ASTRA J OPC

Moderátori: bukelo, buci_vectra

mackouskosk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 16:03
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa mackouskosk »

Uvažujem o kúpe tohto auta. (nové) Tak chcem požiadať o všetko info, ktoré k nemu máte. Príjemné aj nepríjemné prekvapenia, ktoré môžem očakávať. :thumbup:

Díkec
mackouskosk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 16:03
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa mackouskosk »

Ešte aby som dodal. Doteraz som jazdil Škodu, takže o OPLOCH toho fakt neviem extra mnoho.
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Kesi »

Myslím s tým výkonom len príjemné zážitky, alebo nepríjemné prekvapenia ;)
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Mikloš Zdeno
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 16:15
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Mikloš Zdeno »

mackouskosk ,

nechcem ťa odhovárať, ale kúpu OPC ešte dobre zváž. OPC je po skúsenostiach, ktoré nájdeš aj na tomto fóre nič moc.
Mám Astru J 1,4 T a má zopár nedostatkov na kráse/funkčnosti... napr. odtok vody z čelného skla : http://www.youtube.com/watch?v=28-BPF4o4PY ,
zhrdzavené hnacie hriadele, zaoxidovaný alternátor už po 22tis. km.
Auto je naozaj krásne a OPC je po dizajnovej stránke dokonalé. Jazdné vlastnosti s prednou hnanou nápravou a 280 k sú vynikajúce, auto je zábavné - skúsenosti (Top Gear/UK) - Jeremy Clarkson.

Avšak cena nad 25 tis.€ je odstrašujúca - s prihliadnutím aj na popredajné služby. Zabudni na schopných Opel technikov...na Opel linke ti nič neporadia.

Ja mať 25-27tis. € na auto - idem do M-B A180 , získam 6 ročný bezplatný servis (práca, materiál) + 3 roky PZP+havarijné poistenie v cene. Samozrejme 280 koní to mať nebude...

Veľa šťastia pri konečnom výbere.






-
ASTRA J , 1,4 Turbo - 150 rokov Adam OPEL
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa dikard »

moj brat isiel kvôli tomu servisu 6 rokov zdarma a 3roky havarijna a zakonna do MB sice nie do tej 1,8cky ale do 1,6ky
ci sa to oplati to neviem ja mat tolko prachov tak vyplatim dom :D
ale astra ako dizjan ma uuuuzasny fakt pekne no zle detaily najdes aj na tej MBcke ;)
plus plus korea :D
mackouskosk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 16:03
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa mackouskosk »

@: Kesi
Príjemne prekvapení asi budú majitelia benzíniek. Aj keď podľa spritmonitor.de to žere „len“ 9,7l / 100km. Neviem či pri zapnutom START/STOP . Nejako mi ten systém je proti srsti. A nejdem sa dopátrať či len 98 alebo to môže papať aj 95 benzín. Celkovo tech. údajov pre OPC je pomenej.

@: Mikloš Zdeno

Ďakujem za reakciu. 25 tis. za to OPC mi príde ako dobrá cena. Aj keď je to pálka. Ale jedine ak to auto je spoľahlivé. Je pravda, že kúpa auta je v dnešnej dobe poriadne depresívna záležitosť. Namiesto výberu podľa finančných možností ide skôr o to nájsť auto, ktoré sa "nerozpadne". Ibaže také sa už asi nerobia. V žiadnej cene ani značke. :cry:
Napr. kolega mal MB B 2l benzín. Auto počas 4 rokov malo 7 porúch, po ktorých ostalo nepojazdné. Už nechce o MB ani počuť. Ja som taká povaha, ktorú to mrzí. Že nieje zaručené spoľahnutie na tak drahú vec. A to ani pri šetrnom zaobchádzaní. :stena:
Všetko dôvody , pre ktoré chcem zistiť o tej Astre a o Oploch čo najviac. :rozmyslam: A potom sa uvidí.
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Kesi »

mackouskosk napísal:@: Kesi
Príjemne prekvapení asi budú majitelia benzíniek. Aj keď podľa spritmonitor.de to žere „len“ 9,7l / 100km. Neviem či pri zapnutom START/STOP . Nejako mi ten systém je proti srsti. A nejdem sa dopátrať či len 98 alebo to môže papať aj 95 benzín. Celkovo tech. údajov pre OPC je pomenej.


