Kontrolka výfukových plynov

Moderátori: bukelo, dulo

ICO

Kontrolka výfukových plynov

Príspevok od používateľa ICO »

čaute opeláci, kto vie poradiť prečo mi stále svieti kontrolka výfukových plynov.Mám Opel Agila r.v.2001 a pred nedávnom mi praskol vlnovec(pružná časť výfuku).Tak som behal asi 1 týždeň, kým mi to vedeli opraviť. Deň pred opravou sa mi rozsvietila kontrolka výfukových plynov, a odvtedy stále svieti. Aj po výmene pružného dielu výfuku.Díky.
georgo19

Príspevok od používateľa georgo19 »

niesom si isty ale ak je to tak ako na mojej corse ked som menil airbag ze som nahodil novy airbag a aj tak svietila stale kontrolka airbagov tak som to nahodil u kolegu na pc a vymazal pamat zavad a odvtedy uz bolo dobre.mozno je to aj tvoj pripad ja by som vyskusal najprv odpojit a zapojit baterku.(moj nazor).
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

a ked nepomoze odpojenie, co si myslim ze nepomoze, tak by malo pomoct automaticke mazanie pamati po 20tich "dobrych" startoch. Behaj na tom, chod na tom do obchodu, na kavu na pumpu, nech mas cim skor za sebou 20 startov (neodporucam ale na parkovisku - 10 stupnov stylom nastartovat, vypnut, nastartovat vypnut :D). Ak je vsetko OK, chyby sa uz zapisovat nebudu, a ani svietit kontrolka.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ak svieti kontrolka, chyba je tam stále. Choď na diagnostiku.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
ICO

Príspevok od používateľa ICO »

Díky za rady.Batériu som odpojil, nepomohlo,tak mi zostávajú ešte tie štarty. Počkám ešte asi týždeň a potom mi zostáva už len tá diagnostika.Ešte raz vďaka. Ešte niečo .Nevie niekto,kde by sa dal zohnať manuál k Opelu Agila v slovenčine alebo v češtine? Mám len nemecký.Môže byť aj velektronickej podobe.
georgo19

Príspevok od používateľa georgo19 »

nasiel som len na r.v. 2002 a aj to v anglictine :roll:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

ICO napísal:Díky za rady.Batériu som odpojil, nepomohlo,tak mi zostávajú ešte tie štarty. Počkám ešte asi týždeň a potom mi zostáva už len tá diagnostika.Ešte raz vďaka. Ešte niečo .Nevie niekto,kde by sa dal zohnať manuál k Opelu Agila v slovenčine alebo v češtine? Mám len nemecký.Môže byť aj velektronickej podobe.

Tak ešte raz. Ak svieti kontrolka, chyba (závada) je tam stále. Žiadnych 20 štartov ti nepomôže. Treba najprv odstrániť závadu, potom zhasne aj kontrolka. Po dvadsiatich naštartovaniach od odstránenia poruchy (zhasnutia kontrolky) sa záznam o chybe vymaže aj z pamäte.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

macil napísal:
ICO napísal:Díky za rady.Batériu som odpojil, nepomohlo,tak mi zostávajú ešte tie štarty. Počkám ešte asi týždeň a potom mi zostáva už len tá diagnostika.Ešte raz vďaka. Ešte niečo .Nevie niekto,kde by sa dal zohnať manuál k Opelu Agila v slovenčine alebo v češtine? Mám len nemecký.Môže byť aj velektronickej podobe.

Tak ešte raz. Ak svieti kontrolka, chyba (závada) je tam stále. Žiadnych 20 štartov ti nepomôže. Treba najprv odstrániť závadu, potom zhasne aj kontrolka. Po dvadsiatich naštartovaniach od odstránenia poruchy (zhasnutia kontrolky) sa záznam o chybe vymaže aj z pamäte.
ja ze az kontrolka potom zhasne, ked je vsetko ok, ja ze ta kontrolka svieti prave od z RJ, ktora dava chyby..no nevadi, aby sme to tu neplietli...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
ICO

Príspevok od používateľa ICO »

Pružný diel výfuku bol vymenený, asi po tých 20-tich štartoch kontrolka zhasla. Ešte raz díky za radu. :D
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

ICO napísal:Pružný diel výfuku bol vymenený, asi po tých 20-tich štartoch kontrolka zhasla. Ešte raz díky za radu. :D
som vravel macilko ze to zhafne, ked nepojdu do toho chyby po 20 tich dobrych startoch.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Záhada. 8)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE"