Názor na novú Vectru Caravan

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Názor na novú Vectru Caravan

Príspevok od používateľa Barry »

Zdravím všetkých. Rozhodol som sa kupovať nové auto a postupným porovnávaním som sa dostal do finále kde súperia Opel Vectra caravan - 1,9 CDTI 88kW/120K a nový Ford Mondeo 1,8 TDCI 92kW/125K

Chcem sa vás spýtať ako by ste hodnotili Vectru z pohladu životnosti, poruchovosti a servisu.

U Opla mi viac vyhovuje interiér, u Forda podstatne lepšia výbava v základe...

Ďakujem za názory... Fakt sa neviem rozhodnúť.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Ahoj motor 1.9CDTI 150Ps Ta nezaujal? :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Barry »

Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...
Používateľov profilový obrázok
brhy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 25 Aug 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Pressburg
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa brhy »

Barry napísal:Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...


no podla mna sa odvyja cena aj vybava od motorizacie
Volvo C70 2.3T5 240hp :D zatial ....
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Barry napísal:Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...


a aky je tvoj nazor na tu novu Vectru?...uz si sa v nej odviezol alebo si v nej aspon sedel?... :wink: V prvom rade by som to urobil tak ze si ju vyskusam otestujem a potom sa dodatocne opytam na nazor druhych ale ja to aspon tak robim a hlavne ak sa v nom dobre citis a vyhovuje ti po vsetkych strankach tak nemas co riesit.
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Používateľov profilový obrázok
brhy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 25 Aug 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Pressburg
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa brhy »

Manta napísal:
Barry napísal:Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...


a aky je tvoj nazor na tu novu Vectru?...uz si sa v nej odviezol alebo si v nej aspon sedel?... :wink: V prvom rade by som to urobil tak ze si ju vyskusam otestujem a potom sa dodatocne opytam na nazor druhych ale ja to aspon tak robim a hlavne ak sa v nom dobre citis a vyhovuje ti po vsetkych strankach tak nemas co riesit.


ja som v novej vectre nesedel ale v novom mondeu hej :D
Volvo C70 2.3T5 240hp :D zatial ....
Používateľov profilový obrázok
scorpi4
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ja to poviem jednoducho....mam vectru tyzden...jazdil som doteraz BMW5, rv2003,AudiA6...ked som prisiel o bavoraka,potreboval som kupit auto za rozumnu cenu,rozhodoval som sa tiez medzi mondeom a vectrou...mondeo je mozno nalozene vo vybave,ale ma mnoho nedostatkov v interieri,nedomyslene odkladacie policky,po urcitom case vrzgaju plasty na palubnej doske a ani kvalita materialu nie je to,co by malo byt...naproti tomu vectra ma to iste vo vybave,ale uz na prvy pohlad porovnat obe auta je rozdiel markantny...vectra je limuzinka,nenaklana sa v zakrutach,sedi na ceste a drzi stopu..mondeo je mozno trosku sportovejsie na pohlad,ale naklana sa a dalsia vec,vraj na nom casto odchadzaju kotuce brzd...ale to mam len z pocutia...kazde auto ma svoje pre a proti...mna oslovilo to,ze auto vyzera pekne,ma velmi slusnu vybavu a porovnanie vybavy a motora vratane spotreby a komfortu jazdy ma presvedcilo o tom,ze vectra je lepsia volba...a mal som moznost skusat aj mondeo,aj vectru...ale samozrejme,je to vec nazoru a uhla pohladu..ale kazdopadne si myslim,ze vectra combi vyzera lepsie aj na pohlad ako mondeo..ale to je tiez len moj subjektivny nazor...
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Používateľov profilový obrázok
brhy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 25 Aug 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Pressburg
Kontaktovať používateľa:

..

