EGR ventil, krokáč voľnobehu, V-Power Racing atď.

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

EGR ventil, krokáč voľnobehu, V-Power Racing atď.

Príspevok od používateľa alex1 »

Čaute manici! Konečne mám chvíľu času aj na seba /mam nekonečne energické 1 a pol ročné bábo/ a tak mám na Vás zopár otázok.

Mám Vectru B 1.6.16V 8/96 /síce už stará no max. zachovalá/, ktorú som si sám doviezol zo SRN v auguste 2005 a okrem bežných investíci, ako výmena oleja, filtrov, semeringov /v lete strašne vrzgali/ a teraz pri 110.000 km aj rozvodov mi slúži ku max. spokojnosti. No keďže som trochu prekutral Vaše stránky, predovšetkým fórum, mám zopár otázok:

1. Je prínosné dať zaslepiť EGR ventil aj keď agregát je na 100% v poriadku? Pokiaľ to odporučáte, našiel by sa niekto z okolia Prešova/ do 100km/ , príp. Košíc, napr. Macil, kto by to vedel spraviť a za koľko?

2. Ďalej veľa som čítal o problémoch s krokáčom voľnobehu, tak sa chcem opýtať, či nie je potrebné ho dať preventívne prečistiť, nakoľko som na nej ja osobne nabehal nejakých 35.000km a predošlý majiteľ 75.000km a motorček nebol čistený?

3. ďalej ma zaujíma, či nepokašlem niečo, keď dávam do tohto nie najsilnejšieho agregátu V-Power Racing, ktorý má 100 oktánov? Odkedy som ho omylom natankoval na Shellke, tak to auto je na nepoznanie živšie - predtým max. 185km/h, teraz v pohode 200 km/h a nielen to, v meste sa s ním dá predbehnúť čokoľvek/ celkom to poteší, keď tí za mnou na nejakých 2-3 littroch nestíhajú a vidia vzadu na kapote nadpis 1.6 16V.

4. A ešte sa chcem opýtať, či by sa nenašla u niekoho nevyužitá lakťová opierka za prijateľnú cenu, lebo by mi celkom bodla a taktiež nejaké decentné prítlačné krídlo tiež za nejakú normálnu cenu.

5. Blíži sa termín STK - jún 2009 a mne odišiel pravý motorček nastavenia sklonu predných svetlometov, pretože doňho zatiekla voda cez prasklinu od kamienka na skle svetlometu a bez tohto asi to auto STK neprejde.

Takže vopred ďakujem za nejaké tie príspevky a idem zase ku malej, lebo je v spálni nejaký divný rachot.

P.S.: Keď sa mi to podarí, priložím k správe aj nejakú tu fotografiu mojej VeBe.

Caute :shock: :lol: :D
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36828
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ak máš pocit, že auto ide so 100 oktánovým benzínom lepšie, tak ho kľudne tankuj.
Ak nemáš s voľnobehom problém, nerieš krokáč. Len v prípade, že by si nemal čo robiť, tak sa s tým môžeš pohrať a vyčistiť a popritom sa pustiť aj do klapky.
Dostať sa v tvojom motore k EGR je hotová sodoma, navyše je zima a garáž mám plnú nábytku. Uvidíme najar. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
marek1512
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1250
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 23:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa marek1512 »

EGR ti zaslepit odporucam, po case ti to uz nemusi pomôct... Lepsie je to urobit, pokial je funkcne. S krokacom zatial nic robit nemusis, ale preventivne by si to vycistit mohol - aj s klapkou... Priznaky, ktore vsetci s tymto motorom pozname sa ti zacnu prejavovat okolo 135000 km - to je aspon moja skusenost. S odpalenym motorcekom cez STK prejdes, len si daj svetlo dakde do servisu nastavit na patricnu vysku.
Vauxhall Vectra C SRI 1.8 VVT 2008
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

ved tie krokace niesu az take drahe nie? :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

Odpoveď

Príspevok od používateľa alex1 »

Čaute chlapci, vďaka za Vaše príspevky k mojíim otázkam. Bol som cez víkend mimo SR a nemal som prístup k netu, tak sa ozývam až teraz. Macil, dík za ochotu, v jari sa určite ozvem, a ked treba aj skrine Ti z garaze vynesiem / len trochu poposilujem, lebo teraz nič moc/, alebo ich porubeme, spravime oheň a pri nejakej hruške pokecame o autach a pod.

