Dojazd okien

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
oFF
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 08 Jan 2008, 16:26
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa oFF »

Oplaci mi povedali ze nevedia ze ci to vobec coupe ma, ale povedal som, ze asi ma kedze to jednym smerom ide a druhym nie. Ale oni sa ohanali tym ze to asi ma tak byt pretoze ked otvaram dvere sa trochu okno spusti a ked zatvaram sa dovrie. Ale to je blbost podla mna musi to ist ale takisto je problem aj v tom, ze ani klucom mi nejdu zavriet okna z vonku...
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

oFF napísal:Oplaci mi povedali ze nevedia ze ci to vobec coupe ma, ale povedal som, ze asi ma kedze to jednym smerom ide a druhym nie. Ale oni sa ohanali tym ze to asi ma tak byt pretoze ked otvaram dvere sa trochu okno spusti a ked zatvaram sa dovrie. Ale to je blbost podla mna musi to ist ale takisto je problem aj v tom, ze ani klucom mi nejdu zavriet okna z vonku...


tak zistit, ci ako je to u inych Coupe. Alebo si precitat prirucku.
mne sa to nezda byt uplna hlupost, co hovorili v Opli
Používateľov profilový obrázok
oFF
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 08 Jan 2008, 16:26
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa oFF »

Jednemu kamosovi to ide aj hore aj dole ale ja mam X motor on ma Z motor ale v tom podla mna rozdiel nieje...
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

oFF napísal:Jednemu kamosovi to ide aj hore aj dole ale ja mam X motor on ma Z motor ale v tom podla mna rozdiel nieje...


a nastavoval si tie dojazdy ? stlacis tlacitko, okno dojde do krajnej polohy, no ty drzis este 5 sekund tlacitko ?
na vectre to treba urobit ppre smer nadol aj nahor pre kazde okno
Používateľov profilový obrázok
oFF
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 08 Jan 2008, 16:26
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa oFF »

hej robil som to vyssie to je aj pisane skusal som to vselijak ale tym sa nastavilo len to ze idu dole... pred tym nastavenim nesli ani dole same...
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

Zisťoval som ako to má byť s tým dojazdom. Má to určite fungovať aj hore aj dole. Poradili mi len niečo také ako: skontrolovať ovládače, káble a motorček atď. Ja budem mať navyše ovládač do vodičvých dverí, tak Ti môžem požičať alebo dať na odskúšanie, keď máš záujem.
Astra G caravan 1,4/16V
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

martin7888 napísal:Zisťoval som ako to má byť s tým dojazdom. Má to určite fungovať aj hore aj dole. Poradili mi len niečo také ako: skontrolovať ovládače, káble a motorček atď. Ja budem mať navyše ovládač do vodičvých dverí, tak Ti môžem požičať alebo dať na odskúšanie, keď máš záujem.


domnievam sa, ze mozog (elektronika) dojazdu je v motore
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

Tiež by som to typol skôr na ten motorček, ale prečo potom nejde dojazd na oboch oknách? Treba hľadať niečo spoločné pre obe okná.
Astra G caravan 1,4/16V
Používateľov profilový obrázok
oFF
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 08 Jan 2008, 16:26
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa oFF »

presne tak v ovladacoch to nebude kedze mi to nejde ani na jednom okne ani od spolujazdca a vodica... kde najdem ten motorcek? Ale divim sa preco to ide len jednym smerom...
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

Motorcek je vo dverach. Ale preco by sa pokafrali oba naraz? To nebude to prave.
Astra G caravan 1,4/16V
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

Trošku som sa vŕtal v el. oknách a zistil som viac skutočností, čo by mohlo pomocť pri riešení toho dojazdu. Dojazdy sa riada priamo z moterčekov po naprogramovaní. Skúšal som to doma na vybratých motorčekoch a ovládačoch. Do motorčekov ide stály plus a mínus, potom plus na otváranie a plus na zatváranie okien cez ovládač. A ešte jeden hnedo/čierny od centrálu na zatváranie okien kľúčom zvonka pri zamikaní auta. Takže, prevdepodobne je chyba v motorčekoch. Ešte sa pozriem dovnútra do nich a dám vedieť na čo som prišiel. Čo konkrétne ovláda dojazd a či je to opraviteľné.
Astra G caravan 1,4/16V
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

coupe ma bezramove dvere a tie okna pri otvarani a zatvarani chodia hore-dole. takze to bude inaksie ako u normalnej Astry
Používateľov profilový obrázok
martin7888
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin7888 »

iurai napísal:coupe ma bezramove dvere a tie okna pri otvarani a zatvarani chodia hore-dole. takze to bude inaksie ako u normalnej Astry


Podla schemy tam je iba nejaky modul v ceste na tom hnedo/ciernom, na ten posun pri otv. a zatv. dveri. Inak je to rovnake. Jedine kabriolet to ma uplne inak.

Pozeral som ten motorcek, je tam elektronika na riadenie. Konkretne jeden kondik, dva spinacie tranzistory, rele a integrac 11511B. Najpravdepodobnejsi problem bude tada v tomto integraci.
Neviem ho na nete najst co je to za obvod a ci je u nas dostupny.

Pripadne vyskusaj odpojit ten hnedo/cierny. Mozno to pomoze na ten dojazd, ale nepojde zatv. okien klucom, prip. D.O. Za pokus to stoji. Nezabudni to ale spravit na oboch dverach.
Astra G caravan 1,4/16V
Používateľov profilový obrázok
oFF
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 08 Jan 2008, 16:26
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa oFF »

Ked sa trochu otepli to skusim rozobrat a uvidime, ale mne nejde ani teraz z klucom v krajnej polohe zamknut auto z vonka. a dialkovym uz vobec nie. Ale skusim sa pozret na tie motorceny a pozrem integrac. dikes
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
petríček

Príspevok od používateľa petríček »

ja som to bol teraz vyskúšať a mne to pekne spravilo, podržal som hore aj dole trošku a pekne mi to cvaklo a už mi to ide ako to má byť...stačí trošku podržať a ide to samo dole...díky za radu
astračka funguje ako má
konečne
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"