Vysoka spotreba - Opel Astra G rv. 98´- 1.4/16V (170000km)

Moderátori: bukelo, buci_vectra

lloydfoun
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18 Jún 2009, 21:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Vysoka spotreba - Opel Astra G rv. 98´- 1.4/16V (170000km)

Príspevok od používateľa lloydfoun »

Chcem sa opytat, aku mate spotrebu s touto astrou vy?

Totizto, zda sa mi, ze mi nejak stupa spotreba v meste.
Schvalne som si spotrebu zmeral, natankoval az ked kontrolka paliva blikala po asi 20 km. Cize predpokladam uz som siel skor na vypary.

Po natankovani za 10 EUR, co je 8.5 L benzinu, som kombinovanu spotrebu ( 90km mimo mesta stale na 90km/h a 40km som nasledne urobil v meste ). Cize na 8.5 litra som spravil 130 km kombinovanej spotreby.

Po meste mi vsak kontrolka svieti uz pri prejdenych 50km ( po vynulovani pocitadla samozrejme ). Urobim 90 km na 8.5 L, ale pride mi to viac nez som mal, aspon mam taky pocit. Cize spotreba v meste odhadujem na 9-10 litorv, co je masaker vela, nemal som taku, aspon sa mi nezda.
Nechapem vsak ten rozdiel, mimo a v meste.
Pneumatiky mam 195/60/R15, plne dofukane, zimne, s kt. som jazdil aj v lete :-/

A apropo, o kolko stupa spotreba na pri jazde na zimnych pneumatikach v letnom obdobi? Je to zanedbatelne alebo nie?

moved by moderator

( v auguste som menil vsetky filtre, lambda sondu, skontroloval hadicky, vymenil olej a pod. )
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Spotrebu treba merať dlhšie, tisícky km, až potom to má nejakú relevanciu.

Jazdný štýl má na spotrebu zásadný vplyv
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Spotrebu si zmeraj tak, ze natankuj plnu, odjazdi co ja viem 200 km, dotankuj doplna, do prveho cvaknutia pistole. A potom uvidis kolko si litrov natankoval.....Das pri 200km deleno 2 a mas vysledok spotreby na 100km.....Spotreba moze byt aj 9,6 - taka je pisana v meste pri nasich motoroch.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

letne pneu v lete

Príspevok od používateľa dag22 »

zimne pneu v lete by som urcite nemal. mimo toho ze sa enormne opotrebovavaju nemaju take vlastnosti. tie moje ked je teplejsie a sucho tak cca nad 10°C sa mi zda ze sa pri prudsom brzdeni smykaju. aspon teda som mal z toho taky pocit. co sa tyka spotreby v meste ti to bude papat ako maly tank hlavne ak jazdis kratke vzdialenosti. dalej musis brat do uvahy aj pocasie. v zimnych mesiacoch ti ta spotreba moze stupnut zo dna na den staci ak sa trocha ochladi. nieco podobne som pozoroval na svojej corsicke. v lete na nadrz (cca 40l) v pohode 650 - 700km a uz na konci augusta zaciatkom septembra jak sa trosku ochladilo mi to kleslo na 600 ledva ledva. v zime pri teplotach pod 0°C tak priblizne 500km na nadrz. ako nahle sa trosku oteplilo tak to bolo hned citit aj na spotrebe.
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"