Signalizácia rezervy paliva

Moderátori: dulo, buci_vectra

havranec
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14 Mar 2008, 09:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Signalizácia rezervy paliva

Príspevok od používateľa havranec »

Neviem sa nikde dopátrať k nastaveniu obiemu paliva pre signalizáciu rezervy paliva - svieti, a blikania kontrolky (okamžité doplnenie)... jazdenie na rezervu nie je síce moje hobby, ale pri rôznom naklonení vozidla (po parkovaní) sa to chová rozmanite ...
vďaka za každý postreh

OPEL VECTRA B 1,8 16V - sedan 1999
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ja bz som povedal tak 100 km so svietiacou kontrolkou a 50 km s blikajucou.
spravanie sa u mna dost meni s naklonom, resp. ked sa rychlejsie prejde zakruta.
co ti brani natankovat plnu nadrz ? alebo aspon 10 litrov - aby si neostal stat
havranec
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14 Mar 2008, 09:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa havranec »

...ide čisto o teóriu, správa sa mi to akosi divne.
posledne mi počas jazdy ani nezasvietilo a keď som vypol potom motor, tak to začalo už iba blikať a ručička sa ani nepohla (bol som síce mierne naklonený)
Zaújma ma iba, či s tým má ešte niekto podobné skúsenosti...a keď tankujem tak full, niekedy just nie je v tej chvíli kde, keď tak zrazu...
Je to možné nejak otestovať?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ked to chces testovat, tak si radsej nos rezervny kanister.
mozno mas nieco s plavakom
alebo nieco s kablom
Používateľov profilový obrázok
scorpi4
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa scorpi4 »

co tak pozriet na to aj s tej strany,ze pc Ti vyhodnocuje priemernu spotrebu a ked niekedy dupes na plyn a podobne, tak sa to zacne "divne" spravat...aj mne sa sem tam stane,ze zacne svietit, a po prejdeni par km zacne blikat....proste si to vyhodnocuje pc sam...alebo,je to ako pise iurai , nieco s kablom,ci plavakom,ale to sa mi zda nepravdepodobne...a zmerat sa to da,ale nebude to presne meranie,nie vzdy jazdis rovnako, takze na zaklae pc je to len orientacne..uz sa mi stalo,ze ma auto nechalo na ceste,a ukazovalo dojazd 40 km...teda nie mne,ale zene....takze radsej full, a ked zasvieti,nanovo...takze cca raz za tri , styri dni....xixixixi :D
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
havranec
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14 Mar 2008, 09:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa havranec »

...tech. poruchu vylučujem, to by sa správalo úplne inak.Tankovanie full má určite svoje prednosti, ale aj velké nevýhody (musí to byť nutné...) nebudem to ďalej rozvádzať. Jazda na rezervu, resp. na min paliva je blbosť vzhladom aj na auto riziko (zaújmalo by ma ako to dopadlo keď ti došiel benzím...myslím na pal.čerpadlo)
Osobne si myslím, že palivomer blbne hlavne pri jazde v mestských podmienkach...časté vypínanie a štartovanie,atď. Pri dalekých jazdách sa to až tak nevyskytuje.
Čo sa týka testovania nemal som na mysli testovať dojazd, ale množstvo paliva...asi tak, že kolko tam nalejem či mi tolko aj ukáže! (ale niekde na testery...)
...aj tak dík...
Používateľov profilový obrázok
scorpi4
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa scorpi4 »

havranec napísal:...tech. poruchu vylučujem, to by sa správalo úplne inak.Tankovanie full má určite svoje prednosti, ale aj velké nevýhody (musí to byť nutné...) nebudem to ďalej rozvádzať. Jazda na rezervu, resp. na min paliva je blbosť vzhladom aj na auto riziko (zaújmalo by ma ako to dopadlo keď ti došiel benzím...myslím na pal.čerpadlo)
Osobne si myslím, že palivomer blbne hlavne pri jazde v mestských podmienkach...časté vypínanie a štartovanie,atď. Pri dalekých jazdách sa to až tak nevyskytuje.
Čo sa týka testovania nemal som na mysli testovať dojazd, ale množstvo paliva...asi tak, že kolko tam nalejem či mi tolko aj ukáže! (ale niekde na testery...)
...aj tak dík...


ak mas palubny pc, nemal by to byt problem...ved ten Ti naratava,kolko si minul paliva...to znamena,ze ked natankujes 20 litrov, tak Ti bude od nuly pocitat, a budes vidiet,kolko Ti zostava paliva..a toto je dost presne, to mam vyskusane..a nafta mi uz dosla,teda zene..a nestalo sa nic, ved predsa zhasne auto,ked nalejes naftu, cerpadlo si dotiahne, takze pohoda..
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Používateľov profilový obrázok
ivo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 08 Apr 2008, 18:12
Auto: Vectra B
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: petrzalka

