Nehoda-oprava

Moderátori: dulo, buci_vectra

Wokac

Nehoda-oprava

Príspevok od používateľa Wokac »

No pani tak sa mi podaril taký kúsok. V zákrute kde sa chodí bežne 90 frčím si 70 ale pršalo a zrazu šmyk. Rozhádzalo ma otočil a praskol som do zvodidiel. na moje počudovanie plechy ani poškrábané ani prehnuté proste nedotknuté ale dostali zabrať kolesá. vizuálne sa im viac menej nič nestalo (elektrony) ale rovno idem ak mám volant potočený asi o 10 stupňov neviete niekto poradiť čo sa asi mohlo s tým stať ?(som tak trochu technik amateur :) ) A ako sa mám finančne na to pripraviť?
stupi
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 02 Okt 2006, 17:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

re

Príspevok od používateľa stupi »

ohnute spodne napravnice,ramena,tym je zmenena geometria,aj stabilita auta-pozor,vymena jedine za dobre,ci uz new,alebo pouzivane,zaroven je problem spodne capy,tie su zalisovane,nanitovane,ale menia sa upevnenim skrutkami
O-Omega 2.5TD,2000 r.v.
VW-Passat,1.9TDI,2004

0911328257
mstupi25@gmail.com
Wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

UF no a cena ? :?
stupi
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 02 Okt 2006, 17:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

re

Príspevok od používateľa stupi »

jak si sikovny,ja som menil 1 napravnicu,zohnal som na vrakaci za 1000Sk aj so spodnym cepom,gut cena
O-Omega 2.5TD,2000 r.v.
VW-Passat,1.9TDI,2004

0911328257
mstupi25@gmail.com
Wokac

wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

No pozeral som si ten spodok a vyzerá to všetko OK ani ohnuté ani tam nič nevyzerá že by to bolo nejako namáhané. Len ma zaujíma to riadenie prečo ten volant vytočilo ... myslím že možno pri náraze to preskočilo ale neviem... teraz si chcem dať skontrolovať geometriu tento týždeň ale tam mi podľa mňa tiež asi moc nepomôžu ale treba to spraviť aj tak...
Wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

Ešte pred geometriou som si dal v servise zistiť či neni niečo s kolesom. Tak mi to pozreli a s tým tiež nič som zvedavý čo povie geometria ale tam mi tých 10% podľa mňa nespravia. to bude asi v niečom inom LEN V ČOM? :x
stupi
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 02 Okt 2006, 17:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

re

Príspevok od používateľa stupi »

dokladne skontroluj spodok napravy,vyskocenie manzet,upevneni,ohnutie,malo by to byt viditelne podla mna
O-Omega 2.5TD,2000 r.v.
VW-Passat,1.9TDI,2004

0911328257
mstupi25@gmail.com
Wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

2 stupi : jojo to som už pozeral a pozerali mi to ešte dvaja mechanici aby som si bol istý a tam to vyzerá vizuálne všetko OK. :(
stupi
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 02 Okt 2006, 17:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

re

Príspevok od používateľa stupi »

potom je takto tazka rada,moze bzt preskocene riad3enie v hydraulike, alebo mas len ty take zdanie,neviem
O-Omega 2.5TD,2000 r.v.
VW-Passat,1.9TDI,2004

0911328257
mstupi25@gmail.com
Wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

:( mno uvidíme zbehnem na tú geometriu ak ani to nepomôže tak s tým zájdem asi do autorizovaného čomu som sa snažil tak bezprostredne vyhnúť :? ... aj tak sa mi už blíži čas výmeny rozvodov tak to vezmem jedným hopom.
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

mne sa niečo podobne ako Tebe stalo tuto zimu... nikde žiaden lad, len jeden usek poladovica, v zakrute som dostala hodiny, nejakým zazrakom som nevrazila do okoloiducich aut, ale tiež ma to hodilo do obrubníka... plechy, plasty všetko ok, len to odnieslo prave predne koleso, ohol sa mi aj plechač, v pneuservise mi to nejak vybuchali, vyrovnali... vizualne na náprave všetko ok... bola som s tým hned v servise, ale tiež , ked som šla rovno, musela som mať volant vytočený asi 10 stupnov dolava... išla som teda na geometriu, tam mi to museli davať dokopy, čo? neviem? nebola som pri tom, lebo bol kamarat so Sintrou... ale spravili to, volant už neťahá do strany... ale po čase mi začalo hučať ložisko na tom kolese- či tomu pomohol ten náraz?? ale na geometriu asi treba, nech maš istotu
Wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

2 lea mno tak teda oky... uvidíme napíšem po geometrii čo to porobilo a to ložisko no zatiaľ nič nehučí ale myslím že to tomu mohlo pomôcť uvidím ako to pôjde mne ďalej šak to žiadna veľká rýchlosť nebola a ani náraz nebol nejaký strašný tak uvidíme čo to povie časom...
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

ved ja som šla tiež pomaly... asi 20-25km/h... ja som sa pohýnala z autobusovej zastavky, šla som na dvojke... a čo to spravilo, tak ma tresklo o ten obrubnik, myslela som, že sa niečo 100% muselo zlomiť, alebo prasknuť, keby som mala elektrony, tak ma porazi, lebo by určite praskol, ten plech sa len vykrivil...
Wokac

Príspevok od používateľa Wokac »

hehe no mne sa to stalo na elektronoch no našťastie iba oškretý a trošku seknutý ale to je všewtko proste poškodený veľmi lahko len vizuálne ale ináč je 100%... takže to pohodička... no asi si ale radšej do budúcnosti našetrím na nejaké väčšie a hlavne širšie gumy :-D nech to lepšie sedí aj keď je to diskutabilné na vode a na lade :).
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"