Problem so "skakanim"

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

matemate
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Sep 2008, 09:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Problem so "skakanim"

Príspevok od používateľa matemate »

Ahojte corsaci,

mam opel corsa B r.v.99 a mam takyto problem - vzdy rano po nastartovani auto cuka, skace, nevypisuje ziadne chybove hlasenia. Po vypnuti motora a opatovnom nastartovani ide cely den uplne v poriadku az do dalsieho chladnejsieho rana.

Neviete mi poradit v com moze byt pes zakopany?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

neviem, od dnes mam rovnaky problem ... snazim sa ho vypatrat...skus dat na teplom motore trosku ked pojdes do kopca podlahu, ci sa ti nerozsvieti kontrolka motora...dnes som to skusil a bola tam chyba P0130...snazim sa zistit co to je, ci je to lambda, alebo aj deravy vyfuk...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Hrabo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 21:16
Auto: Astra G
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hrabo »

mne to robi tiez na ASTRE a v servise mi povedali,ze je to studenym motorom vtedy sa zapina sitic,ked sa motor zahreje tak sytic uz nejde a auto ide aj pri rozbiehani v pohode...
OPEL CORSA,1.3 CDTI,51KW,rocnik 2005
Omarofka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05 Aug 2009, 18:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza

Ubratie plynu

Príspevok od používateľa Omarofka »

Ja mam vectru B rok 1998 a rano ked nastartujem je v pohode hodim 1.rychlost v pohode hodim 2.rychlost v pohode ale po 2 az 3 sekundach automaticky sa ubere plyn tiez len na par sekund mozno na 5 sekund a potom uz stale v pohode. To iste zase poobede ked idem z roboty. Cize iba pri dlhom stati motora.
Viete mi niekto poradit?
Mam tam vadne cidlo vackovej hriadele ktore mi teraz momentalne menia v servise ya nove takze uvidim ci sa nieco zmeni.
To cidlo ma nastarosti otacky takze uvidime ale aj tak privitam vase nazory
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

To čidlo nemá na starosti otáčky, to čidlo ich sníma a podľa toho sa riadi vstrekovanie paliva.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Omarofka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05 Aug 2009, 18:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Omarofka »

Neviem presne co to cidlo robi ale ked sa nad tim zamyslim tak mas pravdu ze cidlo je vlastne snimac takze mi to bolo zle vysvetlene pri kupe auta.Ale chcem sa este opytat v podobnom prispevku som nasiel podobny problem a tam hovorili nieco o vahe vzduchu co maju namisli?
Opel Vectra B Sedan r.v. 1998 X18XE
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Je to prietokomer vzduchu - Mass Air Flow Sensor (MAF). Meria množstvo vzduchu, ktoré prúdi do motora. Niektoré motory toto množstvo merajú podtlakovým čidlom - Manifold Absolute Pressure sensor (MAP).
Čo tam máš ty, netuším.
Tvoj problém by som však s váhou vzduchu nespájal, keďže sa to stáva len občas, pri studenom motore. Kontrolka motora nesvieti? Možno by stačilo po naštartovaní minútku počkať, kým sa motor spamätá zo šoku, že musí v tej zime makať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Omarofka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05 Aug 2009, 18:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Omarofka »

macil napísal:Je to prietokomer vzduchu - Mass Air Flow Sensor (MAF). Meria množstvo vzduchu, ktoré prúdi do motora. Niektoré motory toto množstvo merajú podtlakovým čidlom - Manifold Absolute Pressure sensor (MAP).
Čo tam máš ty, netuším.
Tvoj problém by som však s váhou vzduchu nespájal, keďže sa to stáva len občas, pri studenom motore. Kontrolka motora nesvieti? Možno by stačilo po naštartovaní minútku počkať, kým sa motor spamätá zo šoku, že musí v tej zime makať.


Kontrolka nesvieti ziadna a skusal som cakat asi 5 min mozno 8 minut a vyzera to tak ye to neni zimou lebo to robilo aj tak.
Opel Vectra B Sedan r.v. 1998 X18XE
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Z toho, ako si to popísal vyššie, som pochopil, že ti to spraví len raz, pri rozbehu so studeným motorom.
Ako sa teda prišlo na to, že to spôsobuje čidlo vačky? Už keď ho nechávaš meniť, tak počkaj ako sa to bude správať po výmene.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Omarofka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05 Aug 2009, 18:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Omarofka »

macil napísal:Z toho, ako si to popísal vyššie, som pochopil, že ti to spraví len raz, pri rozbehu so studeným motorom.
Ako sa teda prišlo na to, že to spôsobuje čidlo vačky? Už keď ho nechávaš meniť, tak počkaj ako sa to bude správať po výmene.

Aby sme sa rozumely spraví to len raz, pri rozbehu so studeným motorom ked uz chvilu jazdim tak sa mozem rozbehovat kolko krat chcem uz to neurobi. Neprislo sa na to ze to robi cidlo lebo cidlo musim menit tak ci tak upozornil ma na to predosly majitel ked som auto kupoval pricom mi svieti aj kontrolka poruchy a na diagnostike mi to ukazalo vadne cidlo co sa aj po rozobrati v servise potvrdilo preto manim cidlo ja netvrdim ze to robi cidlo len dufam ze ked cidlo vymenia tak problem sa strati ale ja som sa len zapojil do debaty kde rozoberali tento problem a cidlo som spomenul len ako moynu zavadu ale nie istu zavadu.
Opel Vectra B Sedan r.v. 1998 X18XE
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

V predošlom príspevku píšeš, že kontrolka nesvieti, teraz, že svieti. :roll:
Vidím, že na teba som krátky. Končím.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Omarofka
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05 Aug 2009, 18:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Omarofka »

macil napísal:V predošlom príspevku píšeš, že kontrolka nesvieti, teraz, že svieti. :roll:
Vidím, že na teba som krátky. Končím.


Pardon kontrolka svieti len kvoli tomu cidlu lebo na diagnostike chybu ohladom cidla zmazal a prestala svietit ale o chvilu zacala svietit znova a inu zavadu diagnostika nezistila
Opel Vectra B Sedan r.v. 1998 X18XE
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

mozne priciny (za predpokladu ze je to "benzin")
stare sviecky, chybne kable ku svieckam, chybna zapalovacia lista/modul/"rozdelovac", vaha vzduchu, lambda sonda, ...
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"