Príspevok od používateľa brhy »

no mi mame doma 2 mondea rv 2003 a nemozem sa stazovat neviem co si od koho pocul scorpi ale kvalita materialov je fakt ze lepsia a nic nevrzga cosa tyka komfortu ma lepsie drzanie sedadiel v zakrutach naklananie vobec ziadne mozno si sedel v mondeu co malo vyplieskane tlmice a co sa tyka motoru benzinak je u mondea odost kultivovanejsi nez u oplov a sprevodovanuie ma lepsie a vybava mame Ghiu okrem koze a je to na urovny opc u oplov ale u opc je koza co mi sme nechceli a jedna vec na ktoru nedam dopustit a okrem fordu to nema nikto a to je vyhrievane predne sklo kto to nemal nevie co je luxus a komfort

ale to je len moj nazor ja na svoju black astra nedam dopustit ani slovkom :)

ale je to samozrejme a pocite toho kupujuceho
Volvo C70 2.3T5 240hp :D zatial ....
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: ..

Príspevok od používateľa mathis »

brhy napísal: jedna vec na ktoru nedam dopustit a okrem fordu to nema nikto a to je vyhrievane predne sklo kto to nemal nevie co je luxus a komfort

ale to je len moj nazor ja na svoju black astra nedam dopustit ani slovkom :)

ale je to samozrejme a pocite toho kupujuceho


len malicka oprava... sedel som v Picase a malo vyhrievane predne okno... :wink:
sorry za odbocenie z temy :oops:
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Barry »

Dakuem za nazory...

Dnes som bol znova porovnavat.. to nove mondeo ma fakt odflaknuty interier... Pouzite prvky zo starsich modelov, spinac svetiel vyzera totalne lacno a nejako mi to cele neladi. Najhorsi je deklik odkladacej skrinky pred spolujazdcom.

Rozhodol som sa pre vectru.

Bol som u Opla a nastvalo ma zistenie, ze pre slovensky trh su uplne odlisne vybavy ako pre nemecky trh. Dalsia vec co ma nastvala je, ze vo farebnom krasnom katalogu maju nafotene a opisane vsetky vybavy, no ako sme zistili su tam chyby. Tak napriklad katalog hovori ze vybava Esentia ma zrkadla, ochranne listy dveri a klucky dberi vo farbe karoserie. Ale cennik vravi ze tato verzia je sice so zrkadlami vo farbe, ale klucky dveri a ochranne listy su cierne. A nedaju sa ani priplatit..... ma nasr...ali....
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

ja mat tak Barryho love tak nepozeram na nic ine len na LOTUS :D
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Používateľov profilový obrázok
scorpi4
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa scorpi4 »

okrem fordu to nema nikto a to je vyhrievane predne sklo kto to nemal nevie co je luxus a komfort


nechcem oponovat brhy,ale mal som aso rok renault safrane, a tiez ma vyhrievane celne sklo...ale to len na okraj...
este chcem reagovat na to porovnanie..ja som mal na mysli to,ze som sa vozil na novom mondeu a na opli tom,ktory mam teraz,takze porovnanie tiez nebolo uplne koser,nakolko mam rv 04, a mondeo bolo new..a mozno mi neuveris,ale tato vectra ma presvedcila viac,ako new mondeo...ale ako som uz predtym povedal,je to vec nazoru kazdeho z nas...
a barry, nikde nie je napisane,ze musis kupovat auto na sk..ked kupujes nove,je to uz jedno,skoc do rakuska a kup si ho tam...cena je rovnaka,dokonca v beneluxe su mierne lacnejsie...v ramci unie uz nove auto kupis kdekolvek,a prihlasia Ti ho na sk bez problemov..jediny naklad navyse je cesta a preklady faktur...
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Barry »

scorpi... a ked kupim auto v zahranici, odpisem DPH ? asi nie ze ? Chcem to kupovat na firmu v prevedeni N1
Používateľov profilový obrázok
scorpi4
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa scorpi4 »

samozrejme,ze odpises dph...to je to iste,ako by si kupoval iny tovar..dnes je v ramci unie jedno,kde si kupis...dph uplatnis doma...respektive v mieste podnikania...ked budes kupovat na firmu,a najdes si krajinu,ktora ma este vyssiu dph,este zarobis...xixi
Ak chces,viem Ti preverit cely postup,kamarat nakupoval dodavky na podnikanie v Belgicku.Nove
Alebo to urob tak,ze ho kupis cash, a potom ho doma urobis spatnym lizingom,alebo lizingom,ked ho budes predavat..a kategoria N1 sa automaticky rata cena + DPH
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"