Takze majte sa.

P.S. Vyčistiť krokáč zvládnem aj sám, keď som síce technický typ, no nie automechanik? A tá lakťová opierka sa u nikoho nenájde?

Caute.
Naposledy upravil/-a alex1 v 10 Feb 2010, 20:51, upravené celkom 1 krát.
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

Odpoved

Príspevok od používateľa alex1 »

A ešte som zabudol, ako mam čo najjednoduchšie dostať nejaké fotky k správam do fóra?

Caute.
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36828
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

pekny link macilko ty nas to raz vsetkych naucis :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36828
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Mám pocit, že ten FAQ je tu pre srandu králikov. :roll:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

ja som ho uz raz pouzil :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

EGR ventil atď.

Príspevok od používateľa alex1 »

Čaute pánové, tak už mám konečne aj doma net, tak dúfam, že si nájdem viac času a budem aktívnejší vo fóre.
Macil, keďže si z KE a ja z PO, tak s tým zaslepením EGR ventilu s tebou na 100% počítam - samozrejme nechcem to zadarmo, no podľa tvojích príspevkov do toho vcelku vidíš.
Moja VeBe 1,6 16V má síce už nejakých 12 rôčkov /ja ju mám od 8/2005 z Mníchova, kde som si ju osobne našiel a dotiahol na Slovensko/, no keďže sa o ňu vcelku dobre starám, tak mi slúži v pohode. Akurát som mal minulú zimu problém s motorom, keďže mi to išlo na 2-3 valce. Dal som to na diagnostiku do PO Opel servisu /viac ma tam neuvidia - ochota jak sviňa/, no tam mi nediagnostikovali žiadnu chybu, takže bol problém na svete. V Opel servise mi povedali, že mi rozoberú hlavu a bude to v pohode - len mi zabudli pripomenúť, že ja budem o nejakých 15.000,-Sk ľahší. Takže som sa rozhodol spraviť to mimo servisu Opel a dva mesiace mi na chybu nikto nevedel prísť /diagnostika bola stále O.K. a nesvietila mi židna kontrolka/, pričom mi pomenili sviečky, káble k sviečkam, zapaľovací modul, palivový filter, a furt nič, auto si v pohode chodilo na tri valce asi 1500 km - aj som sa bál, že bude KAT v trubke, no je doteraz v pohode. Nakoniec som sa v zúfalstve dal prehovoriť bývalým vedúcim servisu Opel v PO, že to bude na 100% podpalený ventil - no po kompletnom rozobratí agregátu zistil, že sa sekol a tak som mu zaplatil veľké "H", pričom mi auto teraz "žerie olej asi 1l na 1000km, čo ma dosť znepokojuje, pretože dovtedy som nabehal ročne asi 10.000km a olej bol stále na tej istej úrovni. Po tejto skúsenosti a preklínania zn. Opel som si dal poradiť, že by mohlo autu pomôcť načerpanie V-Power na Shell-ke a auto trošku "pretiahnuť" do červených čísel otáčkomera. A čuduj sa svete. auto odvtedy ide ako hodinky.

Macil, chcem sa ťa spýtať, či tá spotreba oleja sa v budúcnosti nemôže prejaviť niekde inde, alebo to mám skratka zobrať tak, že to ten mechanik poskladal ručne a nikdy to už nebude tesniť ako to zišlo z výrobnej linky?

Ďalej sa chcem spýtať, či ho môžem "mazať" polosyntetikou Shell Helix 10W40, keďže predošlý majiteľ to tam dával od začiatku a mechanici mi veľmi neradili prejť na plnú syntetiku, aj keď by som ju tam mal radšej?

