Strana 1 z 1
Nezistena pricina vrzgajuceho zadku :)
Napísané: 25 Aug 2009, 18:27
od používateľa Peter510
Cavte hosi.. ako citam tam citam ..uz to tu mam skoro cele precitane ale aj tak sa mi nepodarilo odstranit dost znervoznujuci problem.. ide o vrzganie zadnej napravy. uz som vymenil vnutorne zadne silenbloky na naprave .su to 4ks a robi to stale ..cize som si zle tipol. asi to budu tie pri kolese ..cize na kazde koleso su dalsie 2ks takze zase 4ks..

. dufam ,ze pri tolkych oploch co je na tomto fore sa najde niekto co to odstranil a pomohlo to ..nerad by som vymienal komplet celu zadnu napravu a stale by to vrzgalo.

Inak mam Vectru B 1.8 16v. dik za pripadne rady ako sa nehanbit na cestach..

Napísané: 25 Aug 2009, 18:35
od používateľa marek1512
Asi si hľadal málo, lebo len ja som to tu asi tri krát popisoval

Ak ti to doslova "vŕzga", tak sa skús mrknúť na tlmiče... Inak, ak si menil zadné silentbloky na ramenách - tie vnútorné, tak tie odchádzajú najmenej. Najviac namáhané sú tie na ramenách - pri kolese... A ešte 2x silentbloky, ktoré sú medzi ramenami a karosériou... Ďalej sú tam aj silentbloky stabilizátora... No poškodené a opotrebované silentbloky sa prejavujú búchaním...
Napísané: 26 Aug 2009, 06:47
od používateľa lubo098
Napísané: 26 Aug 2009, 16:16
od používateľa jurajd
Neviem, aký máte na to názor vy, ale mne keď začala vŕzgať zadná náprava(a vŕzgala ako starý kočík), mechanik prepichol striekačkou s ihlou(ako u lekára) gumové prachovky na silentblokoch na ramenách a natlačil tam olej. Na nejaký čas to určite pomôže.Mne to robil minulý rok pred zimou a zatiaľ to nevŕzga.
Napísané: 26 Aug 2009, 16:32
od používateľa soto
A co hovorite na take jemne zavrzganie vpredu (od prednej napravy) ked sa auto pohne dopredu na jednotke. Na spiatocke to nerobi.
Ak zaradim jednotku tak to raz zavrzga a potom to uz nevrzga ani ked zastavim na semafore. Mam pocit, ze si to vrzne iba ak auto dlhsie stoji (cez noc), resp. ak zaradim spiatocku, vycuvam a potom sa pohnem dopredu. Nieco tam vrzne (ako keby si to sadlo) a ide to uz potom potichu. Silentblok motora, ramien, tlmice ???
Menili my silentbloky prevodovky asi pred pol rokom, ale neprestalo to.
Napísané: 26 Aug 2009, 18:26
od používateľa miltrax
nazdar chlapi,taky problem som mal aj ja,pomohla striekačka+ihla,natiahol som obyčajny olej čo som daval do auta,potom asi aj WD som tam striekol,proste čo som maůl po ruke a prešlo to a je tomu už asi pol roka,takže tak

Napísané: 24 Sep 2009, 18:31
od používateľa Teo
takze si tu tvoju vebe vlastne zaockoval
