nazor na motor 1.9CDTI a 2.2DTI

Moderátori: dulo, buci_vectra

Zedci

nazor na motor 1.9CDTI a 2.2DTI

Príspevok od používateľa Zedci »

Cavte ! Rozmyslam nad kupou Vectry a neviem ci volit novsiu 1.9CDTI alebo starsiu klasiku 2.2DTI. Co mi poradite ? Ktoru verziu tej 1.9? Pocul som ze ta 110kW je poruchova. Konkretne nieco s hlavou.... Chcel by som automat. Je v pohode alebo mam zostat pri manualy? Od akeho rocniku kupovat ? Mam na to tak 8000€ a chcem co najlepsiu vybavu :-) Dikes za rady

moved by admin
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Tá 2.2DTI je podľa mňa dosť hlučná a má to vstrekovacie čerpadlo, kde sa kazí ten koncový stupeň... (Ak sa mýlim, opravte ma prosím)
Taktiež PZP je vyššie.
Ja by som si z týchto 2 motorov vybral ten 1,9CDTI.
A prevodovku?
Ja mám na Vectre automat a na Omege manuál, každá prevodovka má svoje plusy a mínusy, je to otázka osobných preferencií.
Pokaziť sa môže všetko, ale tak isto môže auto fungovať polmilióna km bez poruchy.
Odporúčam kupovať auto s transparentnou servisnou históriou.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

ja som zasa s 2.2 DTi spokojny ale jedine co mi na tom motore chyba je asi vykon. 110 kw by bolo na nom super. A ta hlucnost no ja neviem. neni ten motor az ta tichy ale to mi nevadi vadi mi len vykon ze je dost slaby.
podla mna hlucnost vobec nehra rolu aspon u mna. radio pocujem a dokonca pocujem aj spolujazdca ked nieco mi hovori :D
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Ja mam 1.9 CDTi 88 kW a mohol by byt vykonnejsi, ale dufam, ze chip to urobi ... :D
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

Spohrelt napísal:Ja mam 1.9 CDTi 88 kW a mohol by byt vykonnejsi, ale dufam, ze chip to urobi ... :D


Tak by ste volili 1.9 tu 150konikovu ? Asi budem brat Vectru Caravan. Budem musiet dlhsie hladat kym najdem vsetko co chcem v jednom aute :-D
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

mal som moznost si zajazdit so 150 k cdti-ckom automat aj manual proste nadhera , a v spojeni s automatom uplna parada.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Re: nazor na motor 1.9CDTI a 2.2DTI

Príspevok od používateľa Palizer »

Zedci napísal:Cavte ! Rozmyslam nad kupou Vectry a neviem ci volit novsiu 1.9CDTI alebo starsiu klasiku 2.2DTI. Co mi poradite ? Ktoru verziu tej 1.9? Pocul som ze ta 110kW je poruchova. Konkretne nieco s hlavou.... Chcel by som automat. Je v pohode alebo mam zostat pri manualy? Od akeho rocniku kupovat ? Mam na to tak 8000€ a chcem co najlepsiu vybavu :-) Dikes za rady

moved by admin


Urcite by som nebral 2,2DTI boli kazove. 1,9 CDTI 88kw ti v pohode staci. Tiez som chcel najprv 110kw, ale su viac kazove a dost casto sa stava, ze aj preteka olejova vana. Inak aky by si chcel rocnik? Za 8000eur kupis v plnke+facelift 2005.(zo stastim 2006) Ak ti nevadi stara verzia VeCe 2002-do konca roka 2004, tak tu by si kupil aj za 7000eur v plnke. Viem daju sa zohnat aj lacnejsie, ale to nieje auto, ale vrak. Ked chces mat ozaj dobre auto, tak si daj radsej dovies. Ja by som urcite nekupoval zo Slovenska. Nase rozbite cesty= min. dva roky zivota dole z auta.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Pocul som, ze VeCe Automaty su dost kazove a je ich malo.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Spohrelt napísal:Ja mam 1.9 CDTi 88 kW a mohol by byt vykonnejsi, ale dufam, ze chip to urobi ... :D


Mam 88kw a celkom mi to staci a ked si zoberies kolko chlpatych je na cestach, tak neviem, ci budes mat na pokuty? :) Inak, neviem ci by som sa dal na chip-ovanie celkovo Opla. Pocul som, ze nemaju moc nato stavane motory a ludia, co robia chip-tunning, tak moc nechcu robit opel. Najlepsie su na chip VW auta.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

