filter s krytom

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

wlassto

filter s krytom

Príspevok od používateľa wlassto »

Xcel by som Vas poprosiť o radu, dával som už šport.výfuk na auto, a ešte som xcel prihodiť neaký filter, ibaže neviem, aký mám dať, pretože ked tak pozerám na ceny, tak sa pohybujú od 500sk čo su väčšinou UNI až po 7000sk čo sú original na Tigru 1,6i 16V.
O tom, že filter má byť zakrytý, že aký materiál na zaktrytie mám použiť viem, len xcem čisto poradiť konkrétny vyrobok abo firmu, no najlepšie by bol filter už s krytom.
zatial se
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

čo zatial....se....
už si to asi nestihol dopísať.. 8)
inak musíš sa trošku pošmátrať po stránkach,určite niečo nájdeš....alebo počkaj do nedele,Košice ti niečo poradia :wink:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

presne, Macil vždy má na všetko odpoved... :wink:
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

mozes tam vopchat kludne aj green alebo kn filter hlavne sa pokus nesetrit ale zase nechod do extremov ale pametaj na to ze" viac vzduchu znamena mensiu (slabsiu menej ucinnu) filtraciu vzduchu " a k tomu zakrytiu to nie je zakrytie ale tepelne odizolovanie filtra od tepleho vzduchu motorovej casti aby ti to tahalo len studeny vzduch z vonku a nie teply od motora asi tolko odo mna v skratke :D
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Kubo....sorry,na teba som úplne zabudol,až sa :oops:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

aj ja... ale to preto, že si sa par dni neozval.... sorry :wink:
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

hej, ja viem načo je to odizolovanie, to som už dávno poxopil, tak fajn, počkám na KOSICE
a to "se", to je pozdrav :D
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

ale aj ja som KOSICE ta co ty ňeznaš?
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Ved on na to príde.....časom 8)
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

xixi, nevedel som :oops:
ale budem vedieť, nič, neriešim teraz filter, dám radšej rezonátor a šport.brzdy, ale aj tak dik
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

Keby si sa raz dal na výmenu filtra za "šišku, alebo hríb", tak to nerob. Radšej urob na box filtra studené sanie.
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

suhlasim s Fastspeed-dom nic tym filtrom neziskas akurat to bude mat hlbsi zvuk
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

studené sanie??? hm........ daj viac info k tomu, ako na to a tak..... ak xceš môžeš písať na svalsto@email.cz , alebo šak v podstete aj tu
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ja už k tomu nemám čo dodať, len to, že ak už by som tam niečo dával, tak asi komplet kit pre konkrétne auto a mám istotu, že to tam pasne a nebudem musieť nič dorábať a upravovať kladivom.
Inak, čo myslel tým studeným saním Fastspeed by zaujímalo aj mňa, veď originál filterbox má vstup vzduchu spredu z masky a z pravého podbehu a tam je snáď vzduch studený...
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

no, aj mňa zaujíma to studené sanie, pretože pokiaľ filter dodáva viac menej len ten hlbší zvuk, tak ani ho tam dávať nebudem už som si aj tak objednal rezonátor takže ten bude kúpa namiesto filtra, ale to sanie, čo s tým sa dá robiť, to xcem vedieť??? :?:
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

to co pise macil ze "z praveho podbehu" to je vlastne ten rezonator co je tam na figu lebo len predlzuje cely saci trakt a brzdi rychlost vzduchu (ja som ho uz davno vyhodil) lebo vzduchu musime dat co najmenej prekazok a najteplejsi vzduch v lete je prave dole pri ceste takze najlepsie by bolo sanie niekde na kapote vzhladom k rychlosti a obtekajucemu vzduchu ale to je veeeela roboty a to uz by bolo vlastne naporove sanie a ktomu studenemu saniu len tolko ze ak dame miesto origo. filtra hribik bude to tahat vzduch vsade okolo preto okolo neho musime urobit"krabicu" tepelne ju izolovat a urobit naporove sanie a potom to bude studene sanie uf uf uz ma bolia rucicky :D
wlassto

Príspevok od používateľa wlassto »

ox kua, ja už som z vás šecký hotový :? xcel som dať filter, a každý vravel, že super, bude lepší výkon aj zvuk, tak že somarina, že len zvuk :cry: rezonátor som si už aj objednal, síce ešte neprišel :evil: ,ale tu čítam, že zase je to xujovina dávať ho, a iný vravia že super, tak koho rady mám teraz počúvať :cry: :cry: :cry: :cry:
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

vies toto vsetko co som popisal su len moje osobne nazory a skusenosti a niekto iny ma ine mozno das sportovy rezonator a bude to lepsie to musis vyskusat a uvidis sam
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

jakub-ko napísal:to co pise macil ze "z praveho podbehu" to je vlastne ten rezonator co je tam na figu lebo len predlzuje cely saci trakt a brzdi rychlost vzduchu (ja som ho uz davno vyhodil) lebo vzduchu musime dat co najmenej prekazok a najteplejsi vzduch v lete je prave dole pri ceste takze najlepsie by bolo sanie niekde na kapote vzhladom k rychlosti a obtekajucemu vzduchu ale to je veeeela roboty a to uz by bolo vlastne naporove sanie a ktomu studenemu saniu len tolko ze ak dame miesto origo. filtra hribik bude to tahat vzduch vsade okolo preto okolo neho musime urobit"krabicu" tepelne ju izolovat a urobit naporove sanie a potom to bude studene sanie uf uf uz ma bolia rucicky :D

Ten prívod vzduchu z podbehu je tam na to, aby vzduch v airboxe nepulzoval, niečo ako vyrovnanie tlaku. Nepochopil som, ako si ho odstránil. V Astre F je to len diera, ktorá vedie z krabice do podbehu a nemyslím, žeby to bola práve prekážka. Si ju upchal, alebo si odstránil len ten plast okolo?
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

2 wlassto:
Tým rezonátorom chceš asi nahradiť katalizátor, že? Dať ho tam môžeš, ale ak je to nejaký univerzál, tak veľký výkonový efekt tým nezískaž. Možno žiadny. Rezonátor o.i. vytvára potrebný protitlak a preto by mal byť konštruovaný pre konkrétny motor, spolu so zvodmi a celým výf. potrubím až práve poň. Za ním sa už dáva buď len trubka so zvýšeným priemerom, alebo ešte priechodzí koncový tlmič. Tomu celému sa hovorí "ladené výfukové potrubie" a to nie preto, že je z Lady :) a má úzku spojitosť so saním.
Z toho vyplýva, že aby si z motora, oproti sérii, ešte nejakého toho koníka dostal, bude to spojené aj s nejakým tým, nielen finančným, zaťažením. Prečítaj si príspevky od Yuriho, ten na to ide z gruntu, a urobíš si predstavu o tom, čo to všetko obnáša.
Týmto ťa nechcem odradzovať od snaženia vylepšiť si svojho miláčika, len ťa chcem upozorniť aby si od toho nečakal príliš veľa. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"