Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Moderátori: bukelo, buci_vectra

thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

no a začal vrzagt uz aj stredovy panel plus sedacka :D
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa Kajo »

No nevravel som? :)
Kajo napísal:Ďalší pán, čo ku mne chodí s Insigniou má problém so stredovým tunelom - vŕzganie.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

to auto je K A T A S T R O F A a mozte mi tu poniektoriiii pisat prispevky a obudovani si vztahu k autu, davam dalsie negativne postrehy........

- pri odomykani, zamykani, otvoreni a zatvoreni dveri nieco dost vyrazne brnciii pri zadnom kolese na vodicovej strane, zrejme je tam nejake relatko alebo nieco podobne ale je to fakt hlasne, lezie mi to na nervy, take zvlastne zahrkotanie

- vratilo sa vrzganie Ackoveho stlpika

- zacal vrzgat stredovy panel

-zacala vrzgat vodicova sedacka

Na aute jazdim pomerne dost vela poslednu dobu denne aj 300 km a po dobrych cestach a preto je NEPRIPUSTNE aby auto ktore ma najazdene cez 8000 km vydavalo taketo kadejake pazvuky, hlavne , ked lamem 180 stupnovu zakrutu, tak od toho vrzgania zomieram.....pojdem im to bachnut do servisu ale jasne, ze s tym nic nespravia.

DPF filter mi nejak casto nevypaluje, bude to asi tymi dlhymi trasami, len v minule som stal na pumpe a auto ukazovalo 10 minut aktulanu spotrebu 3l, vrcalo a bol smrad vonku, potom som to vypol, nemam cas v roku 2013 stat pol hodinu na pumpe, kym moje UZASNE auto vypali filter

Inak motor tichy, prijemny chod, spotreba ide stale dole, to je citit, podvozok 1......ale vela to zerie so zapnutou klimatizaciou, podstatne viac ako bez

neporovnatelne s koncernom VW, o niekolko tried nizsie....

neviem no co s tym autom :D :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
fabre
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2800
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 14:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Poprad
Bydlisko alt: Brno
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa fabre »

aky pan taky kram :-D sorry ale musel som podrypnut. s tym rele nerozumiem,ja nic tske nepostrehujem. to vrzganie ma mrzi,ale riesit sa to musi nejako dat.a ked uz je auto katasteofa teraz,takcho cim skor predaj a kup si vsedne ludove africko a budes mat pokoj.hold,asi to poliaci odflakli. ale tak ku vsetkemu treba mat trpezlivost,i ked niekedely co je vela je vela
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012 Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa kimino »

thome0890 napísal:neviem no co s tym autom :D :D


https://www.youtube.com/watch?v=HVHWuxXhySY ;)

Tak to preto sú tie J-čka také lacné. Vŕzgajú potvory jedny. :D
PS: Ospravedlňujem sa, ale musel som ti premazať smajlíkov lebo mi to nechcelo odoslať. Toto je demokracia... :ok:
Používateľov profilový obrázok
fabre
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2800
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 14:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Poprad
Bydlisko alt: Brno
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa fabre »

počuj, ak máš tie látkovo kožené sedačky, skús natrieť alebo niečo spraviť s kožou na tých sedačkách. prišiel som na to, že to vŕzga, keď sa trie tá koža o bočný kryt na sedadle. skoro som dostal infarkt, keď som mal fľašku na sedadle a v zákrute to začalo vŕzgať tak strašne, akoby tam sedel tak 200kg šlovek. tak mi to nedalo a skúšal som sa s tým bavkať. tak som ju natrel a hotovo
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012 Obrázok
thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

áno viem tie polokožené sedačky vŕzgajú po krajoch, kde sa dotýkajú plastového obloženia ale mne to skor puuka nieco skor kovoveee ako keby zo strany od stredového panelu, niekde v spodnej casti aj to len pri prejazdoch zakrutami ostrymi
thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

na aute už je najazdené 15000 km od konca mája :smoker: celkom dost :) zatial bez jedinej technickej poruchy alebo nejakeho problemu, ak neratam MIZERNEEE spracovanie plastov, ich vrzganie...motor 96kW je perfektny, tichy, kultivovany, ma dobry zatah a spotreba je bombova na rovnej ceste mimo mesta robim okolo 4 litre podla palubaku.....co som si vsimol take zaujimavosti rucicka s plaivom ukazuje kadejako raz tak a ptom o 5 min zas viac a tiez palubak sa casom zastavi na jednom cisle, ako keby zamrzol a potom stale ukazuje to iste....s DPF filtrom ako boli teraz vacsie teploty vonky som nepostrehol nic, nevypalovalo ani raz po jazde.......
Používateľov profilový obrázok
fabre
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2800
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 14:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Poprad
Bydlisko alt: Brno
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa fabre »

