Voda v palivovom systéme.

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Robino
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 02 Okt 2008, 13:25
Auto: Astra G
Bydlisko: Nová Dubnica
Bydlisko: Nová Dubnica

Voda v palivovom systéme.

Príspevok od používateľa Robino »

Ahojte!
Viete mi prosim povedať ako najrýchlejšie a najlachšie odstranim vodu z palivoveho systému 1,6 16V. Auto nejde naštartovať.
Mondeo 1,8 TDCI, ex.Vectra C 2,2 DTI, Astra G 1,7 cdti, Astra G 1,4 16V, Vectra B 1,6 16V, Corsa B 1,2, Corsa C 1,0, Astra G 2,0i 100 KW,
OPELPBPB

Re: Voda v palivovom systéme.

Príspevok od používateľa OPELPBPB »

Robino napísal:Ahojte!
Viete mi prosim povedať ako najrýchlejšie a najlachšie odstranim vodu z palivoveho systému 1,6 16V. Auto nejde naštartovať.
Roso mal ten istý problém skús sa jeho spýtať.
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29194
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Voda v palivovom systéme.

Príspevok od používateľa bukelo »

Skoc na najblizsiu pumpu a pytaj si velfobin (vyraba to tusim Velvana). Nalej podla pokynov na obale. V nadrzi by ti malo naviazat vodu kdesi na hladine a tak by sa ti nemala dostat voda do motora, prípadne, ti ju po case spali. Jedna sa o nejaky priravok s alkoholom, motoru to neskodi, davali sme to bezne do zigulaka, favorita, a uz som to skusal dat aj do Bckovej Corsi a pohoda...Inak preventivne sa to obcas odporuca, takto v sychravom pocasi, ked stale prsi, smokli sa, alebo je zima, kedy ti mozu v nadrzi (ked ju nemas stale plnu) vznikat kondezaty vodnej pary (teplo + para, von je zima - auto vychladne, zrazi sa para na vodu - fyzikalny proces zvany kondenzacia)
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
Robino
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 02 Okt 2008, 13:25
Auto: Astra G
Bydlisko: Nová Dubnica
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Robino »

Diky chlapi,už so to spravil.Voda sa usadila na dne nádrže a čerpadlo stale salo vodu.Vytiahol som benzín z nádrže cez otvor palivového čerpadla a je pokoj.
Mondeo 1,8 TDCI, ex.Vectra C 2,2 DTI, Astra G 1,7 cdti, Astra G 1,4 16V, Vectra B 1,6 16V, Corsa B 1,2, Corsa C 1,0, Astra G 2,0i 100 KW,
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29194
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

ano, voda je vzdy na dne, lebo je tazsia ako benzin..a preto ju taha do obehu...preto ked das preventivne velfobin..vystupi na hladinu...ten alkohol ju naviaze na seba a je lahsia potom ako benzin, takze sa ti do obehu nema ako dostat ... to len tak ako prevencia...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
Robino
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 02 Okt 2008, 13:25
Auto: Astra G
Bydlisko: Nová Dubnica
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Robino »

Používal som od Castrolu TBE,keď som mal Mazdu.Nikdy som taký problém nemal.Budem musieť aj tu niečo podobné naliať ako "prevenciu".
Mondeo 1,8 TDCI, ex.Vectra C 2,2 DTI, Astra G 1,7 cdti, Astra G 1,4 16V, Vectra B 1,6 16V, Corsa B 1,2, Corsa C 1,0, Astra G 2,0i 100 KW,
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

ak je to isto problem vody tak si zapni yapalovanie a vytiahni si benzin prec potom nalej druhy a pridaj pre istotu velfobin ako vytiahnes nadrz tu uz popisane bolo a urcite to najdes :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"