Strana 1 z 1

ako požiadať o prepisanie udajov od vyrobcu?

Napísané: 23 Feb 2011, 11:58
od používateľa misso101
chcel by som sa spýtať ako by som vedel prepísať iný motor ako mám, ako o to treba požiadať v opli???

Napísané: 23 Feb 2011, 12:12
od používateľa dušan992
na to ti asi na slovensku nikto neda suhlas.kedze chces dať 2liter?nepamäm ale chces dat iny ako 1,6 8v.tak isto ti nedaju suhlas na zapisanie 17 kolies iba 16 (astra g)ak by si požiadal. jedine ze "predas" auto kamošovi do nemecka on to tam porobi,zlegalizje TUV,DEKRA,...a "kupis" ho naspäť :D :D.
ťažko ti niekto zisti ze tam mas iny motor jedine že by sa rozumel do opel motorov alebo velmi nasereš policajtov. na STK č.motora nepozeraju a jedine že by si mal problem s emisnimi limitmi na EK
toť moj nazor.ale niekto to uz urcite skusal a mozno je to celkom inak :lol:

Napísané: 23 Feb 2011, 12:12
od používateľa buci_vectra

Napísané: 23 Feb 2011, 12:18
od používateľa dušan992

vymena motora za silnejsi, je to tak jednoduche ...

Napísané: 24 Feb 2011, 01:41
od používateľa iurai
legalny postup je takyto:
vola sa to prestavba - menis motor za odlisny typ.
urad dopravy na okrese ti vysvetli, ze aky papier potrebujes od zastupcu vyrobcu,
a ci bude treba ist do skusobne do zahranicia (v tom pripade na to zabudni)
vyrobca ti mozno napise, ze suhlasi, ze staci vymenit LEN:
motor, prevodovku, pruziny, tlmice, vyfuk
komplet brzdy vcetne ABS

nelegalny postup je:
A.

prehodis motor a uvidis, ako dlho na to nikto neprijde na TK, EK ci KO
potom bude auto suce na diely

precitaj si toto vlakno,
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... +papier%2A

B.

vezmes bonbonieru a dohodnes sa s niekym na urade dopravy ci na policii, ze ti to v papieroch zmenia

Napísané: 24 Feb 2011, 08:36
od používateľa misso101
ved tototoo ja mám menene veci, HaR podvozok vyškovo nastavitelny, brembo brzdy, a teraz chcem ten motor, s prevodovkou poloosami a 5x110 nábojmi, kotúče dám nové, a mali by mi to odsuhlasiť lebo astry su rovnako široké a ked mám aj podvozok športový tak hadam niečo vykoumam

Napísané: 24 Feb 2011, 08:52
od používateľa macil
Samozrejme. A keď si ešte na kapotu namaľuješ fofrpruhy, tak to určite nebude problém.
Asi si nepochopil, čo ti napísal Iurai. Zrejme si tým budeš musieť tak, či tak prejsť a zistiť to va vlastnej koži.

Napísané: 24 Feb 2011, 09:25
od používateľa dušan992
misso taka otazočka,podla toho čo si už pomenil a ešte chceš pomeniť to bude asi riadna kopa € :? . neoplati sa ti predať tuto astru a kupiť inu napr 2.0l, alebo opc 1 pohybuju sa v cene od 2000-5500 €.das si ju do poriadku (nemyslim tuning ,to až potom) a maš pokoj. :wink:

Napísané: 24 Feb 2011, 09:48
od používateľa Pežot
Prečo si škrabať ľavú stranu hlavy ľavou rukou, keď to ide aj pravou rukou okolo celého tela až pomedzi nohy a potom prsty dosiahnu na hlavu? :roll:

Napísané: 24 Feb 2011, 14:40
od používateľa 24petusko
Pežot napísal:Prečo si škrabať ľavú stranu hlavy ľavou rukou, keď to ide aj pravou rukou okolo celého tela až pomedzi nohy a potom prsty dosiahnu na hlavu? :roll:
keby takto rozmyslal kazdy tuner, ako by vyzerala tuning scena?
myslim si, ze vie ze to nebude lacna zalezitost
a ked nie, tak to zisti

trnista cesta to je