Astra G X14XE - trhanie motora

Moderátori: bukelo, buci_vectra

varibuk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Jan 2011, 10:41
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Astra G X14XE - trhanie motora

Príspevok od používateľa varibuk »

Ahojte,

Mam Astru G X14XE rok vyroby 2000.

V poslednej dobe mam problem (pri studenom aj teplom motore) ze ked plynule zrychlujem (plynovy pedal je stlaceny konstantne) motor zacne v rozsahu otaciek 2200-2800 neuveritelne trhat. Je to velmi vyrazne (hadze s ludmi v aute). Auto v lete preslo vymenou chladica v autorizovanom opel servise. V lete som isiel na dovolenku po europe a auto meralo spatne teplotu a malo problem nastartovat. Motor sa prehrieval. Po navsteve servisu bolo menene tesnenie motora (prenikala voda z chladenie do motora) a zaciatkom tohto roka sa menil termostat (po vymene tesnenia motora, teplota malokedy vystupila nad 75 stupnov, po vymene termostotatu vystupy teplota na 85 stupnov, nie je to ako kedysi na 90 C). Prosim berte moj popis s rezervou (nie som automechanik).

Este doplnim: olej menim raz rocne, sviecky by mali byt v poriadku (podla servisu). motor na neutrali ide uplne ticho/kludne. Ked dostanem na neutrali otacky na napr. 2500 a drzim ich, tak je pocut aj vidiet ze trochu kolisu (rozsah nie je velky ale je to vidiet).

Skusil som pouzit cistic palivoveho systemu ale nepomohlo to.

Vedeli by ste poradit co by to mohlo byt, popripade nejaky overeny servis v Bratislava?

Prajem pekny den

Vopred dakujem
Naposledy upravil/-a varibuk v 29 Jan 2016, 15:02, upravené celkom 1 krát.
Astra G 1.4 16V (X14XE)
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22948
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra G X14XE - trhanie motora

Príspevok od používateľa langdon2 »

teoracing.sk
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"