Strana 1 z 1

Nezistena pricina vrzgajuceho zadku :)

Napísané: 25 Aug 2009, 18:27
od používateľa Peter510
Cavte hosi.. ako citam tam citam ..uz to tu mam skoro cele precitane ale aj tak sa mi nepodarilo odstranit dost znervoznujuci problem.. ide o vrzganie zadnej napravy. uz som vymenil vnutorne zadne silenbloky na naprave .su to 4ks a robi to stale ..cize som si zle tipol. asi to budu tie pri kolese ..cize na kazde koleso su dalsie 2ks takze zase 4ks..:(. dufam ,ze pri tolkych oploch co je na tomto fore sa najde niekto co to odstranil a pomohlo to ..nerad by som vymienal komplet celu zadnu napravu a stale by to vrzgalo.:) Inak mam Vectru B 1.8 16v. dik za pripadne rady ako sa nehanbit na cestach.. :)

Napísané: 25 Aug 2009, 18:35
od používateľa marek1512
Asi si hľadal málo, lebo len ja som to tu asi tri krát popisoval :D Ak ti to doslova "vŕzga", tak sa skús mrknúť na tlmiče... Inak, ak si menil zadné silentbloky na ramenách - tie vnútorné, tak tie odchádzajú najmenej. Najviac namáhané sú tie na ramenách - pri kolese... A ešte 2x silentbloky, ktoré sú medzi ramenami a karosériou... Ďalej sú tam aj silentbloky stabilizátora... No poškodené a opotrebované silentbloky sa prejavujú búchaním...

Napísané: 26 Aug 2009, 06:47
od používateľa lubo098

Napísané: 26 Aug 2009, 16:16
od používateľa jurajd
Neviem, aký máte na to názor vy, ale mne keď začala vŕzgať zadná náprava(a vŕzgala ako starý kočík), mechanik prepichol striekačkou s ihlou(ako u lekára) gumové prachovky na silentblokoch na ramenách a natlačil tam olej. Na nejaký čas to určite pomôže.Mne to robil minulý rok pred zimou a zatiaľ to nevŕzga.

Napísané: 26 Aug 2009, 16:32
od používateľa soto
A co hovorite na take jemne zavrzganie vpredu (od prednej napravy) ked sa auto pohne dopredu na jednotke. Na spiatocke to nerobi.
Ak zaradim jednotku tak to raz zavrzga a potom to uz nevrzga ani ked zastavim na semafore. Mam pocit, ze si to vrzne iba ak auto dlhsie stoji (cez noc), resp. ak zaradim spiatocku, vycuvam a potom sa pohnem dopredu. Nieco tam vrzne (ako keby si to sadlo) a ide to uz potom potichu. Silentblok motora, ramien, tlmice ???
Menili my silentbloky prevodovky asi pred pol rokom, ale neprestalo to.

Napísané: 26 Aug 2009, 18:26
od používateľa miltrax
nazdar chlapi,taky problem som mal aj ja,pomohla striekačka+ihla,natiahol som obyčajny olej čo som daval do auta,potom asi aj WD som tam striekol,proste čo som maůl po ruke a prešlo to a je tomu už asi pol roka,takže tak :P

Napísané: 24 Sep 2009, 18:31
od používateľa Teo
takze si tu tvoju vebe vlastne zaockoval :lol: