Plus kabel od baterie do interieru,pomoc
Moderátori: dulo, buci_vectra
-
miltrax
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 225
- Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 17:08
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Budkovce
Plus kabel od baterie do interieru,pomoc
Čaute všetci,mam taky problem,potrebujem dostať kabel od baterie do interieru,poradte mi kade by to išlo najjednoduchšie,problem je že na tom kabli je taka kocka a dnu je poistka,potrebujem ten kabel totiž od Baterie k Subwooferu,ale našiel som iba jednu malu priechodku cey ktoru to neprejde a jednu veľku ale to treba rozoberať kopu veci,skuste poradiť,dakujem 
Opel Vectra 1.6 16V r.v 12/96 74kW/100HP
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
dost "placu" na tahanie kablov je v mieste prechodu hlavneho kabloveho zvazku do interieru .
je to pod prednym sklom na spolujazdcovej strane - taky plastovy kryt to ma , z vnutornej strany odmontujes odkladaciu schranku a mozes tahaaaat kolko chces /ja som tahal tadial 35mm2 napajaci kabel/
:?: aka kocka na kabli??? myslis poistkove puzdro - POZOR to musi byt umiestnene co najblizsie k baterke !!!

ak sa pozries uplne vpravo, tak tam je trosku vidno poistku - je skryta za tou ciernou skatulou.
je to pod prednym sklom na spolujazdcovej strane - taky plastovy kryt to ma , z vnutornej strany odmontujes odkladaciu schranku a mozes tahaaaat kolko chces /ja som tahal tadial 35mm2 napajaci kabel/
:?: aka kocka na kabli??? myslis poistkove puzdro - POZOR to musi byt umiestnene co najblizsie k baterke !!!

ak sa pozries uplne vpravo, tak tam je trosku vidno poistku - je skryta za tou ciernou skatulou.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
este jedno foto /z inej vectry/ , tiez ma natiahnuty kabel /50mm2/ cez tu plastovu skatulu - tu su diery spravene priamo do tej plastovej skatuly
ja som kabel prestrcil cez ten husi krk ci ako sa to vola co ide do tej plastovej skatulky , spravil som malu dierku a potom obmotal izolackou

ja som kabel prestrcil cez ten husi krk ci ako sa to vola co ide do tej plastovej skatulky , spravil som malu dierku a potom obmotal izolackou

Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
- katan01
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 291
- Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 17:09
- Auto: Vectra B
- Bydlisko: Sobrance
- Bydlisko: far east
- Kontaktovať používateľa:
tak napisem to este aj tu
ja to mam cez vodicovu stranu jak je ta vzpera na kapotu tade to je tahane dovnutra palubovky k radiu a odtial to ide dole nalavo k noham vodica cez ten plastovy kryt prahu dozadu az do kufra.
foto:






