miznutie oleja

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Zipko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

miznutie oleja

Príspevok od používateľa Zipko »

Zdravim vas oplaci.Mam na vas mensiu otazku.Vsimol som poslednom case ze mi mizne olej ale nevsimol by som si ze by pod autom niekedy bola nejaka ta skvrna.Tak sa vas pytam ci neviete co vsetko moze zapricinit stratu oleja.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Aka astra, aky motor, r.v.
Lahni pod auto, a pozri ci neni motor spinavy od oleja.. mozno ti len niekde vyteka, a mlacku to robit nemusi..
A po dalsie. Ak ma auto 10 rokov, a 200000km, tak je to uplne normalne..
Aka je strata oleja ?
Ked mas moc penazi, tak hlavu dole, vymenit gufera na ventiloch a prekruzkovat motor.. ale aj tak ti bude trocha oleja papat..
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Zipko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Zipko »

tak auto je Opel Astra G 1.7 dti
praveze nepapal tak teraz ako prisla zima som si vsimol ze zacina toho dost miznut teraz som dolial tak uvidime....ked mas moc penez aku cca sumu myslis ?.tak pokial som si neni isty na 100% ze je v hlave problem tak ju nechcem zbytocne davat dole...
auto je 2000r.v. a ma 120.000 km
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Moc by som tomu stavu km neveril, pokial ho nemas od novoty.. nik si nekupi diesel, aby na nom jazdil 10000km rocne.. :wink:
Ked to je take narazove, rychle, daj dolu dekel spod motora ak ho mas, a pozret kde ti tecie, rosi olej.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Zipko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 13 Nov 2011, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Zipko »

tak ako ked som to kupoval pred 2 rokmi malo 89.000 tiez som tomu neveril ale vyzeralo zachovalo a mechanici mi vraveli ze moze to byt original lebo niektore suciastky tam boli od vyroby tak nvm ale to je jedno....ako naposledy som dolieval olej niekedy koncom novembra volaco pod Min. riskou bolo dneska som kukal a bolo skoro uplne na konci tej tyckytaky 2cm cca od zaciatku bolo oleja .....teraz som tam dolial cca 250ml tak som zase volaco pod min. a budem si to muset odsledovat...napr. Turbo by to nemohlo byt? ze uz odchadza a zacina papat vela oleja ?...jha sadivimnato kolko malo to ukazovalo ze mi nesvietila kontrola oleja....ale niekedy ked prudsie zabrzdim tak mi kontrolka len preblikne ked no dupnem na brzdu.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Hlavne tam olej dolej na max, a sleduj to castejsie..
Ano, aj turbo moze zrat olej.. preto to vsetko pozri, a hladaj co je spinave od oleja.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
yockey
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29 Feb 2012, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Prievidza

Re: miznutie oleja

Príspevok od používateľa yockey »

ahojte aky olej ide do oplel astra g 2.0dti 60kw dakujem ma naj 160000km. Predtym neviem aky tam bol
ASTRA 2.0DI
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: miznutie oleja

Príspevok od používateľa macil »

Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
navy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12 Okt 2009, 12:47
Auto: Astra G
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: miznutie oleja

Príspevok od používateľa navy »

Mám opel astra G caravan r.v 2002 motor Z16SE.Bol dovezený z Nemecka ako 4 ročný.Vtedy mal nabehaných 69000km.Teraz mám 185000km.Do tohoto roku som s autom nemal žiadne problémy,len bežné výmeny /platničky........atd/.Asi v polovici rokal začal miznúť olej ,spotreba oleja 1l/800km. Na základe článkov na tomto fóre som si dal zmerať tlaky vo valcoch. Výsledky podľa slov mechanika veľmi dobré.Auto nedymí.Ťahá stále dobre.Prosím o radu ako postupovať ďalej a koľko ma to bude stáť.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: miznutie oleja

Príspevok od používateľa dušan992 »

