POKUTA - akou čiastkou ste zasponzorovali PZSR

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mysiaq »

este kym som nebol v zbore

nehoda - 1000,- Sk
cervena - 1500,- Sk

nuz co stava sa... som bol taxikar :D
******
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

ja som este zabudol na jeden sponzorsky dar z mojej prvej nehody -
6000sk (hmm dali mi vinu :( )
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

ja som zatial cisty ale chudak kamos v obci prekrocil rychlost o 110km/h. takze mu namerali 160km/h a fukol asi 0.7 promile jedine co viem ze nema vodicak.
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

lubo22 napísal:ja som zatial cisty ale chudak kamos v obci prekrocil rychlost o 110km/h. takze mu namerali 160km/h a fukol asi 0.7 promile jedine co viem ze nema vodicak.


tvoj kamos je "v pohode". lepsieho nemas ?
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

no co ja viem ci v pohode? niesme si velmi blizky ale pozname sa a este mal pozicane auto uz od lepsieho kamosa spoluziak zo zakladnej skoly. nechcel soferovat lebo ze vypil a auto dal jemu ak sa neboji. a tak to dopadlo
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
rob75
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 05 Nov 2006, 19:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: šturovo-šahy

Príspevok od používateľa rob75 »

lubo22 napísal:no co ja viem ci v pohode? niesme si velmi blizky ale pozname sa a este mal pozicane auto uz od lepsieho kamosa spoluziak zo zakladnej skoly. nechcel soferovat lebo ze vypil a auto dal jemu ak sa neboji. a tak to dopadlo


Tak vtom pripade dostane aj ten pokutu ktori si pozical auto opitému.Ale 160-v obci?V zivote by som mu nedal este raz vodicak.
Opel Astra Cabrio Bertone 1.8 C18XEL
Renault Kangoo 1.6 16V 4x4 Limited
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

to uz je ozaj moc :shock: daky magor nie?? :?
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

ked vypije normalny neni ale tak mna to a tak netrapi dobre ze to nesom ja
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Ja som minule šiel zo Sládkovičova do Senca a pred dedinou Réca je taká veľmi dlhá rovinka. Hneď za tabuľou "Réca" stál nákladiak a za ním auto a radarom, ktoré som si bohužiaľ všimol, až keď som bol zmeraný.
Mal som možno 70-80 - už som dobrzďoval na tých 60 (toľko vždy idem v obci, ak je situácia prehľadná. Ak hrozí nebezpečie, idem aj krokom).
Hneď som to švihol do prvej uličky vľavo, potom ešte raz doľava a tam bol dvor firmy - výroba vencov. Tak tam som to pichol, vyskočil som z auta a poďho krúžiť okolo miestnych potravín :)
Za polhodinku bol vzduch čistý a ja som mohol pokračovať v jazde.

Takže za celý svoj vodičský život, (čo je vlastne 16 rokov neustáleho porušovania predpisov, keďže jazdím podľa citu a nie nejakých blbých čiar a zmätočných tabúľ), som platil raz za jazdu bez značiek v Rakúsku 10.000 ATS, potom za jazdu bez značiek v BA 500 Sk, potom za jazdu na oranžovú (tvrdili, že červená) asi 5 x (300-1000 Sk), potom rýchlosť v Jasenovej 500 Sk, potom nejaké chýbajúce zásterky, fólie bez certifikátu a iné maličkosti spolu možno 1000 Sk, potom nedanie STOPky na križovatke (dal som ju ako druhý v poradí, čo mi nakoniec iný policajt potvrdil, že mám pravdu) a otáčanie na svetelnej križovatke 2000 Sk (v rakúsku povolené, tu nie), potom jazda v zákaze vjazdu v Čuňove 500 Sk (moja obľúbená trasa zrazu bola doplnená značkou), potom jazda v jednosmerke v Rači 1000 Sk (to bola zákernosť polície, značka za stromom, 3 hodiny v noci, číhali), potom chýbajúca STK a EK asi 5 x (vždy si to uvedomím, až keď dostanem pokutu) spolu asi 1500 Sk no a ešte zopár blbostí, ako napr. nesprávne parkovanie (papuča), nelegálne LPG a pod.

Predpisy porušujem s plným vedomím a preto si pred policajtom aj všetko priznám, nehádam sa s ním, zaplatím. Chápem, že aj šerif si musí plniť svoje úlohy. Je to hra.

Som presvedčený o tom, že moja jazda je omnoho bezpečnejšia, než jazda neskúseného vodiča v nejakom šrote.
Za celý čas som mal 0 nehôd z vlastnej viny, ale zabránil som 10kam nehôd a nešťastí.

