dymi na cierno

Moderátori: dulo, buci_vectra

simco22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 15 Aug 2009, 22:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa simco22 »

a kto povedal ze klakol motor
marian10
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 17:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa marian10 »

takze tak PROBLEM DYMENIE ODSTRANENE po vselijakych kecoch v opel ser ze to tamto treba meni a stoji tolko a tolko a nanic neprisiel tak som zasiel za mechanokom ktory ma dielnu doma a ktory mi povedal uz pred mesiacom ze to bude VAHA VZDUCHU ja som si myslel ze nie ked opel ser to vylucil no teraz ma presvedcil nech to vymenime a je po po probleme auto uz vôbec NEZADYMI mozem ho turovat aj vytacat prudko pridavat a nic
takze opel ser je na HOV..
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: dymi na cierno

Príspevok od používateľa AReYco »

Hm...zaujímavé, ja riešim pri jednej Astre motor 1.7 CDTi a tiež to dymí na čierno a celkom dosť...motor bol síce kedysi chipovaný, ale už dlho je späť pôvodná riadiaca jednotka.
- motor je na voľnobeh veľmi tichý a jemný až takmer šuchotavý zvuk (úplne fajn)
- ale keď je v zábere a pridám plyn (stačí len trochu, normálne plynule zrýchlovať), zmení sa na poriadne ostrý klepot (???) :neviem:
- no a hlavný problém je v tom, že dymí na čierno a celkom dosť, stačí pomaly pridávať na výjazde z dediny a si popufkáva raz viac raz menej čierny dym.
Keď pridám na podlahu 3,4, a rozbehnem sa riadne, za mnou je celá cesta čierna :ojoooj:
Neviete, kde by som mal začať hľadať?

PS: motor má 200.000 overených v rodine od začiatku a nežerie ani trošku oleja od výmeny po výmeny ani kúsok neklesne

ilustračné video:
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"