Diskoteka na palubovke

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Diskoteka na palubovke

Príspevok od používateľa Abigaile »

Cavte vsetci, uz zoparkrat ste mi pomohli, tak hadam aj tentoraz sa zadari ;)
Moje auto: Opel Astra Caravan 2008 1,9CDTi

Problem nastal asi pred dvoma mesiacmi, zasvietila mi kontrolka motora, ale nezdalo sa mi, ze by auto bolo nejak obmedzene vo vykone...objednala som sa na diagnostiku, dosla domov a druhy den mi kontrolka vypla..na diagnostike mi povedali, ze mam netesnost v sani, alebo mam skontrolovat klapky na turbe (auto nevydavalo ziaden divny zvuk, servisak sa na tom bol povozit a hovovri, ze dokym sa zapne turbo, tak je to auto mdle). Ako som od neho odchadzala prec, zasvietilo sa mi auticko s klucikom - chyba 242F75. povedal mi, ze mam vadne cidlo filtra pevnych castic. Ked som si tak spominala, tak uz hodne dlho nebola vykonana regeneracia. Ale ok, chodila som na tom v pohotovostnom rezime a potom to znicoho nic spravilo regeneraciu (ja som to riadne zatazila) a bol klud asi mesiac bez kontroliek. Regeneracia prebehla este raz po cca 500km. Teraz cez vikend som bola na dlhsej ceste, dokopy cca 850 km a cakala som dalsiu regeneraciu, ale kedze mi nesvieti pritom ziadna kontrolka, az neskoro som si vsimla, ze som zastala na benzinke a vypla to akurat v tom momente. Tak som predpokladala, ze po nastartovani sa co najskor regeneracia zapne. Nic som nepostrehla, akurat pri Nitre mi zasvietila kontrolka nizka hladina oleja :D Tak som odstavila auto, olej mam 5W-30, akurat sa blizi 15000km po vymene, aj keby mal vydrzat 30000km. Hladina oleja bola ale v poriadku. Servisak mi pvoedal, ze mam ist dalej. Po nastartovani bolo vsetko ok, kontrolka vypnuta. Po ceste domov sa mi auto hodilo do pohotovostneho rezimu, svietilo auticko s klucikom a po case zase vyplo, zase sa mi zasvietila nizka hladina oleja a po vypnuti a zapnuti na benzinke olej zhasol. Ale kontrolka auticka sa stale zasvecuje a zhasina, ako sa jej zachce. Podla spotreby som nespozorovala, ze by prebehla regeneracia. chybu mi to stale hlasi 242F75.
Tak teraz otazka, suvisi kontrolka motora dajak s kontrolkou auticka? :D A auto v pohotovostnom rezime s nizkou hladinou oleja, aj ked hladina je dobra? :D A ked je teda to cidlo filtra pevnych castic zle, tak sa da vymenit iba to, alebo treba cely filter?
Dufam, ze ste to docitali dokonca a vymyslime daco ;) ze dik moc
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Diskoteka na palubovke

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Netesnosť v systéme sánia - možné príčiny zanesený EGR a MAP senzor, chybné výrivé klapky , prasknutá hadica a nebo spona, ovládanie turba, chybná hadička do DPF filtra. Ku kontrolke oleja - dolej trocha oleja 1 dcl a bude kľud ( aj mne niekedy zasvieti a pritom je ho dostatok - záleží koľko je ho medzi ryskami a čidlo si vyhodnotí, že menej a svieti). Čidlo na DPF -ku ide vymeniť aj samostatne
kontrolka motora - to značí emisie ( spaľovanie) súvis s netesnosťou
Kontolka autíčko - iný problém na motore (návšteva servisu)
nízka hladina oleje a núdzový režim žiaden súvis
Môj predpoklad je, že je treba vyčistiť EGR a bude po probléme, len takto od počítača je ťažko niečo určiť ;) Ešte si doplň bydlisko a ktosi Ti isto pomôže
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Abigaile
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 11:43
Auto: Astra H

Re: Diskoteka na palubovke

Príspevok od používateľa Abigaile »

Dakujem za rady, poviem mechanikovi :)
Dneska ako som prichadzala na parkovisko, tak sa z vyfuku vyvalil husty biely dym zapachajuci stiplavo. Docitala som sa tu a skontrolovala som si olej a chladiacu kvapalinu, vsetko maju dobre hladiny, musim porovnat este dlasie dni, ci neubuda. Pravda je, ze PDF sa mi neregeneroval uz vyse 1000km. Mohol by byt taky hnusny biely stiplavy dym nasledkom toho, ze sa regeneruje? Lebo po regeneracii som si nikdy nevsimla dym z vyfuku a smrad bol skor ako spalene gumy. Poradi niekto nieco? Da sa na tom jazdit? A nevyskoci mi niekde po este motor z auta? :lol:
Opel Astra H Caravan 2008 1,9 CDTi
predtým moja Corsicka 1995 benzinova, co jazdila bez oleja, chladiacej tekutiny a na benzinove vypary :D
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Diskoteka na palubovke

Príspevok od používateľa jupaza1 »

zrejme sa Ti spustila regenerácia filtra ;) , alebo sa pokúšala spustiť
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Michal Jahoda
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28 Mar 2013, 16:15
Auto: Zafira B
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diskoteka na palubovke

Príspevok od používateľa Michal Jahoda »

Cena za snimac tlaku vyfukovych plynov na dpf je cca 150 EUR .... ak je auto uz v nudzovom rezime tak odporucam s nim nejazdit hroze poskodenie dalsich sucasti ako aj turba nakolko v pripade upchatia dpf je cely vyfukovy system nepriechodzi pripadne len minimalne cele sa to moze predrazit jednoznacne dojst domov alebo do servisu a nechat to spravit odbornikom
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"