ja to mam cez vodicovu stranu jak je ta vzpera na kapotu tade to je tahane dovnutra palubovky k radiu a odtial to ide dole nalavo k noham vodica cez ten plastovy kryt prahu dozadu az do kufra.
foto:
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
Katan - predtym som tam aj ja mal kabel natiahnuty ale vacsi ako 10mm2 tadial nedostanes a este sa aj poriadne nadres pokial ho prevlecies.
Inac - radsej tahat hned hrubsi ako setrit a dat len 10mm2 : ja som presne po roku desinu vyhodil a nahradil 35-tkou a to ma nahovarali, ze nech dam uz 50-tku a budem mat naveky pokoj s napajanim.
Inac - radsej tahat hned hrubsi ako setrit a dat len 10mm2 : ja som presne po roku desinu vyhodil a nahradil 35-tkou a to ma nahovarali, ze nech dam uz 50-tku a budem mat naveky pokoj s napajanim.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
- katan01
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 291
- Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 17:09
- Auto: Vectra B
- Bydlisko: Sobrance
- Bydlisko: far east
- Kontaktovať používateľa:
ci je to drina to neviem, ja som uz tak kupil auto.
inak ked tam mam 10mm2 tak bude problem s napajanim?
este som tam nemal napojene nic ale chystam sa nieco kupit
inak ked tam mam 10mm2 tak bude problem s napajanim?
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
zalezi co chces stou 10sinou "robit"
3 veci musis brat do uvahy : celkovy odber / dlzka napajacieho kabla / prierez kabla
su nato tabulky
sem :arrow: http://www.autoradia.sk/novinky-a-spravy/navody
KATAN - ak dobre vidim, tak tam mas spolocne tahany napajaci kabel a RCA kabel - to je na
mozu vzniknut rusenie, piskot v repro atd . napajaci jednou stranou, RCA stredom, audio kable druhou stranou
3 veci musis brat do uvahy : celkovy odber / dlzka napajacieho kabla / prierez kabla
KATAN - ak dobre vidim, tak tam mas spolocne tahany napajaci kabel a RCA kabel - to je na
Naposledy upravil/-a Bruno v 05 Júl 2009, 15:24, upravené celkom 1 krát.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
- katan01
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 291
- Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 17:09
- Auto: Vectra B
- Bydlisko: Sobrance
- Bydlisko: far east
- Kontaktovať používateľa:
jasne pochopil som. takze ked mam 10mm2 a asi 3-4m tak by mal potiahnut 85A. no uvidime ked nieco kupim .. jak si povede 
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
- katan01
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 291
- Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 17:09
- Auto: Vectra B
- Bydlisko: Sobrance
- Bydlisko: far east
- Kontaktovať používateľa:
dik za tip ja sa do takych el veci vobec nerozumiem a rad si necham poradit. momentalne tam nie je nic napojene ale az to bude blbnut aspon budem vediet v com je chybaBruno napísal:ak dobre vidim, tak tam mas spolocne tahany napajaci kabel a RCA kabel - to je namozu vzniknut rusenie, piskot v repro atd . napajaci jednou stranou, RCA stredom, audio kable druhou stranou
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP :pirate:
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
miltrax napísal:Ahoj bruno,ano je to kocka a je v nej poistka,bude to blizko pri baterke lebo drot je v tej kocke zalisovany,takže je to na pevno,takže to tak ostava ako to je
ak je to tak , tak radsej kup new napajaci set - mam kontakt na cloveka, co to predava za super ceny /aj ine komponenty/ .
Este k rozoberaniu - pokial ide iba len o natiahnutie napajacieho kabla , tak ak je to hrubsie ako 10mm2 tak to potiahni tadial ako som ti pisal vyssie - IBA vytiahnes odkladaciu schranku 2sroby a ta plastova skatulka drzi na 4-roch matkach . prahy su nacvakavacie - takze tam nic nerozoberas
Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
tu mas este jednu detail foto ako to mam ja natiahnute :

a detail poistky - je jedno ci 40A alebo 100 A , to puzdro je rozoberatelne aby si mohol vpripade vymenit poistku /vacsinou si to kazdy este prelepi izolackou pre istotu/


a detail poistky - je jedno ci 40A alebo 100 A , to puzdro je rozoberatelne aby si mohol vpripade vymenit poistku /vacsinou si to kazdy este prelepi izolackou pre istotu/

Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
-
miltrax
- Strieborný užívateľ

- Príspevky: 225
- Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 17:08
- Auto: !! Zmeň si model auta !!
- Bydlisko: Budkovce
Ahoj Bruno,aky maš Woofer??mne fiči super v kabine aj ked otvorim kufor,ale ked je zatvoreny kufor tak ho veľmi ani nepočuť vonku.neviem či je to tym veľkym kufrom alebo čo.V kabine tlakuje perfektne cez tie sedadla,ale vonku ani Ch.....,akurat ked je dobra MP3 že je super kvalita a pekny bass tak vtedy trochu,ale inač slabota,sice ty maš kombik,to je zase ine,skus niečo poradiť,vytlmovanie asi nepomože veľmi čo??lebo nerezonuje mi to veľmi,a ked to vytlmim tak už nebude vonku počuť ani toľko,tak neviem,maj sa
Opel Vectra 1.6 16V r.v 12/96 74kW/100HP
-
iurai
- Bruno
- Opelclub VIP člen

