Prepadové hadičky

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
efko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06 Okt 2009, 20:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Málinec

Prepadové hadičky

Príspevok od používateľa efko »

Caute majstri.
Docital som sa tu o padani nafty neurekom. Ja si chcem vymenit prepadove hadicky, len ma zaujima kde ich kupit a aky rozmer , priemer mi treba. A potom ked ich vymenim, tak uvidim ci sa moj problem vyriesil, alebo budem hladat dalej. Len mi prosim poradte, nech sa pustim do vymeny. Dakujem.
opel vectra B . 2.0DTi 74 Kw sedan 2000 Etition
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

prepadove hadičky nemajú nič spoločné s padaním nafty, len odvádzajú preč prebytočnú naftu. Kupiť sa dajú všade, kde predávajú ND. Priemer určíš podľa starej.
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Používateľov profilový obrázok
efko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06 Okt 2009, 20:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Málinec

Príspevok od používateľa efko »

Ved to, som sa nazdal ze nebudem musiet vopred rozoberat tie stare koli rozmeru a preto som sa pytal. A co sa tyka mojej vebe, tak ja vobec nemam problem so startom v zime, aj viem ze kontrolka zhavenia tiez zasvieti len vtedy ked je pod nulou -5 a viacej. No ja dost tocim, ked nezhavi,alebo presnejsie v letnych mesiacoch. Vtedy musim tocit dlhsie a mam to aj s dymom z vyfuku. Kus ma to stve, nakolko to nerobi dobry dojem. A nakolko mam pred pal. filtrom od nadrze spatny ventil, tak nafta niekde chyta vzduch za filtrom. Este som sa nepozeral na tie hadicky tak preto ta moja otazka. A ano viem ze cez ne ide len spenena nafta naspat.
opel vectra B . 2.0DTi 74 Kw sedan 2000 Etition
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

zmeraj vonkajší priemer, mám dojem, že na prepad sa použ. 6 mm. Pokontroluj spoje na prívode paliva. Je možne, že čerpadlo....
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

tieto prepadove hadicky v pripade netesnosti sposobuju zavzdusnovanie cerpadla
originalne su kvalitne a dost drahe. vraj tie lacne nemusia byt dobre
kuna5
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 24 Júl 2009, 17:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa kuna5 »

efko napísal:Ved to, som sa nazdal ze nebudem musiet vopred rozoberat tie stare koli rozmeru a preto som sa pytal. A co sa tyka mojej vebe, tak ja vobec nemam problem so startom v zime, aj viem ze kontrolka zhavenia tiez zasvieti len vtedy ked je pod nulou -5 a viacej. No ja dost tocim, ked nezhavi,alebo presnejsie v letnych mesiacoch. Vtedy musim tocit dlhsie a mam to aj s dymom z vyfuku. Kus ma to stve, nakolko to nerobi dobry dojem. A nakolko mam pred pal. filtrom od nadrze spatny ventil, tak nafta niekde chyta vzduch za filtrom. Este som sa nepozeral na tie hadicky tak preto ta moja otazka. A ano viem ze cez ne ide len spenena nafta naspat.
daj si cidlo co zhavi aj pri 15 stupnoch a urob si nezavisle zhavenie ja som toto riesil pol roka vyhadzal zbitocne xxx euros a nic nepomohlo mam tento isty problem bez zhavenia aj v lete dlho tocilo ked bol studeny motor tento problem bol roky z tymto autom to cidlo mi teraz krasne prizhavy a na brnk chyti a v lete to zmaknes nezavislym tlacidlom na zhavenie ,
vectra 2,2 dti 2001,CDX
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"