Je blbosť riešiť spotrebu pri aute s takým výkonom. Ma dojme k slzám ak počujem niekoho že jazdí z 5l motorom na 5,6, alebo na aute ktoré má 100km/h za 5s. má priemerku 4,6. :stena:

Také auto sa kupuje pre každodennú radosť z jazdy a nie pre šetrenie nákladov na dopravu.
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa macil »

Mikloš Zdeno napísal:...zhrdzavené hnacie hriadele, zaoxidovaný alternátor už po 22tis. km.-


Ešte si nespomenul hrdzavé kotúče, ak dva dni nejazdíš. :rozmyslam:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Kesi »

:thumbup:
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
mackouskosk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 16:03
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa mackouskosk »

Spotrebu 10l považujem za dobrú. Inak by som o OPC neuvažoval.

macil napísal:
Mikloš Zdeno napísal:...zhrdzavené hnacie hriadele, zaoxidovaný alternátor už po 22tis. km.-


Ešte si nespomenul hrdzavé kotúče, ak dva dni nejazdíš. :rozmyslam:


:rozmyslam: Oxidovanie/hrdza sa dá prežiť ak je "v norme" . "Zhrdzavené hriadele" znie ale dosť dramaticky. Ten odtok zo skla. Vlastne by to vadiť nemalo. Motor môžeš spokojne vapkovať .
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa macil »

Hnacie hriadele sú nechránené, vystavené poveternostným vplyvom. Je snáď normálne, že sa na nich v krátkom čase objaví povrchová hrdza. Rovnako brzdové kotúče. Odtok vody sa dostatočne popretriasal v inej téme. Je na smiech, keď sa do kritiky pustí niekto, kto tomu nerozumie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Mikloš Zdeno napísal:...zhrdzavené hnacie hriadele, zaoxidovaný alternátor už po 22tis. km.-

Toto snáď ani pravda nieje :stena:

macil napísal:Je na smiech, keď sa do kritiky pustí niekto, kto tomu nerozumie.

Takto vznikajú fámy, ako napríklad že ople žerú olej ;)

Téma o tom nešťastnom odtoku vody
viewtopic.php?f=54&t=40114&p=998014

Inak krásne auto, ak na neho máš a budeš ho vedieť živiť tak podľa mňa dobrá voľba :ok:
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Mikloš Zdeno
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 16:15
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Mikloš Zdeno »

macil, buci_vectra,

podľa toho čo píšete sa naozaj "vyznáte"...

Novému užívatelovi ste, ale vôbec nepodali nejaké podstatné info, ..ako on píše..., že Ople nepozná..
Moja Astra J je moje prvé auto a už teraz jasné, že ďalšie auto už Opel nebude.
K srandičkám ohladne brzdových kotúčov ...smejem sa na vás..
podstatné je, že kolegovia majú osem, desať - ročné autá a žiadne hnacie hriadele nemajú zhrdzavené, (rôzna výroba : CZ,J,D,F), altenátor na desať
ročnom aute po takmer 250tis. km vyzerá ako nový a čúranie v priestore motora ...škoda niečo písať.
Ako sa hovorí, nemec čo jazdí v Opli je ticho v debate o autách medzi známymi.
ASTRA J , 1,4 Turbo - 150 rokov Adam OPEL
Mikloš Zdeno
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 16:15
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Mikloš Zdeno »

ASTRA J , 1,4 Turbo - 150 rokov Adam OPEL
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa buci_vectra »

jj, máš pravdu, sa do áut vôbec nevyznám, som lama :shy:
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa dušan992 »

zdeno zmylil si si forum. toto je opelclub a nie antiopelclub. ziadne pozitivum si tu este asi nevyjadril na opel. samozrejme ze to nie je dokonale auto,take nikdy nebolo ani nebude. podla vsetkeho si urobil kupou opla najhorsiu investiciu vo svojom zivote, lebo si si o danom modely vobec nic nezistil, len si sa nechal zlakat na nieco (cena,dizajn,...).kedze je to tvoje 1. auto tak vies asi o autach prd (len nejaku ubohu teoriu z testov v casakoch. ) si myslis ze nejaka marketingovA 6 rocna zaruka ti zaruci funkcnost auta bez akychkolvek investicii na 6 rokov? nikto neda nic zadara. ci kupis auto za 15000€ ALEBO 100000€
sorry za OT ale nedalo mi. ;)
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?f=130&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923" onclick="window.open(this.href);return false;
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
KPZ282
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 07:21
Auto: Iná značka

