ASTRA OPC - X20XER

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
sewik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11 Okt 2011, 15:38
Auto: Astra G
Bydlisko: Gelnica
Bydlisko: Krompachy

ASTRA OPC - X20XER

Príspevok od používateľa sewik »

Zdravím chlapci, chcel by som sa Vas opytat ci je tento motor dobry...naskytla sa mi vyborna kupa ASTERIXA OPC s motorom X20XER je krasne zachovala a za vybornu cenu a preto by som ju velmi rad kupil, len neviem ci sa mi oplati s tymto motorom ci uz radsej neinvestovat viac za Z20LET. :rozmyslam:
PS: hladal som tu po fore ci tu uz niekto neporovnaval tieto motory ale nejak som nenasiel tak sa vopred ospravedlnujem ak je to znova otravny TOPIC a dufam ze som to nezaradil do zlej sekcie
Opel Astra G 1.6 16v (1998)
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: ASTRA OPC - X20XER

Príspevok od používateľa mick04 »

Nazdar, tak X20XER je bez turba, Z20LET je s turbom, rozdiel je vo výkone a v údržbe, pri X20XER nemusíš dávať pozor na turbo, extra zohrievať a potom chladiť, je potrebná riadna údržba, záleží ako sa kto choval k turbu, nové je za cca. 900€, repas tak 300€ - 400€, spomína sa kade tade že praskajú hlavy, ale treba sa starať a motor alebo polomotor pobeží. :pohoda:
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Používateľov profilový obrázok
sewik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11 Okt 2011, 15:38
Auto: Astra G
Bydlisko: Gelnica
Bydlisko: Krompachy

Re: ASTRA OPC - X20XER

Príspevok od používateľa sewik »

Zdar :) takze teda vlastne je vhodnejsie kupit to X20XER a pripadne do buducna lepsie prerobit na Z20LET od Dbilas kitu ? :)..a na ktorych z tych motorov praskaju hlavy ?...keby si si mal ponuku napriklad za 3000€ za X20XER a ponuku 6000€ za Z20LET do coho by si siel ? :rozmyslam: ..su vlastne rovnako spolahlive alebo su velmi rozdielne ? :)...lebo nejak extra vela sa o tych motoroch na SK strankach neviem docitat..mozno len neviem dobre vygooglit :D
Opel Astra G 1.6 16v (1998)
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: ASTRA OPC - X20XER

Príspevok od používateľa mick04 »

X20XER by som tu na Slovensku asi neprerábal na Z20LET, v Nemecku alebo Anglicku kludne, je tam pevné zázemie a machri čo tam tieto motory upravujú, to už je jednoduchšie pozrieť niake LETko tu, iba že tu znamená že asi nič nenájdeš, alebo na výber jedno auto a konec, dovoz sa oplatí iba za 2000€ keby si našiel v DE, preklad, KOčko, prepis, a potom niake opravy, to jest tak 5000€ do kopy.
X20XER som nemal, takže neviem presne uviezť skryté vady, ale turbo je jednoducho dalšia súčiastka na ktorú treba dávať pozor a sú s tým spojené dalšie náklady, no a tieto motory sú spolahlivé len záleží kto a ako a či sa niekto do toho XY motora montoval. :)
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Používateľov profilový obrázok
sewik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11 Okt 2011, 15:38
Auto: Astra G
Bydlisko: Gelnica
Bydlisko: Krompachy

Re: ASTRA OPC - X20XER

Príspevok od používateľa sewik »

Aha..ale predpokladam ze aj tu na fore su urcite machri ktory by to zvladli :)..mozno aj ty ;) ..no ved prave ze tu na Slovensku je tychto aut nedostatok ...skoro ziadne a v Cechcach su 2 jedna X20XER za 2100€ ta je v neviem akom stave nepisal som s dotycnym aj ma len 2 fotky ale este jeden chlapik predava X20XER za 2500€ tak ma to zaujalo a co mi posielal aj podrobne fotky tak je to fakt v peknom stave aj zospodu nejazdene v zime jazdil s tym vraj jeho otec ako s HOBBY CAR :)...takze opravy z tohto pohladu asi minimalne co sa tyka teda aspon exterieru a interieru neviem uz ako motor...udajne 140 000KM aj so servisnou knihou ale dnes to nie je problem falsovat takze nemusia byt prave KM...a neviem ako to je s prekladom papierov v CZ ci je potrebne ich prekladat alebo nie :)...a Z20LET riskovat az niekam do Nemecka ze tam clovek pride a bdue to vydrete znicene nejaky Turkom to zas nie je bohvie co..a tiez ich tam nie je nejak pozehnane vela zopar kusov...no a to hej zalezi to sa ako staral o motor ... ale bez turba mensie riziko
Opel Astra G 1.6 16v (1998)
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"