Klmatizácia - kto poradí?

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

jany

Klmatizácia - kto poradí?

Príspevok od používateľa jany »

Musel som vypustiť do ovzdušia chladiace médium z klimatizácie automobilu OPEL Tigra 1.4 16 V.
Prosím o radu v troch veciach:
1./ Či môžem naštartovať motor s vypusteným chladiacim médiom?
2./ Aké množstvo chladiaceho média R134 má ísť do spomenutej klimatizácie?
(priateľ - opravár chladničiek by mi chladiaci okruh naplnil)
3./ Či pri vypúšťaní chladiaceho média do ovzdušia unikol spolu s ním aj kompresorový olej?
(ak áno, koľko a akého oleja je potrebné naliať do kompresora a kde ho dostať kúpiť?)
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

1. mozes aj kludne jazdit
2.do vebe ide 900 gramov
3.vraj sa olej dava vtedy ak sa opravoval kompresor a mali by ho mat ti co robia klimat.
jany

Príspevok od používateľa jany »

Jakub-ko má pravdu. Sto percentne tam ide 900 gramov chladiaceho média R 134 A. Ak sa rozoberie kompresor, naplňa sa kompresorovým olejom typu PAG v množstve 295 cm3.
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

:D :D :D
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

no, ja som s tým bol v opli a v pohode jazdím s vypusteným chladiacim médiom? a s tým olejom, myslím,že by si ho ešte mal mať, ale nesom istý
harry.dj

Príspevok od používateľa harry.dj »

jany klimatizacia sa rieši takimto spôsobom: je jedno či tam niečo maš alebo nie,klima sa natlakuje a podtlakom sa vysaje všetko von.potom sa natlakuje spät zmes na chladenie + olej a ešte sa tam pridava aj farba aby bolo vidiet kde unika ak nahodou niečo netesni. takže v skratke všetko ide z klimi von a všetko sa dava spät nove. a ak to maš prazdne nič sa nedeje možeš stim jazdit ked ju zapneš pojde ale nebude ti chladit. :wink:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ona, myslím, ani nepôjde. Teda remenica sa krútiť bude, tá sa krúti stále, ale nezopne elektromagnetická spojka, ktorá prenáša moment na samotné čerpadlo. Jej zopnutie je totiž závislé aj na tlaku v chladiacej sústave. Od toho je napríklad odvodené aj nezopnutie klímy pri vonkajšej teplote pod 4°C.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"