Teplomer astra F

Moderátori: bukelo, buci_vectra

azmodan

Teplomer astra F

Príspevok od používateľa azmodan »

Nevie mi niekto pomoct mam astru F a na tom informacnom displeju kde je cas ma byt aj teplota.. pravdepodobne teplota von ale nemiesto toho mi svietia iba ciarky asi takto --:-- zhruba tak uz si nie som isty ... a neviem ci to nie je napojene na cidlo alebo nieco ina..pripadne kde je to cidlo? dik
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Čidlo je zacvaknuté v prednom nárazníku, na ľavej strane zospodu (v smere jazdy). Zrejme je vadné, alebo ho tam vôbec nemáš. Inak TID má tiež diagnostický mód. http://www.opelastra.cz/technika/diagnostid.htm
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

Diky za odpoved skusal som ten diagnosticky mod a vypisuje mi chyby 12 a 171.. cize preruseny obvod alebo nieco podobne... to cidlo vazne netusim kde je lebo ani netusim ako to ma vyzerat... poradte nieco ;)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nájdi si ho na www.elitecat.sk , ale ak si nevlezieš pod auto, tak ho aj tak neuvidíš. Je nacvaknutý z vnútornej strany nárazníka, ale keď si trochu ohneš chrbát, alebo ešte lepšie, kľakneš, uvidíš zospodu v nárazníku dieru do ktorej je nacvaknutý. Iná tam nie je.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

mal som podobny problem. vada bola v tom , ze sa otrisli cinovane spoje na konektore palubaku. Prepajkoval som to a frci.
Opel Astra F 1.6i C16NZ
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

chcem sa spytat zistil som ze mam zlomene to teplotne cidlo a cital som tu niekde na opelfore ze sa da pouzit nejaky termistor namiesto toho cidla... len to neviem najst neviete presny typ? a to mam ten termistor len napajkovat na koncovky toho stareho ktore sa tam pripajaju?
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

azmodan napísal:chcem sa spytat zistil som ze mam zlomene to teplotne cidlo a cital som tu niekde na opelfore ze sa da pouzit nejaky termistor namiesto toho cidla... len to neviem najst neviete presny typ? a to mam ten termistor len napajkovat na koncovky toho stareho ktore sa tam pripajaju?



Načo by si to robil , ked to čidlo stoji 536Sk. http://www.elitecat.sk/ArticleDetail.as ... eId=102747 . Budes nad tým maturovať a tato cena nie je az taka hrozna , ked zoberem do uvahy , že je to elit
Opel Astra F 1.6i C16NZ
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

536 korun je v obchode 700 minimalne a ked si zoberem ze ten termistor (uz som zistil ktory) stoji 15 korun tak co je lacnejsie :) a tento mesiac som dal do auta uz dost som robil komplet servis :) len neviem kam to mam pripajkovat alebo ako to zapojit staci priamo na tie svorky?
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

a vies ked si to spravim sam budem mat z too vecsiu radost :lol: :lol: :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Keď to tam pripájkuješ (inak škoda konektora, lebo tým pádom ho asi odcvakneš), nezabudni spoje vodotesne zaizolovať, najlepšie zaliať do nejakého plastu a pod, lebo ti to za vlhka bude ukazovať blbosti, alebo ti po čase odhnijú drôty.
Ja som pred časom tiež takto špekuloval a nakoniec som kúpil origo čidlo priamo v Opli. Yellow_Colorz_PDT_17 Cena, ako písal Dufusko.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

azmodan napísal:a vies ked si to spravim sam budem mat z too vecsiu radost :lol: :lol: :lol: 8)



Mas pravdu , tiež by ma to tešilo viac. Len mam rad , aby to bolo tak ako ma byť.
Opel Astra F 1.6i C16NZ
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

macil ja som ho chcel pripajkovat na tie svorky z toho poskodeneho cidla nie priamo na drot a ziadnu koncovku nebudem cvakat ... pouzijem to stare zlomene cidlo a ak to nebude fungovat tak to jednoducho odpojim a zahodim...
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Veď v pohode. 8) Potom daj vedieť ako to funguje.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

neviem ci su moje uvahy spravne ale pri teplote 25 stupnov by mal byt odpor 470 ohmov a ked tam pripojim len odpor 470 ohmov tak mi stale neukazuje nic... mam to pripojit surovo na drotiky ziadny plosak tam netreba? :)))
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nie, žiadny plošák s elektronikou tam nie je.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

Tak je to opravene teplomer ukazuje a co je na tom najzaujimavejsie tak ta oprava vysla na 15 Sk a 10 minut prace... predpokladam ze vyrobna cena teplotneho cidla je maximalne 50 Sk takze aspon vidite aky je to biznis :D asi to idem aj ja zacat vyrabat :twisted: :twisted: :twisted: 8) inak ak by sa to niekomu pokazilo treba objednat termistor NTC 4K7 uz to tu niekde bolo pisane len pre upresnenie...
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ššššikovný. :up: Yellow_Colorz_PDT_18
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"