Voľnobeh na 3 valce?

Moderátori: dulo, buci_vectra

prokoppd
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26 Júl 2014, 07:49
Auto: Vectra B
Bydlisko: Prievidza

Voľnobeh na 3 valce?

Príspevok od používateľa prokoppd »

Zdravím vás. Potrebujem poradiť s jedným problémom ktorý ma už dlhšie trápi.
Motor na voľnobehu (cca 850ot.) znie akoby išiel na 3 valce, je to cítiť aj trasením celého auta. Akonáhle sa ale dotknem plynu a pridám čo len na 1000ot. tak to prestane a motor ide pekne. Dokonca sa mi už párkrát stalo že pri spomaľovaní napr. do križovatky keď som vyradil rýchlosť tak motor zhasol. Ale normálne som naštartoval a išiel ďalej. Na diagnostike v servise mi nezistili nič, dokonca že aj hodnoty sú v norme. Ani žiadna chyba. Keď mi to začalo robiť prvý krát asi pred cca pol rokom tak mi jeden mechanik prevetral motor tak že tomu vyturoval na maximum otáčok každú rýchlosť a na pár mesiacov to pomohlo a motor šlapal ako hodinky. Ale teraz to začalo znovu a mám pocit že ešte viac a častejšie.
Prvé čo sa vymenilo boli sviečky, káble, vzduchový filter. Vyčistil som aj EGR ventil a zaslepil. Vyčistená je aj škrtiaca klapka. Do paliva som dal aj prostriedok na prečistenie vstrekovania.
Nič s toho nepomohlo. Nerobí to ale stále, tak približne z 10tich jázd to robí na 6tich.
Nemáte niejaké skúsenosti alebo radu, ako to opraviť. Ďakujem

Opel Vectra B, 1.6 16V, r.v 1996
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Voľnobeh na 3 valce?

Príspevok od používateľa Komo »

Kontrolka svieti?
Ak sa da, vyber vstrekovace von a precisti ich mimo auta
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
prokoppd
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26 Júl 2014, 07:49
Auto: Vectra B
Bydlisko: Prievidza

Re: Voľnobeh na 3 valce?

Príspevok od používateľa prokoppd »

Nie, žiadna kontrolka nesvieti. Tak ale neviem či to pomôže, bo v servise na diag, mi povedal že vstreky sú OK, že to by mu ukázalo zlé hodnoty.
prokoppd
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26 Júl 2014, 07:49
Auto: Vectra B
Bydlisko: Prievidza

Re: Voľnobeh na 3 valce?

Príspevok od používateľa prokoppd »

Zdravím. Problém stále nieje vyriešený. Čo som ale zistil je že problém bude asi s podtlakom.
Na obrázku som naznačil (ventil podtlaku a to strieborne neviem čo je) Keď z nich odpojim hadičky tak v nich nieje žiadny podtlak a motor vôbec nezmení zvuk. Ani keď odpojím konektor z toho podtlakového ventilu tak sa nič nezmení. Čiže usudzujem že problém je asi tam niekde.
A pre info, keď odpojím MAP senzor tak motor ihneď začne dusiť a vynechávať. Poraďte mi prosím v čom môže byť chyba.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľnobeh na 3 valce?

Príspevok od používateľa macil »

To strieborné je ventil prídavného vzduchu do výfuku. Funkčný je len minútu, dve, po štarte studeného motora, spolu s ventilátorom prídavného vzduchu, ktorý je schovaný niekde pod blatníkom. Jeho funkciou je zníženie emisií a rýchlejší ohrev lambdy. Ak ho máš funkčný a neodpojený, tak po studenom štarte ho môžeš počuť. Má zvuk ako kvalitný vysávač. Na chod motora nemá vplyv. Jeho poruchy sa riešia jednoducho, odpojením a vyradením.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"