nekvalitne kurenie opel agila

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Jozef Hlavačka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Dec 2010, 17:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Banovce nB

nekvalitne kurenie opel agila

Príspevok od používateľa Jozef Hlavačka »

prosim kto poradi,.....opel agila, nejde kurenie ako by malo, ventilator na trojke a vsetky okna namrzaju, vo vnutri zima, poloha prepinaca ,, ofukovanie celneho skla" je tak neucinne,z e mi zamrzaju okna a vyhriaty je len malicky priezorik, kto vie nech poradi, kde mam hladat chybu, dakujem
Používateľov profilový obrázok
Fifčok
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 26 Júl 2009, 22:03
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Hlohovec - Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fifčok »

nemas nahodou zapbuty vnutorny okruch? ... alebo kedy naposledy si menil pelovy/kabinovy filter?
Insignia ST A20DTH 120kW r.v. 2014
Omega B MV6 X30XE 155kW r.v. 1997 - ex
Vectra B Z18XE 92kW r.v. 2001 - ex
Redline
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 04 Okt 2008, 16:26
Auto: Iná značka

Príspevok od používateľa Redline »

Pelovy filter?

edit: ako vidim uz ma predbehli :)
Opel Vectra B X18XE (1998) - ex
Škoda SuperB 1,9TDi (2009)
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

teoreticky aj málo "vody" v chladiacom systéme
VeBe X18XE Caravan Sport
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

co mate vsetci s tym pelovym filtrom ?

auto nekuri ?

A. hadica do aj z kurenia su horuce. prietok vody je. potom to moze byt klapkou v kureni

B. hadica do aj z kurenia su studene alebo mierne teple - kurenim nejde voda. dovody:
1. malo vody
2. zapchaty radiator
3. ventil/ kohut kurenia zavrety, alebo vzduchova bublina niekde v hadici
4. zla vodna pumpa
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

5. zlý termostat
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29187
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

6. odpojene tiahlo prepinaca miesania tepleho/studeneho vzduchu.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Jozef Hlavačka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Dec 2010, 17:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Banovce nB

Príspevok od používateľa Jozef Hlavačka »

vdaka za rady, vybral som si,ale neviem neviem? termostat-novy, vodna pumpa-nova,hadice - horuce,vnutorny okruh vetrania- prepnuty na vonkajsi, chladiaci system- full,ale ten filter, o tom mi vravelo uz vela ludi,ale za otca ho neviem najst,kde sa nachadza, alebo to tiahlo, ako sa vlastne dostanem ku kureniu, co mam rozobrat, aby som nerozhadzal cele auto?
ale aj vzduchova bublina? na skodovke kedysi som ju postavil do brehu,nastartoval, otvoril chladic a za chvilu bolo vsetko ok, ale tento opel na slak trafenie( ale kedysi kuril dobre)
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Jozef Hlavačka napísal:vdaka za rady, vybral som si,ale neviem neviem? termostat-novy, vodna pumpa-nova,hadice - horuce,vnutorny okruh vetrania- prepnuty na vonkajsi, chladiaci system- full,ale ten filter, o tom mi vravelo uz vela ludi,ale za otca ho neviem najst,kde sa nachadza, alebo to tiahlo, ako sa vlastne dostanem ku kureniu, co mam rozobrat, aby som nerozhadzal cele auto?
ale aj vzduchova bublina? na skodovke kedysi som ju postavil do brehu,nastartoval, otvoril chladic a za chvilu bolo vsetko ok, ale tento opel na slak trafenie( ale kedysi kuril dobre)


ak volakedy kuril dobre tak je dost mozne ze ti niekde netesni a nabera vzduch, mne sa to stalo na baworaku a mal som rozpadnutu prirubu na hlave, po vymene za novu mi dlho trvalo kym som system dobre odvzdusnil ale podarilo sa a teraz kuri super....
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Jozef Hlavačka napísal:...,ale ten filter, o tom mi vravelo uz vela ludi,ale za otca ho neviem najst,kde sa nachadza, alebo to tiahlo, ako sa vlastne dostanem ku kureniu, co mam rozobrat, aby som nerozhadzal cele auto?

No to budeš musieť. Minimálne stredový panel.
Ak sa chceš dostať k filtru, skús sa ohnúť a nazrieť nad nohy spolujazdca, prípadne vymontovať odkladaciu skrinku. Je za krytkou držiacej na dvoch sponách. Keď si ho nikdy nemenil, predpokladám, že už bude pekne zazátkovaný.

Obrázok
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Jozef Hlavačka napísal:vdaka za rady, vybral som si,ale neviem neviem? termostat-novy, vodna pumpa-nova,hadice - horuce,vnutorny okruh vetrania- prepnuty na vonkajsi, chladiaci system- full,ale ten filter, o tom mi vravelo uz vela ludi,ale za otca ho neviem najst,kde sa nachadza, alebo to tiahlo, ako sa vlastne dostanem ku kureniu, co mam rozobrat, aby som nerozhadzal cele auto?
ale aj vzduchova bublina? na skodovke kedysi som ju postavil do brehu,nastartoval, otvoril chladic a za chvilu bolo vsetko ok, ale tento opel na slak trafenie( ale kedysi kuril dobre)


ked su obe hadice ku kureniu horuce, tak nejde vzduch cez vymenik tepla. potom asi klapka co reguluje teplotu vzduchu nie je v spravnej polohe.

nachadza sa na skrini kurenia na lavej, cize vodicovej strane, na spodu. vyssie je totiz klapka na smerovanie vzduchu

treba preverit, ze ci sa hybe ak sa prestavuje koleckom teplota
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"