Re: Signalizácia rezervy paliva

Príspevok od používateľa ivo »

ja mam to iste tankujem uz plnu ale jazdil som aj na rezerve a tiez mal som rucicku nad rezervou a potom ked som znova nastartoval tak uz blikala je to zahada ale naozaj to bude tym naklonenim auta
Je - ford mondeo estate ZETEC-S 2,2 tdci , chip , eibach
EX - vectra B X20DTH caravan - uz je u oca , radsej nez predat za paaaaar šupov
astradriver
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 29 Mar 2008, 22:07
Auto: Vectra C

Príspevok od používateľa astradriver »

Ja ked som mal Vectru B tak sa to spravila tak isto ako tu viaceri opisali. Stav ukazovatela hlavne pri prazdnejsej nadrzi zavisel od polohy auta, napr ak som dlho stalo auto naklonene alebo z kopca tak to dost ovplyvnovalo ukazovatel. Podla mna to sposobuje to ze ten plavak je niekde namontovany a tych par litrov sa v 60 litrovej nadrzi strati. Jednoducho ta kvapalina putuje sem a tam takze som to prili neriesil a bral som to ako je. Postupom casu uz som vedel presne odhadnut kolko tam je a co si mozem dovolit.
mobilteam

Príspevok od používateľa mobilteam »

ahojte ja som skusal a vysledok je takyto plnka nadrz na vectre B 2.0Dti cca 60litrov 2000rv. stym ze ked som tankoval som este mykal s autom aby tam viac voslo,styl jazdy:Pracujem v BA kazdy den z karlovky na letisko je cca 12km cez mesto a vmojom case niesu ten smer zapchy na vykend domov cca 120km domov a spat nedelu do BA urobil som na plnke presnych 990km potom mi dosla nafta aj ked kriesenie bolo dvojhodinove ale aspon som vyskusal ze 1000km urobim a urobil by som aj viac keby som ju tie dva tyzdne nevytacal a soferoval by som normalne.PS neskusajte to bez kanistra nafty a startovacich kablov :lol: ale so spotrebovou som spokojny planujem ze ked pojdem na dovolenku a to bude chorvatsko tak dole po dialnici cca 1100km
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

havranec napísal:...ide čisto o teóriu, správa sa mi to akosi divne.
posledne mi počas jazdy ani nezasvietilo a keď som vypol potom motor, tak to začalo už iba blikať a ručička sa ani nepohla (bol som síce mierne naklonený)
Zaújma ma iba, či s tým má ešte niekto podobné skúsenosti...a keď tankujem tak full, niekedy just nie je v tej chvíli kde, keď tak zrazu...
Je to možné nejak otestovať?


mne to robi to iste aj na rovinke, budik na 20 litrov. vypnem motor, rychlo startnem a len blika a rucka sa ani nepohne. Vypnem dam zapalovanie chvilu pockam a startnem a rucka je s5 na 20 litrov alebo necham blikat a idem prudsie do zakrut a pomaly sa dvihne....
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
mobilteam

Príspevok od používateľa mobilteam »

Pocuj skus pod sedackou vzadu mas pod tapacirom viko nadrze tam ide este okrem in out nafty trubiciek este aj kabel na plavak skus ho odpojit a vycistit kontakty a dat naspat ja som to mal zaoxidovane.
valo009
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 08 Mar 2008, 15:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Jakubov

Príspevok od používateľa valo009 »

no mne ked idem na dlhsiu trat asi 50km rucicka sa mi takmer nepohne a ked ho vypnem a napriklad o hodinu nastartujem tak mi podstatne klesneje to normalne?alebo mi rucicka ukazovalav cervenom ale este nesvietila tak som siel natankovat a kedze by mala byt 60 litrova nadrz tak som myslel ze budem tankovat viac ako 50 litrov do plna ale natankoval som len 47,5litra,cim by to mohlo byt?a tak isto ked prejdem tych 10 km tiez to sem tam dost klesne - vectra B1,8 2002
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

poslednych 20km by mala blikat inak cca 70 km svieti aspom ja to tak mam 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

vraj ma blikat poslednych 5 litrov. mne vcera zacalo blikat, MID hlasil 53 km.
dotankoval som tusim 55 litrov
Blikanie je tusim od modeloveho roku 1997 !
kras
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26 Júl 2007, 09:50
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: DS

Príspevok od používateľa kras »

Mne to vobec nesvietí :cry:
VeBe 1,8l 16v, X18XE ???
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

Tak vymen plavak v Elite stoji cca 1000 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
kras
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26 Júl 2007, 09:50
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: DS

Príspevok od používateľa kras »

Ale ukazovatel mi ukazuje len kontrolka mi nesvieti. Možni že to nemám ani zapojené?
VeBe 1,8l 16v, X18XE ???
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

kras napísal:Ale ukazovatel mi ukazuje len kontrolka mi nesvieti. Možni že to nemám ani zapojené?


nemas vypalenu alebo neosadenu ziarovku v pristrojovke ?

a kontroloval si uz kontakty pod sedadlom - ako ti tu niekto pisal ?

podarilo sa ti uz vyjazdit nadrz ?

mne raz, cca po 2 minutach sa mi podarilo nastartovat.

u diesla je to horsie - odvzdusnovanie a podobne !!!
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

to moze byt aj predrany kontakt v pavaku je to dost casta chyba 8)
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"