- Príspevky: 15826
- Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
- Auto: Omega B
- Bydlisko: Bojnice
- Bydlisko: Bojnice
Miltrax - mam iba obycajny low-end triedu Magnat B30 Edition - 250W RMS napajany zosikom 180 W RMS - a zatial mi to staci.
Ty chces robit disko za jazdy - ako macil napisal - diery a repra von
Chod niekedy pozriet na dBdrag meranie - zostavy za min 10 000 € , hodnoty 145 decibelov co su maxima v kategoriach street a nastane pre teba
- VED TO NIEJE VOBEC POCUT VON ???
Preco???
1. Hudbu si robis v aute pre seba a pre svoje potesenie
2. Co je lepsie pocuvat ?
A - buuuum buuuum wrrrrrrrr trrrrrrrc buuuuuuum
B - pekny zvuk z repro a doplneny woofrom pre nizke frekvencie 3. TLMENIE - ABY ZVUK OSTAL TAM KDE MA BYT TEDA VO VNUTRY AUTA a nie aby "sli" do plechov a robili pazvuky. Takze ked vytlmis - von ti nepojde absolutne nic ale ziskas na kvalite zvuku !
4. Chod na zraz , kde su chalani z Go4Sound - kazdy jeden co tam ma kvalitnu montaz a chodi aj merat ti velmi rad predvedie co ma v aute a ako mu to hra a zistis o co vlastne ide - Najblizsie budu v Trebisove.
A ked chces teda buchat pri jazde je jedine riesenie - otvorit okna a ked stojis tak vsetko pootvarat a v ruke dialkove a pridavat volume az do uplneho skreslenia repro
POZOR :!: tiez si taky isty pripad ako vsetci ostatni - teda aj ja ked som si hodil woofer a buuuchal pokial ta hlava nebolela : NIEJE POCUT , ZE TI ZACALI SKRESLOVAT REPRO VO DVERACH NAPOJENE IBA NA RADIO !!! - VELMI RYCHLO ICH ZNICIS POKIAL SI NEDAS POZOR
Ty chces robit disko za jazdy - ako macil napisal - diery a repra von
Chod niekedy pozriet na dBdrag meranie - zostavy za min 10 000 € , hodnoty 145 decibelov co su maxima v kategoriach street a nastane pre teba
Preco???
1. Hudbu si robis v aute pre seba a pre svoje potesenie
2. Co je lepsie pocuvat ?
A - buuuum buuuum wrrrrrrrr trrrrrrrc buuuuuuum
B - pekny zvuk z repro a doplneny woofrom pre nizke frekvencie 3. TLMENIE - ABY ZVUK OSTAL TAM KDE MA BYT TEDA VO VNUTRY AUTA a nie aby "sli" do plechov a robili pazvuky. Takze ked vytlmis - von ti nepojde absolutne nic ale ziskas na kvalite zvuku !
4. Chod na zraz , kde su chalani z Go4Sound - kazdy jeden co tam ma kvalitnu montaz a chodi aj merat ti velmi rad predvedie co ma v aute a ako mu to hra a zistis o co vlastne ide - Najblizsie budu v Trebisove.
A ked chces teda buchat pri jazde je jedine riesenie - otvorit okna a ked stojis tak vsetko pootvarat a v ruke dialkove a pridavat volume az do uplneho skreslenia repro
POZOR :!: tiez si taky isty pripad ako vsetci ostatni - teda aj ja ked som si hodil woofer a buuuchal pokial ta hlava nebolela : NIEJE POCUT , ZE TI ZACALI SKRESLOVAT REPRO VO DVERACH NAPOJENE IBA NA RADIO !!! - VELMI RYCHLO ICH ZNICIS POKIAL SI NEDAS POZOR
preto - lebo tam ma malu elektrorozvodnu a napriklad takyto zosik : HERTZ EP 1 D , kde vykon je az 1700 W RMS ! pri 2 ohmovom zapojeni , takze urcite si neporovnavaj svoj AKTIVNY WOOFER a vysledny vykon s ostatnymi autami , ktore si pocul.miltrax napísal:No lebo som to tak chcel,na ostatnych autach čo maju wooferi to tak počuť,už z dialky počuť ako to hraje ale u mna nie,čo už
Opel Omega B caravan 2.5 DTI
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik
stratil som vsetko na com mi zalezalo ...