A ešte, pánové. podarilo sa mi prasknúť sklo na pravom prednom svetlomete - kamienok z Tatry 815, tak sa chcem spýtať, či to niekomu doma neleží zbytočne - samozrejme zaplatím.

A nakoniec - továrenskú lakťovú opierku a nejaké decentné prítlačné krídlo fakt nikto nemá na predaj?

Caute, Alex z Prešova.

.... a odpíšte niekto !....
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

EGR ventil atď.

Príspevok od používateľa alex1 »

.... a ešte slušnosť káže - dobrú noc!
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

Príspevok od používateľa alex1 »

Ináč Macil, pridanie fotiek cez link, ktorý si mi poskytol / http://forum.opelclub.sk/faq.php#24 / jaksi neide. Ibaže ja som tupec. Skús ho a daj vedieť.
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36828
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Zdanie občas klame, zas až tak do toho nevidím. EGR na tvojom motore som nezaslepoval, ale keďže sa jedná o starší model X16XEL a prístup k EGR je ako k peniazom, bude musieť ísť dole pravdepodobne aj sanie, tak sa priprav, že pravdepodobne bude potrebných aj pár nových tesnení. ďalšia vec, niekedy sa stane, že po zaslepení, zas len v prípade tohto motora, sa pri vyšších rýchlostiach (otáčkach) začne rozsvecovať kontrolka motora. V takom prípade musí ísť záslepka von a neostáva iné, len sa o EGR dobre postarať.
Pokiaľ ide o spotrebu oleja, tento motor je vyhlásený svojou žravosťou tejto tekutiny. Ak si doteraz s tým problém nemal a mechanik ti vymenil tesniace krúžky na ventiloch za nové, tak časom si to možno sadne, ak použil pôvodné, stačí, že ich trochu pootočil proti pôvodnej polohe a už tak netesnia.
Olej Shell Helix, samozrejme, používať môžeš, ale vzhľadom na jeho momentálnu spotrebu a ak naň nemáš špeciálnu (výhodnú) cenu, je to zbytočné vyhadzovanie peňazí. Postačí aj podstatne lacnejší, nehovoriac o tom, že tzv. plná syntetika je zbytočná.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

Príspevok od používateľa alex1 »

Macil, dík za odpoveď, vedel som, že nesklameš. Tak ten EGR ventil riešiť nebudem, keďže je s tým taký problém a auto ide v pohode, len keď budeš mať v jari čas, tak by sme mohli pozrieť tú klapku a krokáč. Ozvem sa a uvidíme. Majte sa!
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
alex1
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 13:16
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov

Príspevok od používateľa alex1 »

Chlapi, to fakt nikto nema laktovu opierku na VeBe 8/96?
Vectra B 2,5 V6, 125kW, 5/2000
Vectra B 1,6 16V, 74kW, 8/96 - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36828
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

A to si ju má kvoli tebe vymontovať? :)
Skús inzerciu.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

macil napísal:A to si ju má kvoli tebe vymontovať? :)
Skús inzerciu.


preco nie ? vsak su aj lepsie ako originalna.
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

macil napísal:prístup k EGR je ako k peniazom, bude musieť ísť dole pravdepodobne aj sanie, tak sa priprav, že pravdepodobne bude potrebných aj pár nových tesnení..


Ja som to spravil bez demontaze sania ale nikdy viac, tolko nervov a neslusnych slov som ani nepocul ako zo mna vyslo :) Ale je to uz za mnou :)
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

macil napísal:Zdanie občas klame, zas až tak do toho nevidím. EGR na tvojom motore som nezaslepoval, ale keďže sa jedná o starší model X16XEL a prístup k EGR je ako k peniazom, bude musieť ísť dole pravdepodobne aj sanie, tak sa priprav, že pravdepodobne bude potrebných aj pár nových tesnení.




aj na vybratie skrtiacej klapky je treba dat hornu cast sania dole.
takze potom vsetko naraz treba riesit


a k tomu motoru beziacemu na 3 valce a neschopnosti opravarov to odstranit, to ani komentar nepotrebuje
Naposledy upravil/-a iurai v 15 Dec 2008, 21:56, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"