Skrátka, je to mám už predplatené, preplatené. :)
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Ja sa veľmi nemám čím chváliť, no nemám čo skrývať :oops:

8000 Skk- alkohol :oops: +zákaz viesť motorové vozidlá na pol roka
7000 Skk- prekorčenie rýchlosti v obci o 32 km/h+zákaz viesť motorové vozidlo na 1 mesiac
2000 Skk- prekročenie rýchlosti mimo obce tiež o 32 km/h
1000 Skk- telefonovanie počas jazdy
500 Skk za bielu fóliu na prednom skle-ešte na žiguli :)
VeBe X18XE Caravan Sport
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

he a ja som si myslel ze jazdim ako chcem , aspon niesom najlepsi :lol:
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

Kajo napísal:Ja som minule šiel zo Sládkovičova do Senca a pred dedinou Réca je taká veľmi dlhá rovinka. Hneď za tabuľou "Réca" stál nákladiak a za ním auto a radarom, ktoré som si bohužiaľ všimol, až keď som bol zmeraný.
Mal som možno 70-80 - už som dobrzďoval na tých 60 (toľko vždy idem v obci, ak je situácia prehľadná. Ak hrozí nebezpečie, idem aj krokom).
Hneď som to švihol do prvej uličky vľavo, potom ešte raz doľava a tam bol dvor firmy - výroba vencov. Tak tam som to pichol, vyskočil som z auta a poďho krúžiť okolo miestnych potravín :)
Za polhodinku bol vzduch čistý a ja som mohol pokračovať v jazde.

Takže za celý svoj vodičský život, (čo je vlastne 16 rokov neustáleho porušovania predpisov, keďže jazdím podľa citu a nie nejakých blbých čiar a zmätočných tabúľ), som platil raz za jazdu bez značiek v Rakúsku 10.000 ATS, potom za jazdu bez značiek v BA 500 Sk, potom za jazdu na oranžovú (tvrdili, že červená) asi 5 x (300-1000 Sk), potom rýchlosť v Jasenovej 500 Sk, potom nejaké chýbajúce zásterky, fólie bez certifikátu a iné maličkosti spolu možno 1000 Sk, potom nedanie STOPky na križovatke (dal som ju ako druhý v poradí, čo mi nakoniec iný policajt potvrdil, že mám pravdu) a otáčanie na svetelnej križovatke 2000 Sk (v rakúsku povolené, tu nie), potom jazda v zákaze vjazdu v Čuňove 500 Sk (moja obľúbená trasa zrazu bola doplnená značkou), potom jazda v jednosmerke v Rači 1000 Sk (to bola zákernosť polície, značka za stromom, 3 hodiny v noci, číhali), potom chýbajúca STK a EK asi 5 x (vždy si to uvedomím, až keď dostanem pokutu) spolu asi 1500 Sk no a ešte zopár blbostí, ako napr. nesprávne parkovanie (papuča), nelegálne LPG a pod.

Predpisy porušujem s plným vedomím a preto si pred policajtom aj všetko priznám, nehádam sa s ním, zaplatím. Chápem, že aj šerif si musí plniť svoje úlohy. Je to hra.

Som presvedčený o tom, že moja jazda je omnoho bezpečnejšia, než jazda neskúseného vodiča v nejakom šrote.
Za celý čas som mal 0 nehôd z vlastnej viny, ale zabránil som 10kam nehôd a nešťastí.

Skrátka, je to mám už predplatené, preplatené. :)

Kajo a ty este potrebujes namet na napisanie nejakej knihy, sak ty mas nametov a nametov, vlastne vsetko co praktizujes tak napises ako sa jazdit nema? :lol:
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

:) marjan - ono to tak na prvý pohľad vyzerá. Ale keď by si šiel som mnou zistíš, že som veľmi bezpečný a pokojný vodič, ktorý rieši situácie ešte predtým než vzniknú. Nenechám sa vyprovokovať k riskantnej jazde. Nepredbieham v pruhu, ktorý mizne. Nekľučkujem, nemyšičkujem. Na miestach, kde sú deti alebo je tam potenciál ohrozenia chodcov idem veľmi pomaly a opatrne. Možno práve preto, že som mal takú vodičskú minulosť ako som mal. Už nie som horúca hlava, moja jazda je pokojná, ale rýchla, absolútne efektívna, vymakaný je každý detail.
Veď vidíš, ako je to s tými pokutami - každú situáciu som analyzoval a niečo som zmenil. Napr. tá pokuta na stopke - ukázalo sa, že mám pravdu a prospieva to plynulosti premávky. Aj keď si druhý alebo tretí a máš rozhľad, máš právo vyraziť súčasne s prvým...
Jazda na oranžovú - to je diskutabilná záležitosť a ja tak jazdím, v rámci zvýšenia plynulosti premávky. Zvláštne, že je tam vidím ešte zelenú a policajt už červenú :) Ale môžem povedať, že vďaka tomuto do mňa za tie roky nikto nenabúral odzadu. A aj vďaka tomu, že keď dobrzďujem na kolónu, nechám si vždy odstup od posledného a číham na toho za mnou, či brzdí. Ak nie, uhýbam, pridávam (a ver, že často som musel takto zmiznúť, raz dokonca na rakúskej diaľnici. A raz som MUSEL prejsť na červenú! -inak by to do mňa napral).
Každým dňom posúvam tie hranice, snažím sa prísť na nové veci, minule som napr. vyriešil zápchu na Prístavnom moste v BA tým, že som zvolil priemernú rýchlosť a nebrzdil som, tým som odstránil húsenicový efekt vzadu (brzda-plyn-brzda) a autá za mnou začali plynulo prechádzať...
Všetko bude v knihe.

