Strana 1 z 8
motor
Napísané: 26 Jún 2009, 19:02
od používateľa T_O_MAS1
Zdravym vas chalany, ja viem mam ju dat zosrotovat ale este nie ..

nomam taky problem . dnes som siel do prace auto islo v pohodke sielsom na 3stupny 40km... plynulo a zrazu ako keby auto stratilo otacky aakokeby ho nieco dusilo ....popridaval som a nic auto nemalo any otacky ani sa nezvisili as po 2seknudachzase chytilo ..noale o 15seknud to zrobilo zase a teraz to robi vkuse ..kazdych 15sekund mi to zrobi na kazdom stupny ...auto ani nemozem vytocit do vysokych otackoch..proste stale ho nieco dusi ale nereaguje ani plyn ked sa dusi ..ak to tu bolo tak prepacte .. za kazdu radu dakujem ...
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 26 Jún 2009, 19:14
od používateľa mathev
otec mal rovnaky problem a bol to ucpany katalyzator... ked das ruku k vyfuku nevypluva teke biele castice? ak ano tka to bude asi podobny problem... inac ma rovnaky motor ako ty.
zapalovacou listou to nebolo tu sme menili ako prvu vtedy
Napísané: 26 Jún 2009, 20:24
od používateľa T_O_MAS1
no katalyzator to nebude .. :O( bol som aj v servise napajali miauto ..vsetko mozne skusaly a nic neukazalo auto ide pekne podla pocitaca .. no len ukazalo nejaku chybu nejakeho cidla .... ale akeho nevedia ani ony .. pozerali zme na klapkukorkovy motorcek ..erg atd..len sme nepozreli palivovy filter moze to byt tym ??? .. a neviete mi poradit kde ho najdem ??.. mam tusanie ze u astry by mal byt niekde vzadu .. ale niesom si isty . ..dakujem
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 26 Jún 2009, 21:41
od používateľa jupaza1
palivový filter by mal byť vzadu pred nápravou, na p. strane a nemohlo by to robiť čidlo čítania otáčok vačky?
Napísané: 26 Jún 2009, 21:57
od používateľa T_O_MAS1
nonato som nepozeral ... da sa to nejako obhliadnut ci je to v pohode ci nie ?...
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 30 Jún 2009, 20:18
od používateľa jupaza1
Keby to bolo čidlo na vačke, svietila by Ti kontrolka elektroniky motora. Odskúšať sa to da iba ak odpojíš konektor na vačke, ale to by Ťa malo hodit do núdzového režimu a motor nevytočíš do vyšších otáčok. Palivový filter vymeň, malo roboty aj koruniek a navyše by sa mal meniť tuším každý rok ak sa nemýlím?
Napísané: 02 Júl 2009, 15:12
od používateľa T_O_MAS1
no .. jjuz mam kupene trubky aj filter ..:O).. a aj palivove cerpadlo som vycistil .. no a idem este poskladat .. palubak .. askusim to nakopnut .. .. dik za pomoc ..
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 02 Júl 2009, 20:37
od používateľa T_O_MAS1
ooo.. nakoniec to je vraj na 99percent ..vaha vzduchu .

ajpri odpojeny aj pri zapojeny ..auto sa sprava stale rovnako ..

. filter.. atrubky precistene .. ajcerpadlo .. .hm..kde by som zohnal tu vahu vzduchu ? nejaku lacnu ? chcem to len skusit ak to bude fakt ona .,..kupim origo novu ..dik za pomoc
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 03 Júl 2009, 03:04
od používateľa iurai
T_O_MAS1 napísal:ooo.. nakoniec to je vraj na 99percent ..vaha vzduchu .

ajpri odpojeny aj pri zapojeny ..auto sa sprava stale rovnako ..

. filter.. atrubky precistene .. ajcerpadlo .. .hm..kde by som zohnal tu vahu vzduchu ? nejaku lacnu ? chcem to len skusit ak to bude fakt ona .,..kupim origo novu ..dik za pomoc
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
nejaku mam doma. teda ziadna vaha vzduchu, ale snimac podtlaku
Napísané: 03 Júl 2009, 10:30
od používateľa iurai
svieti ti kontrolka motora ?
kto vymyslel tu vahu vzduchu ?
kde ste ju nasli ? na sacom potrubi ci na prepazke ?
Napísané: 03 Júl 2009, 10:38
od používateľa T_O_MAS1
Cawes .. auto stale neslo tak som ho dal do servisu .No a tha kontrolka .., svieti castejsie ... no je na hrubej trubke ..co ide ku vzduchovemu filtru .
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 03 Júl 2009, 11:51
od používateľa iurai
tento motor nema vahu vzduchu. takze to vymyslel nejaky ozajstny odbornik
vyblikaj chybove kody a napis ich sem
Napísané: 03 Júl 2009, 23:32
od používateľa T_O_MAS1
no pocitac ukazal lenjednu chybu a to nejake cidlo...
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Napísané: 04 Júl 2009, 03:34
od používateľa iurai
T_O_MAS1 napísal:no pocitac ukazal lenjednu chybu a to nejake cidlo...
Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
skus si este raz precitat, co sa v tejto teme popisalo
Napísané: 04 Júl 2009, 09:56
od používateľa T_O_MAS1
ja viem co sa tu pisalo .. ale ja som stoho uz paf.. ja vobec neviem co mam zhanat ... zhanam vahu vzduchu .. tak mi povedia ze ten opel nema vahu ale nejaky snimac ...ked hladam snimac tak mi poveda ..ze to ma vahu vzduchu .. tha ja neviem fakt uz .. ofotim cely otor dam dakde foto ..a sa pozries.. lebo jaasi tu astru trosku silnejsie prevetram do stlpa ... A astra bola napajana na pc .. no neukazalo nic len ze nejake cidlo je zle..
Napísané: 04 Júl 2009, 11:14
od používateľa Rasto
X16XEL má čidlo podtlaku v sacom potrubí. Je umiestnené na medzistene medzi motorom a kabínou. Z vrhchu vyzerá ako plastový obdĺžnik a ide do neho gumená hadička.
Napísané: 04 Júl 2009, 18:10
od používateľa T_O_MAS1
no ja nic take tam nemam mam tam nieco ine mam tu suciastku uz doma . ofotim a hodim niekam na net alebo typoslem na mail
tak tu su obrazky
Napísané: 04 Júl 2009, 21:06
od používateľa T_O_MAS1
Napísané: 05 Júl 2009, 05:50
od používateľa Rasto
V červenom kruhu.

Napísané: 05 Júl 2009, 16:28
od používateľa T_O_MAS1
dal som link .. pozrite si ho ..taku suciastku potrebujem .