Astra G CaravanDemontáž tapacíru zadných bočných dverí

Moderátori: bukelo, buci_vectra

baschor
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 06:44
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Majcichov

Astra G CaravanDemontáž tapacíru zadných bočných dverí

Príspevok od používateľa baschor »

Čaute,
vie mi niekto poradiť, ako mám zmontovať tapacír zadných bočných dverí na Astra G Caravan? Zlodeji mi rozbili zadné sklo a idem ho meniť. Drží ma len kľučka na sťahovanie okien. V knihe "Jak na to... Opel Astra G, Zafira" sa píše, že by mala držať na nejakej pružinovej závlačke, ktorá sa dá demontovať špeciálnymi kliešťami HAZET 799, alebo tenkým šrobovákom. Problém je, že ja tam žiadnu závlačku nevidím a ani šrobovákom ju neviem nahmatať. A kľučka drží jak hovado... Vopred vďaka za radu...
Opel Astra Caravan G X20DTL
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mysiaq »

precitaj si toto potom tam mas aj obrazok ako to vizera, je to sice vectra B ale predpokladam ze princip bude rovnaky :)

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=4158
******
baschor
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 06:44
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Majcichov

Príspevok od používateľa baschor »

Vďaka za typ, presne toto som potreboval... Skúsim to s tou handrou, ako to vo fóre spomínal iurai
[/url][/list][/list][/code][/quote]
Opel Astra Caravan G X20DTL
baschor
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 06:44
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Majcichov

Príspevok od používateľa baschor »

Kľučka na sťahovanie okien je dolu, iurai by si tú handru mohol dať kľudne patentovať. Ďalší problém však mám, ako mám (na dverách za vodičom) dostať nové okno do vodiacich líšt (tých gumových tesnení po stranách, po ktorých sa sklo posúva)? Tento krok nie je opísaný ani v "Jak na to". Prišiel som len na to, že sklo sa vkladá do dverí z vonkajšej strany, natočené bokom dolu. Ale na to by hádam prišiel každý. Denne tomu venujem tak pol hodku po práci, potom na to už nevidím. V sobotu bude na to konečne čas a aj garáž.
Opel Astra Caravan G X20DTL
baschor
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 06:44
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Majcichov

Príspevok od používateľa baschor »

Tak som na to cez víkend prišiel. Ak by niekto potreboval, tu je návod:
Montáž sťahovacieho okna na zadných dverách s manuálnym ovládaním:
Keď je z dverí zmontovaný tapacír a vonkajšia lišta/tesnenie, sklo sa vloží do dverí bočnou stranou dolu. Vo dverách ho natočíme do správnej polohy. Potom ho povytiahneme zhruba do polovice, skloníme prednú časť dolu a tak nasadíme bežec dvíhacieho mechanizmu do spodnej koľajničky na okne. Potom sklo spustíme čo najnižšie, nasadíme ho najprv do prednej lišty, a potom do zadnej (s použitím trochu sily na napruženie). Potom sa nahodí vonkajšia lišta, fólia, tapacír a kľučka a hotovo...
Opel Astra Caravan G X20DTL
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"