Výměna palivového filtru

Moderátori: bukelo, buci_vectra

msliva
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 11:37
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Ostrava
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Výměna palivového filtru

Príspevok od používateľa msliva »

Ahoj mam dotaz na vymenu palivového filtru u Astry 1.9 CDTI 110 kw. Docetl jsem ze je potřeba k otevreni te nádobky specialni klic nebo udelatko. Rukama to nejde ? Nebo mate někdo nejaky grift na toto ?

Diky
tomert23
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 10 Máj 2007, 17:41
Auto: Astra H
Bydlisko: galanta

Re: Výměna palivového filtru

Príspevok od používateľa tomert23 »

Dá sa to aj rukami. Podla toho ako to je zatiahnuté. Ked si dobre pamatám ja som to povolil klúčom na filtre :D
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Výměna palivového filtru

Príspevok od používateľa otravaga »

Ja mam ten isty motor a pred tyzdnom som to menil, rukami. Odpojis cely filter a mimo auta si to uvolnis, ja som tomu musel pomoct srobovakom a kladivom. Dotiahnut je to najlepsie asi rucne v domacich podmienkach, aby to bolo rovnomerne dotiahnute. Ked som to dotahoval srobovakom a kladivom tak mi to netesnilo. Po rucnom dotiahnuti to bolo ok. Po vymene skontroluj, staci natlakovat pomocou cerpadla, v druhej polohe klucika, nemusis nastartovat.
msliva
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 11:37
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Ostrava
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výměna palivového filtru

Príspevok od používateľa msliva »

otravaga napísal:Ja mam ten isty motor a pred tyzdnom som to menil, rukami. Odpojis cely filter a mimo auta si to uvolnis, ja som tomu musel pomoct srobovakom a kladivom. Dotiahnut je to najlepsie asi rucne v domacich podmienkach, aby to bolo rovnomerne dotiahnute. Ked som to dotahoval srobovakom a kladivom tak mi to netesnilo. Po rucnom dotiahnuti to bolo ok. Po vymene skontroluj, staci natlakovat pomocou cerpadla, v druhej polohe klucika, nemusis nastartovat.


Kladivkem a sroubovakem ??? Nemel jsi obavu ze to znicis ? Nove to skoji okolo 5000. Ještě dotaz, při te vymene se meni i to tesneni ?
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Výměna palivového filtru

Príspevok od používateľa otravaga »

Hej kladivom a srobovakom, inak som to nevedel uvolnit. Tesnenie som menil tiez, dodava sa s filtrom. Skus to uvolnit najprv rucne a uvidis co to bude hovorit.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"