trhanie auto koli vahe vzduchu??

Moderátori: bukelo, buci_vectra

deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa deutsch autos »

zdravim vospolok,potrebujem malu radu.....pred par mesiacmi som bol s astrou na diagnostike ktora bola ok len udajne vaha vzduchu nepracovala vzdy spravne....vsimol som si aj kolisavu spotrebu niekedy bola o dost vyssia,inokedy normalna...problemy som vsak pri jazdeni nemal ziadne....az teraz mi pri zrychlovani auta ked zaradim rychlost napr 3. a pridavam zacne autom trhat ked idem stabilne napr 60kou nerobi auto nic len pri zrychlovani s nim trha...zaroven obcas zasvieti servis esp a kontrolka elektroniky motora ...no asi po minute to zhasne....chcem sa spytat ci to moze byt chybnou vahou vzduchu alebo mam chybu hladat aj niekde inde??ma vaha vzduchu vpliv na elektroniku motora a funkciu esp ?najazdene mam 83 000 km a zatial neboli menene ani sviecky este moze to byt aj tym? pozeral som aj kable ale nevypadal ziadny preruseny...kamarat mal rovnaky problem na zaciatku zimy nasiel prehryzene kable zrejme od kuny...vdaka a pekne vianoce opelaci ;)
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa mick04 »

čože, sviečky sú tam 83.000km ?, ak tam sú sviečky Denso Irídium ktoré majú životnosť do 100 000km tak v pohode ale ináč ihneď meniť, potom je jasné že motor trhá, ale nemusí to vyriešiť všetko, a ináč v servise ich museli meniť počas garancie :ojoooj:
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa deutsch autos »

na grancii v servise som bol iba dva krat....prvy krat po 30 000km a druhy krat pri 50 000km a sviecky nemenili nebolo to ani vo fakture material ze sviecky...3 servisna bola pri 70 000 km to som uz neriesil v opli teraz budem menit palivovy filter pelovy filter olejovy filter olej brzdove platnicky a tie sviecky...sviecky su tam asi klasicke Genuine od gm champion RC10MCC R6 za 9 euro kus....vymenim sviecky uvidime ci to bude tym ..
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Používateľov profilový obrázok
misso101
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:13
Auto: Astra G
Bydlisko: Rimavská Sobota
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa misso101 »

teraz som to mal na aute akurát, auto pri normálnej jazde šlo pekne, ale ked som mu zošlapil plyn na podlahu točilo len do 4000 a trhalo, vyšistil som sviečky a odizoloval dva kable ktoré boli na izolacii potrhané a problém zmizol.
Astra G 2,0 16V Turbo
deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa deutsch autos »

Akurat som vymenil tie sviecky....pojazdil som dva dni problem zatial nenastal ziadny.v mojom pripade islo o sviecky...boli vypalene ze som sa az divil ze motor isiel...vydrzali presne 84 100 km :D
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa mick04 »

Ináč to isté som mal aj ja, pri normálnej jazde (chudobnú) zmes ešte sviečky odpália ale po pridaní (bohatú) zmes už nie, auto hneť do núdzového režimu a už si len prdkalo, svieeeečky no to bolo keď som Astru kúpil a bola to najlacnejšia oprava,
masaker ináč 80 000km na obyčajných sviečkach keď sa odporúča zväčša tak po 30 000km meniť :shock:
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: trhanie auto koli vahe vzduchu??

Príspevok od používateľa deutsch autos »

mick,v servise mi povedali ze tieto opelacke sa menia po 60 tisic km ;) inak ale ze vydrzali 24 tisic naviac je chvaluhodne :odpadnem: a su to nejake vlasne sviecky ziadny bosch su znacene ako original GM diel ...keby nezacalo auto trhat ja jazdim dalej na nich:) spokojny :thumbup:
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"