No tak vyzera to tak ze zostanem pri manuale. Predsa len ked by sa zacala drbkat prevodovka tak by to nebolo bohvie co. Manual je manual. Je pravda ze v inzeratoch bol ten automat iba 2x. A aj mne bude urcite stacit 88kW verzia. O kolko je tazsia a dlhsia Caravan od klasickej ? Toto auto budem mat na dlho tak sa pripravujem aj na varianty ze ten kufor vyuzijem :-)
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

skus pozriet tu na parametre http://katalog-automobilov.sk/
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Palizer napísal:
Spohrelt napísal:Ja mam 1.9 CDTi 88 kW a mohol by byt vykonnejsi, ale dufam, ze chip to urobi ... :D


Mam 88kw a celkom mi to staci a ked si zoberies kolko chlpatych je na cestach, tak neviem, ci budes mat na pokuty? :) Inak, neviem ci by som sa dal na chip-ovanie celkovo Opla. Pocul som, ze nemaju moc nato stavane motory a ludia, co robia chip-tunning, tak moc nechcu robit opel. Najlepsie su na chip VW auta.


Mne nejde ani tak o tie pokuty, lebo nejako velmi rychlo jazdit nechcem, ale ide o "zivot" motora, ked je auto nalozene, ide do kopca, tak to uz nie je ono.
Naposledy upravil/-a Spohrelt v 28 Mar 2010, 15:45, upravené celkom 1 krát.
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Automat šetrí motor.
A ten komfort!
Samozrejme, ak jazdíš mimo mesta, je to úplne jedno.
Ale v mestách ako je Bratislava, Trenčín, Košice, Banská Bystrica, Poprad, Nitra - automat.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

To Palizer - a odkial mas to, ze Ople su nie celkom vhodne na cihtuning ??? :shock:
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Ja mam VeCe Caravan a chodime styria v aute, stoho traja mame cca 100kg a kufor uplne doplna nalozeny. Samozrejme v kopci uz nemozes cakat nejaku prevratnu akceleraciu, ale vzdy to je lepsie ako som mal predtym VeBe 74kw. A ked si zoberies spotrebu, tak je dadherna! Minule som spravil B.Bystrica - Žilina 4,7L/100km. Celkovo mi ukazuje 6L/100kg a to dost casto jazdim po meste.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Kajo napísal:Automat šetrí motor.
A ten komfort!
Samozrejme, ak jazdíš mimo mesta, je to úplne jedno.
Ale v mestách ako je Bratislava, Trenčín, Košice, Banská Bystrica, Poprad, Nitra - automat.


Ja mam rad, ked mozem zaradovat rychlost a nepaci sa mi na automate, kym ti zaradi musi ist viac do otaciek a ked podraduje, ti to pomali motor dusi. A najvacsi minus je spotreba. Inak mas pravdu,ze je to pohodlne, ale to by ma nebavilo.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Spohrelt napísal:To Palizer - a odkial mas to, ze Ople su nie celkom vhodne na cihtuning ??? :shock:


Som to niekde cital, lebo ked som mal VeBe, tak som to chcel dat chipnit, lebo to auto bolo lenive. Vascinu som sa stretnul stym, ze mi to nechceli urobit, tak som sa nato vykaslal.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

To Zedci
Neviem okolko,ale moj caravan vazi: 1585 Kg a dlha je: 4839 mm.
Podla mna dlzka by mala byt rovnaka ako pri sedane, len stym rozdielom kufra 8) Inak sedan je image auto, nic viac. Do kufra nic nedas. Myslim vysie veci:) Ja budem very kombicku aj pri dalsiej kupe auta ktore bude samozrejme Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC® ecoFlex , 118 kW / 160 k 8)
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

Palizer napísal:To Zedci
Neviem okolko,ale moj caravan vazi: 1585 Kg a dlha je: 4839 mm.
Podla mna dlzka by mala byt rovnaka ako pri sedane, len stym rozdielom kufra 8) Inak sedan je image auto, nic viac. Do kufra nic nedas. Myslim vysie veci:) Ja budem very kombicku aj pri dalsiej kupe auta ktore bude samozrejme Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC® ecoFlex , 118 kW / 160 k 8)


To Palizer
Po Insignii prahne kamos ale je este draha :-) Nasiel som na nete ze Caravan je dlhsi o cca 20cm. Aj ja si asi kupim skor manual nakolko by som sa za volantom nudil a predsa len o jednu zasadnu elektronicku vec menej :-D Urcite na tom manualy spravim lepsiu spotrebu ako na automate. Aj ked automat je komfort to sa nezaprie. Nasiel som aj pekne na nete len zial cakam do leta tak sa teraz mozem len divat. :roll:
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

Tato je pekna a nie je ani draha co sa dost cudujem.....

http://opel-vectra-caravan.autobazar.eu ... 99681.html

Podla fotiek by som isiel hned pre nu. Inak znamy vozi auta z Talianska len tam neviem... vsetci vravia ze Taliani su nicitelia aut.
Z Nemecka by bolo dobre... Ja to chcem na uver tak by bolo dobre cez nejaky bazar :-/
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"