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa KPZ282 »

mozno chlapec vie o autach viac ako vy, len nieje zaslepeny svojim autom a znackou opel :) dizajn ma to auto pekny... tiez sa divím preco nesiel do mazdy 3
Používateľov profilový obrázok
jrblind84
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2822
Dátum registrácie: 20 Mar 2012, 17:13
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: bratislava galanta komarno

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa jrblind84 »

Opel wir leben autos !!!

sony Xperia arc
omega b 2.6v6 24v

nahradne diely na x25xe motoricke casti
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa Lubec »

mackouskosk napísal:@: Kesi
Príjemne prekvapení asi budú majitelia benzíniek. Aj keď podľa spritmonitor.de to žere „len“ 9,7l / 100km. Neviem či pri zapnutom START/STOP . Nejako mi ten systém je proti srsti. A nejdem sa dopátrať či len 98 alebo to môže papať aj 95 benzín. Celkovo tech. údajov pre OPC je pomenej.

@: Mikloš Zdeno

Ďakujem za reakciu. 25 tis. za to OPC mi príde ako dobrá cena. Aj keď je to pálka. Ale jedine ak to auto je spoľahlivé. Je pravda, že kúpa auta je v dnešnej dobe poriadne depresívna záležitosť. Namiesto výberu podľa finančných možností ide skôr o to nájsť auto, ktoré sa "nerozpadne". Ibaže také sa už asi nerobia. V žiadnej cene ani značke. :cry:
Napr. kolega mal MB B 2l benzín. Auto počas 4 rokov malo 7 porúch, po ktorých ostalo nepojazdné. Už nechce o MB ani počuť. Ja som taká povaha, ktorú to mrzí. Že nieje zaručené spoľahnutie na tak drahú vec. A to ani pri šetrnom zaobchádzaní. :stena:
Všetko dôvody , pre ktoré chcem zistiť o tej Astre a o Oploch čo najviac. :rozmyslam: A potom sa uvidí.



Na ten pocit, ze ta nieco mrzi si budes musiet zvyknut. Ziadna spotrebna znacka ti nezaruci, ze ta to auto niekde nenecha. Vacsinou su zaklady aut uz overene a odskusane, to zabezpeci aku taku mobilitu a zivotnost auta. Ale elektronika sa stale vyvyja nova. To, co sa v novych modeloch pokazi, vyrobca odstranuje pocas zaruky a meni bud vyrobcu alebo konstrukciu dielu ktory nieje spolahlivy. Ty mozes byt sklamany, ako len chces. Pre vyrobcov je to mala dan za udrzanie sa na trhu.

A to co tu niekto pisal, o hnacich hriadeloch, to myslel ako poloosy? Dufam, ze nie a ja to zle chapem. Lebo ak ano, tak takym ludom by sa dnes uz mali auta vyrabat len na zakazku za tazke love. Chcel by som vidiet ich stastne tvare ak by to auto preplatili 3x hlavne ze nemaju koroziu na poloosiach :odpadnem:
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
mackouskosk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 16:03
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ASTRA J OPC

Príspevok od používateľa mackouskosk »

Mikloš Zdeno napísal:macil, buci_vectra,
Novému užívatelovi ste, ale vôbec nepodali nejaké podstatné info, ..ako on píše..., že Ople nepozná..
Moja Astra J je moje prvé auto a už teraz jasné, že ďalšie auto už Opel nebude.

Ako sa hovorí, nemec čo jazdí v Opli je ticho v debate o autách medzi známymi.


Možno pri 3-4 aute si na OPLA spomenieš aké bolo dobré. A možno nie. Rozhodne viem , že drobné vady na kráse si všimne len majiteľ, pretože v tom aute sedí každý deň. Tak vie čo kde inak šustí než ako to bolo za nova . Prísediaci si len povie, že to auto ide a všetko je tutti bene ;) Hlavne aby jazdilo ako má.

Tá nenápadnosť a "nezávideniahodnosť" mi práve vyhovuje. Ja chcem to auto nenápadné. Preto ľutujem, že v ponuke nieje vo farbách antracit. A rozhodne neplánujem to druhé krídlo na streche.

Dnes som bol konečne v predajni OPEL. OPC tam nemali ale celkovo na mňa pôsobí Astra dosť dobre. :ok: Ergonómia skoro ako Octavia 2. Ale jemne horšia. (Z môjho pohľadu) Zase lepšia ako v Octavii 3 , kde je nízko strecha. Pedále by som bral radšej viac vzadu a volant vyššie. Takto mi trochu zavadzia kolenám. Rozhodne sa musím posadiť aj do OPC.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"