škoda, že to dopláca an takú banalitu ako trenie sa plast o kožu. je to fakt nepríjemné, keď sedí niekto cuzdí a v zákrutách to zavrzgá. ten tvoj problém nemám. plasty na určitých miestach zavrzgajú, ale to sa musím do nich na drzovku oprieť rukou a zaťažiť, ináč pri jazde držia. a čo sa hovorí o japonských tvrdených plastoch, ani tie nie sú najlepšie. v mazde nám to vŕzga ako švihnuté a to len pri opretí kolena.

a som rád, že sa ti motor umúdril. že si viac-menej spokojný, len tie plasty blbé a to pukanie. len mi nenapadá čo by to mohlo byť. a to, že ručička chodí hore-dole, je normálne. predsa sa prelieva v nádrži nafta a plavačik môže chodič hore-dole.
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012 Obrázok
thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

a mám problém aj s vŕzagajúcou sedačkou :ok: neviete poradit ako ju dostanem von z auta?
Používateľov profilový obrázok
fabre
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2800
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 14:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Poprad
Bydlisko alt: Brno
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa fabre »

dynamit pod sedačku a otvoriť dvere ;)

keď sa pozrieš zozadu na priestor pod nohami zadných spolujazdcov, vidno tam šruby. ja potrebujem poriešiť tie vŕzgajúce sedačky o ten plast. ináč nemám problém :)

ak by som mal ergonomické, tak buď je možné montovať celokožené alebo látkové. čo by nebolo až také úžasné, pretože tie látkovo-kožené sú úžasné, len to vrzganie :(
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012 Obrázok
thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

dajú sa na tento model obut 15ky disky?pretože s touto roztecou 5x115 su disky najmensie 16ky
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa xaviersa »

thome0890: rucicka palivomeru je citliva na zakruty, ked zchadzas z dialnice a natlaci sa nafta do jednej strany, vtedy podla smeru zakruty bud klesne, alebo stupa. potom to chce cas, kym sa rucicka zase da do normalu. ale na rovine som nepozoroval, ze by sa nieco dialo. vrzganie sedacky som nemal. spojka vrzgala asi 2tyzdne a okrem toho fixacia volantu od cca 10tis do 25tis km. ako keby posilovac sa bol zafixoval. no od vtedy ako hodinky.a aha vrzganie plastu v chladnom pocasi - lavy reproduktor. vybral som krytku a dal tam obojstrannu pasku a je klud zatial. a aj spotreba sa upravila. jazdi priatelka a ona ma neustale okolo 5l a to na 17kach diskoch a 225ach. zmena trasy, zmena stylu. to ja nedokazem :) tiez mi vraveli, ze spotreba klesne po 10tis km a postupne. klesla akurat tak podla pc a jej stylom jazdy :)
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Používateľov profilový obrázok
fabre
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2800
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 14:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Poprad
Bydlisko alt: Brno
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa fabre »

ajaj :( neviem čo si o tom myslieť. perfektné autíčko, ktoré je dostatočne veľké a bezpečné a oproti golfu má navrch. teda aspoň na oko. mrzí ma, že tie plasty šarapatia, že sem-tam odíde nejaká blbosť. ale tých áut už predali haldy a keď sa nejaké pobabre, tak je to len malé percento s tým problémom, resp. s problémom vôbec.

ja som postrehol jemne vrčanie pri silno pustenej hudbe a poriadnej nádielke bassov. musím zistiť, kde je čo odložené alebo nebodaj uvoľnené. lenže to moje autíčko je taký testovací záťažový kúsok. ja som mu za všetko vďačný, starám sa a dúfam, že bude aj dlho jazdiť spoľahlivo :)

lenže na každé auto treba mať sem-tam nervy. žiadne auto nie je bezchybné a aj úžasné VW-group autá majú nepochopiteľné chyby. pozriem to drnčanie pri hudbe a idem ďalej :)
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012 Obrázok
thome0890

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa thome0890 »

chaloši dam vam otazku.....neviete, ci vypaluje filter aj ked ukazuje okamzitu spotrebu cca 1,0 l ?pretože najmenej ukazuje na volnobehu 0,3 niekedy ukazuje 0,5 a niekedy 1,0 l a zistil som, ze odber prudu na to velky vplyv nema......viem,ze ked ukazuje cca 1,5 a viac tak uz zrejme vypaluje, co aj pocut.....nerozumiem preco ma ten motor take roznorode otacky
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra J 1.7 CDTI 13O PS

Príspevok od používateľa xaviersa »

za studena mas vyssie vzdy. a dpf zistiz za jazdy ze pustis plynovy pedal so zaradenou rychlostou a neda ti nulovu
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"