motor sa háda do otáčok, iba jemná akcelerácia

Moderátori: bukelo, buci_vectra

j.jasso
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Dec 2009, 16:26
Auto: Astra G
Bydlisko: Námestovo
Bydlisko alt: Hlohovec
Bydlisko: Námestovo
Kontaktovať používateľa:

motor sa háda do otáčok, iba jemná akcelerácia

Príspevok od používateľa j.jasso »

Chlapci už som z toho na vetvy a nebaví ma to, a utvrdzujem sa v tom že kúpa auta s motorom 1.8 16V X18XE1 85kW, bola tá najhoršia voľba akú som kedy spravil. Motor má 210 tisíc a od 165tisíc sú v kuse problémy. Už som riešil asi všetky problémy ktoré sa tu riešili na fóre v jednotlivých témach, trhanie motora, kolísanie otáčok, motor na 3 valce, problémy so štartom v zime, zhasínanie v zime, netesnosť pod vekom hlavy a pod.

Tentokrát je to zas pre zmenu "hádanie sa motora" keď ide do otáčok , pokiaľ pridávam jemne nič sa nedeje /robí to aj na benzíne aj na LPG/, ako náhle čo i len trocha prudšie pridám, motor sa hádavo dostáva do otáčok akoby na 2-3 valce, na voľnobehu to robí tak že raz za čas akoby na prázdno preglgne. Za studena ide ešte ako tak, ako náhle sa zohrieva ide horšie a horšie.

Diagnostika vravela posledne čidlo chladiacej , vymenil som, vymazal chybu a nič. Je to detto, ale zas mám podozrenie na váhu, lebo som skúsil vymeniť starú a nič sa neudialo, bez najmenšieho rozdielu. Chalani zháňam niekoho z okolia NO, DK, TS, RK s kým by som vymenil na 5 minút, aby som to nemusel na slepo kupovať.

Teraz chronologicky vypíšem čo som už menil na tom motore:
-váha vzduchu
-EGR ventil
-čidlo chladiacej kvapaliny
-termostat
-zapaľovacia lišta
-RJ
-čidlo otáčok vačkového hriadeľa
-tesnenie pod vekom
-lambda sonda
-RJ
-katalyzátor
-škrtiaca klapka
-tesnenie pod vekom
-sviečky
-čidlo chladiacej kvapaliny

...samozrejme nerátam bežné veci ako rozvody a pod., okrem diagnostiky som meral aj tlaky , tie sú okolo 15-15,5, takže sú ok, fakt už neviem čo s tým :rozmyslam:
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: motor sa háda do otáčok, iba jemná akcelerácia

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Odpoj váhu vzduchu a vyskúšaj auto...
Inak, kedže si to už menil, akej značky si dal váhu vzduchu, zapaľovaciu lištu a lambdu?
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
j.jasso
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Dec 2009, 16:26
Auto: Astra G
Bydlisko: Námestovo
Bydlisko alt: Hlohovec
Bydlisko: Námestovo
Kontaktovať používateľa:

Re: motor sa háda do otáčok, iba jemná akcelerácia

Príspevok od používateľa j.jasso »

skúšal som ju odpojiť, motor zareagoval na pripojenie odpojenie zakolísaním otáčok, inak po odpojení šiel mierne horšie sa mi zdá...značky pozriem
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"