Ako by som Ti to vysvetlil - tá kniha je o tom, ako jazdiť BEZPEČNE, EFEKTÍVNE a nie ako jazdiť striktne podľa predpisov.
Mňa viac ako plná čiara zaujíma život človeka.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

Kajo napísal::) marjan - ono to tak na prvý pohľad vyzerá. Ale keď by si šiel som mnou zistíš, že som veľmi bezpečný a pokojný vodič, ktorý rieši situácie ešte predtým než vzniknú. Nenechám sa vyprovokovať k riskantnej jazde. Nepredbieham v pruhu, ktorý mizne. Nekľučkujem, nemyšičkujem. Na miestach, kde sú deti alebo je tam potenciál ohrozenia chodcov idem veľmi pomaly a opatrne. Možno práve preto, že som mal takú vodičskú minulosť ako som mal. Už nie som horúca hlava, moja jazda je pokojná, ale rýchla, absolútne efektívna, vymakaný je každý detail.
Veď vidíš, ako je to s tými pokutami - každú situáciu som analyzoval a niečo som zmenil. Napr. tá pokuta na stopke - ukázalo sa, že mám pravdu a prospieva to plynulosti premávky. Aj keď si druhý alebo tretí a máš rozhľad, máš právo vyraziť súčasne s prvým...
Jazda na oranžovú - to je diskutabilná záležitosť a ja tak jazdím, v rámci zvýšenia plynulosti premávky. Zvláštne, že je tam vidím ešte zelenú a policajt už červenú :) Ale môžem povedať, že vďaka tomuto do mňa za tie roky nikto nenabúral odzadu. A aj vďaka tomu, že keď dobrzďujem na kolónu, nechám si vždy odstup od posledného a číham na toho za mnou, či brzdí. Ak nie, uhýbam, pridávam (a ver, že často som musel takto zmiznúť, raz dokonca na rakúskej diaľnici. A raz som MUSEL prejsť na červenú! -inak by to do mňa napral).
Každým dňom posúvam tie hranice, snažím sa prísť na nové veci, minule som napr. vyriešil zápchu na Prístavnom moste v BA tým, že som zvolil priemernú rýchlosť a nebrzdil som, tým som odstránil húsenicový efekt vzadu (brzda-plyn-brzda) a autá za mnou začali plynulo prechádzať...
Všetko bude v knihe.

Ako by som Ti to vysvetlil - tá kniha je o tom, ako jazdiť BEZPEČNE, EFEKTÍVNE a nie ako jazdiť striktne podľa predpisov.
Mňa viac ako plná čiara zaujíma život človeka.

toto, co si napisal je ako z mojej duse keby si pisal, suhlasi snad so vsetkym, co je napisane. =D> =D> =D>
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Vďaka :)
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Tak, súhlas s Marjanom
VeBe X18XE Caravan Sport
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

ja som naposledy zasponzoroval, este ked som jazdil, tak boxerom som siel potlacit na ceskej dialnici kamion. clovek si nachvilu hodi šlofíka za volantom a hned to takto dopadne. platil som tusim 1500 Čk.
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
xleba
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 10 Sep 2009, 11:53
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa xleba »

U nas v Trnave mame taku peknu rovinku, kde nestavaju skoro vobec policajti :) ked som sa dozvedel, ze tam stavaju, tak som vzdy isiel pomaly az do takeho miesta, kde som ich videl stat. nevidel som ich, ze tam su(LENZE BOLI TAM, nevidel som ich), tak rekuze dam tomu trosku :twisted: isiel som 110(cez mesto) :evil: Pani policajti ma zastavili, hadajte aku som dostal pokutu. :!: 50eur :!: mal som stastie v nestasti :) A inak par dni dozadu som tu v cechach dostal pokutu 200kcs, lebo som nemal zelenu kartu. Inak behom tyzdna ma tu 4 krat zastavili, dychova kontrola, doklady, povinna vybava atd, sak to poznate :D
Naposledy upravil/-a xleba v 16 Okt 2009, 09:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Stanley224
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 12 Mar 2008, 12:15
Auto: Iná značka
Bydlisko: Malacky
Bydlisko: Veľké Leváre
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Stanley224 »

Ja som zatiaľ dostal len jednu pokutu za rýchlosť pred rokom aj čosi keď Mestský policajti merali na 40-tke...ja som šiel vraj 53km/h...som to mal za 500sk
Mazda 6 Wagon 2.0 MZR-CD
Používateľov profilový obrázok
rob75
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 05 Nov 2006, 19:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: šturovo-šahy

Príspevok od používateľa rob75 »

:shock: :shock: Mestky policajti mozu merať a pokutovať za rychlosť?Ja som mislel ze nie.
Opel Astra Cabrio Bertone 1.8 C18XEL
Renault Kangoo 1.6 16V 4x4 Limited
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."