nazor na motor 1.9CDTI a 2.2DTI

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
24petusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 11028
Dátum registrácie: 11 Dec 2009, 17:35
Auto: Vectra C
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko: Košice okolie

Príspevok od používateľa 24petusko »

Palizer napísal:
Zedci napísal:
Palizer napísal:
Zedci napísal:Nemec ten sa o auto stara ako nikto. Frajerka ma z Nemecka New Beetle, spolu sme ho hladali a nemoze sa stazovat. Je to 99tka ma 120tis ale interier ako novy, auto bez chyby, krasne. Absolutne sa nic nepokazilo za skoro rok. Akurat som menil v zadu kotuce a platnicky a samozrejme rozvody. Ale to su bezne veci.

To Palizer
No ak by bol kamarat ochotny doniest nejaku nadheru pre mna tak by sme sa dohodli. Neviem kolko to trva najst take pekne ale ja planujem kupu na august.... :-)


Nieje problem doviez auto, staci mat predstavu, co chces a kolko chces investovat. Na VeBe som cakal tri tyzdne a VeCe som mal za tyzden.


No ja to chcem niekedy v auguste... Chcel by som VeCe Caravan 1.9CDTI 88KW (aby nemal nalietane vela km tak okolo 120tis co ja viem) v plnke okrem koze, a ten kremovy interier. Ak by sa nasla tak automat :-) a uz tu po facelifte 2006 a aby ma to vyslo tak max 8500€ aj s prihlasenim a so vsetkym. Ak by bolo malo penazi tak potom aj manualna prevodofka moze byt. Kamos ma aj daky bazar ci nie ? Ako by som potom riesil uver lebo vlastne prostriedky mam tak 65% zvysok na uver...


Podla mna by nebol problem. Kremovy interier je polokoza, nie? Facelift sa zacal robit kratko pred rokom 2005. Rok vyroby 2006, plna vybava by vysla na tych 8500eur (v cene je STK, Originalita, Reciklacny)...


Ta konkretna co som dal na nu link, ma celokozeny interier. Ten predok mne sedi v pohode. Ja som ju dal ale iba ako priklad, ako som pisal vyssie, je bohuzial z talianska a ta musela byt kvalitne oklepana, ale asi nie hrozostrasne - co by aj zodpovedalo tej nizkej cene. Preto by som ju nechcel. Tie km, co ja viem to je nekonecna otazka. Preco povedzme troj rocne auto, ktore ma na tachu 200.000 km zarucene nema stocene km? Kto mi to zaruci? Co ked malo tesne predtym 380.000 - 500.000 km? hm???

A ze som uz takych videl spustu, co mali na tachu po 4 rokoch pol mega...

Takze nech ma auto servisovanych aj 300.000 km, ale ked sa po jazde prejavi ako schopny kus preco nie?
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Honda Legen( wait for it... )dary
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Autouver dava iba VUB, aspon myslim, ale je stym kopec patalii. Sa to neoplati kvoli tomu minimu, co ti daju od bezuceloveho uveru.
Ten kamos chodi kazdy tyzden. V pondelok ide, v stredu je auto na slovensku a zhruba za dalsi tyzden mas auto na svojich znackach. Mne to trvalo vsetko prestne tyzden. Vsak ak budes mat zaujem, tak sa ozvi cez SS.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

skuste pouzit tlacitko "Odpovedat". nadarmo je citovat tie dlhe prispevky
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

Chlapci a 1.9CDTi ma retazovy rozvod ? Uz asi nie vsak ....
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Motor 1,9 CDTI nema retaz, klasicje rezvody. Vymena rozvodov + vodna pumpa vychadza cca na 170eur + robota mechanikovi cca 70eur.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

Jasan, to je v poho cena za vsekto
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Ja mam 1,9 cdti 110 kw 6st automat a fahci ako blazon. V rodine mate este dalsi automat od Oplu a nikdy neboli problemy. Podla mna vydrzi dlhsie ako manual.
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

A ako je to so zivotnostou spojky u automatu ? A cena za novu ? narocnost opravy ?
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Ja mam na automate 100000 km a na tom starsom mame 150000 km. Zatial ani s jednym nebol problem. Slapu ako hodinky. Radenie je presne a plynule.

Na 1,9 cdti je viac sportove, pri 2,2 dti je pohodlnejsie a kludnejsie. Pri oboch mozes prepnut aj na ten poloautomat - tiptronic ci ako sa to vola. A s tym sa jazdi takisto velmi dobre.

Ja som maximalne spokojny a keby som siel kupovat dalsi opel, tak bol by to automat.

Co sa tyka spotreby. Pri 2,2 dti je priemerna na urovni 5,8, pri 1,9 na urovni 6,5, ale tam su aj sirsie pneu, ktore zvysuju spotrebu asi o 0,3 litra.
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Nie je automat ako automat.
Opel robí aj klasický automat s meničom, aj robotizovanú mechanickú prevodovku (easytronic). Easytronic vraj vydrží cca 100 t. km, potom sa mení spojka a celý ten servoblok s motorčekmi.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Moze byt. Easytronic nemam, neviem posudit. Ja som mal predtym VeBe s manualom a takisto bez problemov. Obcas haprovala spiatocka, ale nic vazne. Auto som dal prec ked malo 215000 km.