Ja sa sice tomu nejako nerozumiem ale mne olej žere ked jazdím cca 130-150Km/h tj. ot/min 4100+ a k tomu niekolko krát podradenie pri predbiehaní kde otáčky tak isto vyletia hore.ked dám trasu z BA domov 2x tam a naspäť čo je 1600Km tak tam mám olej cca v polovici medzi riskami. a dolievam a dolievam. bolo mi povedane ze to je normállne ked takto jazdím , ale ja mám motor x14xe. ale nemám nijak odsledované kolko oleja na kolko km . lebo ked jazdím po bratislave a okolí tak mi to vzdrží nežrať olej dlhšie :D a
tiež mi to začalo robiť par rokov dozadu asi odvtedy čo častejšie jazdím po dialnici už spominanou rýchlosťou BA-TN,BA-ZV. ked som bol doma tak sa jazdili len okresky s minimom dialnic.
Ale toto nemusí byť tvoj prípad.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: miznutie oleja

Príspevok od používateľa otto »

dušan992 napísal:Ja sa sice tomu nejako nerozumiem ale mne olej žere ked jazdím cca 130-150Km/h tj. ot/min 4100+ a k tomu niekolko krát podradenie pri predbiehaní kde otáčky tak isto vyletia hore.ked dám trasu z BA domov 2x tam a naspäť čo je 1600Km tak tam mám olej cca v polovici medzi riskami. a dolievam a dolievam. bolo mi povedane ze to je normállne ked takto jazdím , ale ja mám motor x14xe. ale nemám nijak odsledované kolko oleja na kolko km . lebo ked jazdím po bratislave a okolí tak mi to vzdrží nežrať olej dlhšie :D a
tiež mi to začalo robiť par rokov dozadu asi odvtedy čo častejšie jazdím po dialnici už spominanou rýchlosťou BA-TN,BA-ZV. ked som bol doma tak sa jazdili len okresky s minimom dialnic.
Ale toto nemusí byť tvoj prípad.

aj mne žral olej 0,7/1000 zmenil som olej z 5w40 na 5w50 MOBIL 1 a prestal papať x16 xel.
navy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12 Okt 2009, 12:47
Auto: Astra G
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: miznutie oleja

Príspevok od používateľa navy »

navy napísal:Mám opel astra G caravan r.v 2002 motor Z16SE.Bol dovezený z Nemecka ako 4 ročný.Vtedy mal nabehaných 69000km.Teraz mám 185000km.Do tohoto roku som s autom nemal žiadne problémy,len bežné výmeny /platničky........atd/.Asi v polovici rokal začal miznúť olej ,spotreba oleja 1l/800km. Na základe článkov na tomto fóre som si dal zmerať tlaky vo valcoch. Výsledky podľa slov mechanika veľmi dobré.Auto nedymí.Ťahá stále dobre.Prosím o radu ako postupovať ďalej a koľko ma to bude stáť.

Ďakujem


Tak po nejakom čase som sa rozhodol ,že pokiaľ sú zapečené stieracie krúžky ,skúsim do oleja naliať Wyns oil cleaner a potom som vymenil olej za GM 10W40.Ten je najlacnejší.To som nemal robiť ,lebo po mojej očiste motora auto nielen žere olej ,ale začalo aj poriadne dymiť.Dymí aj pri studenom aj zohriatom motore.

Zaujíma ma však jedna vec.Nechal som auto bežať na voľnobeh ,pokiaľ teplota motora nebola okolo 90 st. Auto stále poriadne dymilo. Potom sa spustil ventilátor na chladiči a auto prestalo dymiť úplne.Keď sa ventilátor prestal točiť auto zasa začalo poriadne dymiť. Nechal som auto bežať na voľnobeh ďalej a
zopakovalo sa to viac krát. Ventilátor bežal auto nedymilo vôbec ,ventilátor zastal auto začalo dymiť. Vie mi to niekto vysvetliť?
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"