém vrátil. Nestalo se někomu něco podobného? Na polských forech je tento problém celkem častý, ale prd jim rozumím :-)

Lazak
Opel Vectra C GTS ,2,2DTi rok 2003
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"