Hadzanie volantu

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Pico
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 18:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Pico »

No ja som presne toto začal pociťovať. V aj malých koľajach mi to ťahá volant z ruky. Mám najazdených len 13.000,- km, čiže auto je nové. Pneu mám origo Dunlop SP 2020, disky takisto origo. Máte aj vy také citlivé riadenie. Doteraz mi to nejáko nevadilo, resp. to nerobilo.
Astra CII, 1.4 16 V Twinport
matrix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 11 Mar 2008, 10:55
Auto: Astra G
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matrix »

no ja som nedavno menil vonkajsie capy riadenia boli uz zle... a stale mi pri 120- 130 hadze volantom. DO tejto rychlosti pohoda.. ale ako nahle sa dostanem na rychlost 120 uz to zacina robit a cim rychlejsie tym viac. PO vymene bola robena aj geometria. :(
Astra G 1,7dTi 3dv. (2001)
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

Pico napísal:No ja som presne toto začal pociťovať. V aj malých koľajach mi to ťahá volant z ruky. Mám najazdených len 13.000,- km, čiže auto je nové. Pneu mám origo Dunlop SP 2020, disky takisto origo. Máte aj vy také citlivé riadenie. Doteraz mi to nejáko nevadilo, resp. to nerobilo.


A aké máš široké pneu? Ja mámna Fku 195/R15 F1 Eagle a pretože majú hranatý profil tak na koľajách ťahajú tiež.
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Pico
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 18:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Pico »

Mám originál Dunlopy SP 2020 195/60/R15 z prvovýroby včetne diskov. Jazdím na nich druhú sezónu ale minulý rok som to neják nepociťoval. Celé riadenie sa mi zdá precitlivelé. Ak mierne nadskočím na nerovnosti v meste, tak sa predná náprava rozochveje - cítim to vo volante. Auto má len 13.300 km, r.v. 11/2007. Neviem, či nie som neobjektívny ale predtým som riešil vibrácie pri 130 km. Po treťom vyvážení a poriadnom zatiahnutí kolies to už nevibruje ale nezdá sa mi to, že by to sedelo ako skala, teda tak ako predtým. Nikde som nenarazil. Možno to už je len o pocitoch alebo to tieto Dunlopy robia ?. Zdá sa mi, že aj kľžu na vode.
Astra CII, 1.4 16 V Twinport
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Príspevok od používateľa dušan992 »

može to byt aj pneu.mal som good year excellence 195/60 15.na zaciatku super gumy tiche,dobre drzali.po niekolko tisic km nie vela mozno ani 20tis zacalo auto triast hlavne od 100Km/h vyššie,po nekolko nasobnom vyvazevani sme prisli k zaveru ze su zle gumy.ale bloček uz bol fuč. a mal som ich este v zaruke
nasadil som stare 8 rocne continentali z prvovyrobi a vsetko bolo ok.

v utorok som postrehol žeteraz trasie volant zase pri rychlosti 120 a vysie.ale mam tam 205/45 r17.toto ale nie je v gumach maju len okolo 2000Km. to uz bude nieco ine mozno nieco co sa tu uz rozoberAlo. :? :shock:
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?f=130&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923" onclick="window.open(this.href);return false;
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"