Strana 4 z 4
Napísané: 26 Aug 2010, 22:02
od používateľa lubo22
ja ked som dal V-power tak necitil som na vykone ale za studena som citil ze motor ide tichsie ide a dal som aj aditivum
Napísané: 26 Aug 2010, 22:06
od používateľa fester777
robo99999 napísal:red baron napísal:a to čo píšete že sa rozdiel cíti ked nalejete schell - ku .... neverím , museli by ste nádrž celkom vyprázdniť , umyť ,
aby sa nepomiešala nafta aj nafta ... a to nikto nerobý .... takže ja si myslím ( a ani som si nevšimol aby bol rozdiel ) že rozdiel sa len tak nedá zistiť ....
musim oponovat.blikala mi rezerva uz 20 km a natankoval som v-power 30 litrov a po chvilke citelny lepsi tah aj bolo tichsie a kludnejsie aj startovanie lepsie.tankujem len na slovnaft+aditivum,obcas v-power no keby nebol taky drahy tak len ten.aj teraz ju dam ked bude blikkat rezerva.pri nej je to radost jazdit so slabym motorom.
typicky priklad toho co auto nerobi ale co chces aby robilo za tie peniaze to je normalne

. tiez som to raz natankoval a nic sa nekonalo lebo je to len velka reklamna bublina na ktoru letia slovaci ako osi na med

.
http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv
a to ratam ze na svk je to este horsie ako u nasich susedov
Napísané: 23 Aug 2011, 13:37
od používateľa Kat
Napísané: 24 Aug 2011, 13:10
od používateľa Kat
a co cerpacie stanice •ČS TaM Autohof alebo •ČS Rohožník?
ma niekto skusenosti?
Napísané: 07 Sep 2011, 09:18
od používateľa Speed
Ja tankujem už 1 rok na 90% na čerpačke TaM Autohof v Želiezovciach. Ja som spokojný, sem-tam dám Diesel 60, ale ja som rozdiel necítil. Bratovi vyšla nižšia spotreba o pár dcl na100km oproti Slovnaftke. K Shellke toľko viem dodať že kamoš tankuje v len Šahách na Shellke benzín a vzime raz sa mu to stalo že nevedel naštartovať 1,5 ročné auto.
Napísané: 27 Sep 2011, 18:19
od používateľa peterth
TSteinar napísal:ja tankujem u nas v Nitre u colnikov, tam tankuju kamiony, autobusy a vela osobakov, tak verim, ze tam bude kvalitny benzin aj nafta
v Indii boli na naftu motorky
Napísané: 27 Nov 2011, 09:38
od používateľa schumi80
Co si myslite o pridavani kerozinu do nafty v zime? Dokonca aj výrobca Opel to odporuca.
Napísané: 04 Dec 2011, 11:33
od používateľa Keysi
Cawte
ja tankujem na OMV a spokojnost, ale samozrejme, ze do nafty davam aj aditivum VIF. Vyborny start, tichy chod, nizka spotreba, ale to zavisi od stylu jazdy!
Napísané: 04 Dec 2011, 14:12
od používateľa Komo
schumi80 napísal:Co si myslite o pridavani kerozinu do nafty v zime? Dokonca aj výrobca Opel to odporuca.
nafta je v dnesnej dobe na zimu uz pripravena priamo vyrobcom paliva, takze nemusis nic pridavat.
Napísané: 06 Dec 2011, 10:28
od používateľa cibkos
Napísané: 07 Dec 2011, 21:19
od používateľa Kesi
schumi80 napísal:Co si myslite o pridavani kerozinu do nafty v zime? Dokonca aj výrobca Opel to odporuca.
Nie zlé, ale kerozín (petrolej) je suchší a má vyššiu zápalnú teplotu.
Napísané: 10 Dec 2011, 10:51
od používateľa lubo22
tak potom nafta +kerozin + VIF na zvysenie mazivosti a ide sa

Napísané: 10 Dec 2011, 17:21
od používateľa cibkos
Poradiť vectra gtc 1.9 cdti
Napísané: 10 Dec 2011, 22:47
od používateľa 999miro
Čaute, potrebujem poradiť chcem kupiť vectru 1.9 cdti r.v 2008
- aký motor /mne vyhovuje aj 74kw/
- ako to je filtrom pevných častic
- koľko vydržia predné hlinikové ramena, tlmiče, ložiska....
- elektronika, ALF....
Vopred všetkým ĎAKUJEM za radu.
Napísané: 11 Dec 2011, 00:36
od používateľa Komo
1 - 1.9 CDTI je 88kW slabsia alebo 110kW silnejsia, 74kW nieje
2 - s filtrom je to ako pomaly s kazdou ekologickou novinkou. V podstate je lepsie ked tam nieje.
3 - ramena su v podstate neznicitelne, ale asi si narazal na silenbloky. Vsetko zalezi od podmienok, ale v priemere mozes ratat s 200 000km. Tlmice v podstate to iste. Loziska - ja mam kolo 300 000 a su povodne a nevyzera ze by im nieco vadilo alebo chybalo.
4 - diskutabilne ... boli a su problemy s CIMom, sem tam nieco svieti/nesvieti, vypadne, nefunguje ... ako na kazdom aute ktore ma uz pomaly riadiacu jednotku aj na rucnu brzdu.
btw. ja by som siel do 110kW verzie
Napísané: 11 Dec 2011, 11:32
od používateľa macil
K téme páni. O nákupe Vectry sú tu iné vlákna. :!:
Napísané: 05 Jan 2012, 10:18
od používateľa hanzi86
No páni ja tankujem kde sa dá neriešim značku až na Jurki (na tu naftu mi nešiel ani GOLF 1 ) tankujem keď treba na SK PL CZ vždy tam hodím VIF a žiaden problém a každou výmenou oleja mením aj palivový filter . :horseshit:
Napísané: 05 Mar 2012, 09:55
od používateľa cibkos
Napísané: 05 Mar 2012, 23:14
od používateľa Lukec
Červená nafta sa tuším už ani nepoužíva. A hlavne daj do nafty aditívum a možeš byť pokojnejší...
Re: ktora nafta?
Napísané: 06 Aug 2025, 09:05
od používateľa peterth
Ja som cez 10 rokov tankoval len OMW Maxx diesel , auto išlo moc dobre aj STK Emisna bez problemou , potreba nižšia atd - doporučujem