Teraz mam VeCe s automatom a 100000 km zatial. Tak uvidime :)
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Tento tyzden som sa dopocul, zevraj BMW montuje do svojich automobilov automat od Opla. Ak to je pravda, tak musi byt automat dobry, ked si ho montuje aj "bavorák" 8)
Potom klubuk dole!!!
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Neviem, o tom som zatial nepocul. :) ale myslim, ze to bude fama. Nieze by som nebol rad, ale myslim si ze BMW ma svoje prevodovky. Ale pokial je to pravda, tak to je dobra sprava.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Palizer napísal:Tento tyzden som sa dopocul, zevraj BMW montuje do svojich automobilov automat od Opla. Ak to je pravda, tak musi byt automat dobry, ked si ho montuje aj "bavorák" 8)
Potom klubuk dole!!!

Opel dodaval prevodovky a zasa BMW nestastne 2,5-ky diesle
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Takze je to pravda? Ake auto od Opla sa podla teba najviac vydarilo?
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Zedci

Príspevok od používateľa Zedci »

Takze opel dodava vsetky automaty do BMW ? Este sa chcem spytat cital som tu na fore ze nekupovat VeCe s DPF filtrom pevnych castic. Niekto ale pise ze to je super vec ze to nedymi vobec atd. Ale zase viac nazorov bolo takych ze take auto nekupovat ze ten filter sa velmi znecistuje a potom ked sa samocinne cisti tak auto sklbe resp. netaha. Aky je vas nazor ? A ako zistim ci ho dane auto ma alebo nie ? Co to bolo za priplatok ? Ja som myslel ze sa to od urciteho roku davalo standartne.
Dikes
Používateľov profilový obrázok
Misto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 21:15
Auto: Signum
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Misto »

Palizer napísal:Takze je to pravda? Ake auto od Opla sa podla teba najviac vydarilo?


Pytal si sa mna ci nie? :) Mne osobne sa najviac paci Vectra C starsi facelift.
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Zedci napísal:Takze opel dodava vsetky automaty do BMW ? Este sa chcem spytat cital som tu na fore ze nekupovat VeCe s DPF filtrom pevnych castic. Niekto ale pise ze to je super vec ze to nedymi vobec atd. Ale zase viac nazorov bolo takych ze take auto nekupovat ze ten filter sa velmi znecistuje a potom ked sa samocinne cisti tak auto sklbe resp. netaha. Aky je vas nazor ? A ako zistim ci ho dane auto ma alebo nie ? Co to bolo za priplatok ? Ja som myslel ze sa to od urciteho roku davalo standartne.
Dikes


Stym, ze auto vobec nedymi, je pravda. Mal som ho aj na VeBe a bol cely cas OK. Hovori sa, ze ked jazdis male vzdialenosti, tak sa zanesie. Ma samo cistenie pri dlhsich trasach. Ak je uz taky zaneseny, ze nepomoze samovypalovanie, tak treba vymenit. Cena cca 250eur. Pekna investicia! 8)
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
Palizer
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 03 Mar 2010, 15:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žilina / USA

Príspevok od používateľa Palizer »

Misto napísal:
Palizer napísal:Takze je to pravda? Ake auto od Opla sa podla teba najviac vydarilo?


Pytal si sa mna ci nie? :) Mne osobne sa najviac paci Vectra C starsi facelift.


Preto, ze ju mas ty? :-) Ja som si kupil VeBe lebo starsia VeCe sa mi nepacila a na faceliftovanu som v tej dobe nemal. (bola este draha:)

Vzdy sa mi pacili modely: Vectra B, Vectra C-facelift, Astra H.
Nove modaly su vsetky pekne: Insignia,Astra,Meriva,Ambra
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 88kW r.v.2007
__________________________________
Opel Vectra B Caravan 2,0 DTI 74kW r.v.2001-ex
Opel Corsa 1,4i r.v.1998-ex
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kimino »

doplnim trosku Kaja pretoze ked som vyberal citrusa tak na predvadzacej jazde mi riaditel citroenu vysvetloval rozdiel medzi robotizovanou prevodovkou a automatom

na pohlad to mozno rozoznat tak ze napr. (aspon u citroenu ale myslim ze aj easytronic to tak ma) mate na robotizovanej moznost zvolit R, N, A (automaticke radenie(moznost radit packami pod volantom)), M (manualne radenie - packami pod volantom nepreradi samo pri A preradi samo aj ked mu do toho trosku prplete vy, ale pri prijazde na semafor si radi dole uz samo) .... nemate polohu P ako pri automate a ani nemate D - to je automatika dopredu (A)

z konstrukcneho hladiska sa tie prevodovky vyrazne lisia
robotizovana - klasicka manualna prevodovka len ma miesto spojkoveho pedalu nejake servo
automat - to ja uz neviem ako to tam je presne ale je to klasicky

rozdiely: robotizovana prevodovka radi podstatne pomalsie ako automat 8)

a Kajo ma pravdu Signum spominal (bol som pri tom aj ja) ze pri tych robotizovanych 100T odchadzaju tie veci co napisal Kajo :?
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"