Kolisanie otacok, zastavenie motora

Moderátori: bukelo, buci_vectra

stockey_006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Dec 2012, 23:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Kolisanie otacok, zastavenie motora

Príspevok od používateľa stockey_006 »

Ahojte.. Mam taky mensi problem s autom(astra H 2008, 17cdti, 81kW). Ked nastartujem kolisu mi otacky (co mi robilo aj v lete ale netrapilo ma to) az teraz ked sa ochladilo (nie je iste ze je to tym:) tak to kolisanie je vacsie az zrazu tak trhne motorom a vypne. V servise nenasli nic ziadnu chybu. Vraj to musia vidiet vtedy ked to spravi co je tazke odhadnut :D A nerobi to ani len pri studenom motore, lebo po 200 km trase mi to skapalo v McDrive.. a aj v kolone.. neviem co to je.. nerobi to vzdy.. vdaka za rady...
Používateľov profilový obrázok
jojo22
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08 Feb 2011, 18:46
Auto: Astra H
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od používateľa jojo22 »

Mne kolisali otacky na volnobehu a chlapik mi vycistil dake snimače na "reile" ... neviem ci to spravne pisem... zatial mi ide auto dobre. Ja mam ale 1.9 cdti 88kw,16v.
Astra H, 1,9 CDTi, 88kw,16v,2005
Astra J ST, 1,4 turbo, 103kw, 2012
omotko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Dec 2012, 12:05
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa omotko »

mam ten isty problem, takisto astra H 2008, 1,7 CDTI. najazdene cca 130000km. Na volnobehu mi kolisu otacky (od cca 800-1000). v lete nebol ziaden problem, ale teraz v zime mi studeny motor po nastartovani za chvilu skape. Aj vykyv otacok motora na volnobehu je vacsi ako bol pocas teplych dni. ked sa motor trochu zohreje tak uz nezhasina. palubny pocitac neukazuje ziadnu chybu. neviete niekto poradit co by to mohlo sposobovat?
Používateľov profilový obrázok
Janci2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 16:39
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Janci2 »

no mne zase niekedy stáva, že keď stojím na mieste a som na voľnobehu mi stupne na tachometri rýchlosť nestretol sa niekto už stým :?:
Opel Astra G caravan 55kW Y17DT r.v. 2001
omotko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Dec 2012, 12:05
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa omotko »

takze aj moje (tiez 1,7CDTI, 2008) bolo minuly tyzden na diagnostike. neukazala ziadnu chybu. Motor vsak uz nezhasina napriek tomu, ze volnobezne otacky stale kolisu. V servise mi povedali, ze to mohla byt necistota/lad na tryske. Dal som do nadrze additivum na cistenie trysiek a uvidim. O tychto kolisajucich otackach som uz pocul od viacero ludi s Oplom s ISUZU dieslom. Mate s tym niekto skusenost?
stockey_006
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Dec 2012, 23:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa stockey_006 »

teraz to uz ani mne nerobi ale asi preto ze je teplejsie..otacky sem tam kolisu.. ale asi pred tyzdnom ked bola sakra zima tak to robiloz zas, dokonca hned po nastartovani skapalo, motor isiel mozno sekundu, predtym zvykol ist dlhsie.. po asi desiatich startoch uz isiel v pohode.. mozno zamrzla nejaka voda v nafte.. neviem.. omotko daj prosim vediet ci to aditivum pomohlo.. dik,,
Používateľov profilový obrázok
destroyer
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 796
Dátum registrácie: 22 Nov 2010, 16:18
Auto: Astra H
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa destroyer »

Mozno vam pani pomoze toto vlakno z ceskeho astra h fora,riesilo sa tam nieco podobne si myslim :

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =33&t=4231
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Škoda Felicia 1,3 GLX
Seat Ateca 1,5 TSI FR DSG
omotko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Dec 2012, 12:05
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa omotko »

Destroyer, velka vdaka za info! Mate niekto tip na seriozneho predajcu nahradnych dielov, pripadne aj servis kde by sa dal regulator tlaku vymenit (Bratislava a okolie)?
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Signum, Kajo alebo Teo - kontaktuj ich a opýtaj sa :wink:
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
omotko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Dec 2012, 12:05
Auto: !! Zmeň si model auta !!

po vymene

Príspevok od používateľa omotko »

dal som vymenit ten regulator podla ceskeho vlakna vyssie. momentalne jazdim 5 den vacsinou mesto a tie kolisajuce otacky sa uz neobjavili. Dufam, ze to bolo ono a problem sa uz neobjavi. Vyslo ma to 250€.
Používateľov profilový obrázok
SnoopyBA
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 06 Sep 2010, 17:32
Auto: Astra H
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolisanie otacok, zastavenie motora

Príspevok od používateľa SnoopyBA »

Spomina sa tu sice diesel, no nechcem kvoli tomu zakladat novu temu. Ked nastartujem auto (Z16XER) a necham ho chvilu bezat na sytic tak je vsetko v poriadku. No akonahle sa chcem s autom pohnut hned, pripadne par krat "brnknem" po plynovom pedali tak mi zacnu kolisat otacky, niekedy sa to blizi az ku skapaniu motora ale potom sa to ustali a motor ide normalne. Zacalo mi to robit v minusovych teplotach, no objavilo sa to aj dnes vecer pri cca 4stupnoch plus.. Baterka by mala byt v poriadku, auto chyta hned, chybu "cez pedale" nevypisuje ziadnu. Auto ma cca 130000km a kedy boli menene sviecky alebo nieco podobne netusim.. Ma niekto nejaky napad co by to mohlo byt? Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"