Strana 2 z 2

Napísané: 10 Jan 2009, 18:30
od používateľa marek1512
Teo napísal:odmeraj bateriu v zatazi a hned vies o nej celu pravdu :lol:
...aj ja sa chcem naučiť niečo nové... :D

Napísané: 13 Jan 2009, 19:07
od používateľa Teo
takze snazim sa dosiahnut idealne podmienky ako 20st. dalej medzi pol a kontakt nalozim ampermeter aj s voltmetrom a zatazim ju napriklad startom potom vidim kolko podrzi niektore nemaju dostatocny startovaci prud a inak sa to nedozvies potom ako rychlo sa bateria po zatazi dostane do normalu a tak ... samozrejmostou je meranie hustoty elektrolitu . Este nejake otazky pani? 8)

Napísané: 14 Jan 2009, 00:22
od používateľa iurai
Teo napísal:takze snazim sa dosiahnut idealne podmienky ako 20st. dalej medzi pol a kontakt nalozim ampermeter aj s voltmetrom a zatazim ju napriklad startom potom vidim kolko podrzi niektore nemaju dostatocny startovaci prud a inak sa to nedozvies potom ako rychlo sa bateria po zatazi dostane do normalu a tak ... samozrejmostou je meranie hustoty elektrolitu . Este nejake otazky pani? 8)
ako meras ten startovaci prud ? ja som skusal merat multimetrom Sinomet z Baumaxu, a nic som neodmeral, len som videl velky zablesk ;-)

potom som nasiel velku rolku kabla, ide cez to cca 22 Amperov, a napatie klesne tak na 10-11 Voltov, podla baterie. Je toto na nieco dobre ?

Napísané: 16 Jan 2009, 19:51
od používateľa pepoc
Vysledok mojej dnesnej reklamacie v znackovom servise OPEL je, ze vasu reklamaciu NEUZNAVAME a to z dovodu:
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera.Za to som zaplatil 61,23€
Trochu historie.Ked som bol v servise cca pred rokom robilo mi to presne to iste co teraz, cize starter iba tukal.V tedy bola podla nich jednoznacne vadna bateria,tak som ju zakupil.Teraz je ta ista zavada ale zrazu je navine starter a rele startera.Zaujimave nie.Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo.Tak a teraz mam dilemu ci zakupit novu baterku, alebo dat zrepasovat starter a vymenit aj to rele.

Napísané: 16 Jan 2009, 20:25
od používateľa macil
Pýtaj protokol z merania batérie.

Napísané: 16 Jan 2009, 21:24
od používateľa pepoc
A co mi to pomoze?Nepredpokladam ze nieco take budu mat.Keby nieco take mali tak mi to urcite ukaze ako ich silny tromf.Jedine ze by to vedela odhalit ta diagnostika za ktoru som zaplatil.

Napísané: 16 Jan 2009, 21:29
od používateľa mathis
pepoc napísal:Vysledok mojej dnesnej reklamacie v znackovom servise OPEL je, ze vasu reklamaciu NEUZNAVAME a to z dovodu:
Diagnostikou sa zistilo ,ze je vadny starter motora a taktiez je potrebna vymena rele startera..Bol som este pred reklamaciou v inom neznackovon servise a tam mi zistili ze je vadna baterka.Na vlastne oci som to videl ako ihned po pripojeni inej baterie k mojej to okamzite nastartovalo..
ja si myslim ze ked je starter zadrety tak pri startovani potrebuje vacsi prud na roztocenie, a teda ked pripojili K TVOJEJ BATERKE DRUHU a nastartovali v pohode, dovod moze byt aj ten ze zvysili kapacitu a dosiahly prudovy zdroj na roztocenie aj zadreteho startera... ale samozrejme sa mozem aj mylit :)

Ved keby bol starter v poriadku tak mali skusit VYMENIT baterku a nastartovat a ak by to slo, potom je naozaj na vine baterka ale takto podla toho co pises sa to potvrdit neda...

Napísané: 16 Jan 2009, 21:52
od používateľa pepoc
No ale mne sa chyba neprejavuje stale.Takze si myslim ze starter nemoze byt zadrety.A je jedno ci je motor zahriaty alebo chladny.Staci nastartovat tak 6x za sebou a chyba sa prejavi.

Napísané: 16 Jan 2009, 21:59
od používateľa mathis
starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...

je to ale len moja teoria... ved nemas moznost s niekym vymenit bat a otestovat to dlhodobejsie s inou bat ci sa to prejavi??

Napísané: 16 Jan 2009, 22:04
od používateľa macil
pepoc napísal:No ale mne sa chyba neprejavuje stale.Takze si myslim ze starter nemoze byt zadrety.A je jedno ci je motor zahriaty alebo chladny.Staci nastartovat tak 6x za sebou a chyba sa prejavi.
Tak ale to mení situáciu. Takýto problém si predtým nespomínal. Písal si len, že už nepomáha ani dobíjanie. Teraz píšeš že nejaký problém sa neprejavuje pri každom štarte. Takéto správanie by ukazovalo na problém práve so štartérom.
Tie dve strany predtým sú tu popísané celkom zbytočne. :roll:

Napísané: 16 Jan 2009, 22:06
od používateľa pepoc
[quote="mathis"]
starter je v podstate elektromotor t.j. rotor a stator. Rotor sa toci a ked povedzme po siestom starte ostane v polohe kde na cievke je nejaky bordel (karbon alebo nieco) tak uhliky neberu vsetky a potrebuju na jeho roztocenie viac prudu ako ked zberaju vsetky...

No tato myslienka napadla aj kolegu.Ze nieco take podobne mal aj jeho otec.Mal zanesene tie drazky kde su uhliky.

Napísané: 16 Jan 2009, 22:21
od používateľa pepoc
macil napísal: Tie dve strany predtým sú tu popísané celkom zbytočne. :roll:
No zbytocne ako zbytocne.Ako som uz vyssie pisal ,tak na zaciatku to bola v servise Opel bez debaty okamzite baterka.Teraz pri uplne identickej poruch kedze uz vymenili pred rokom baterku zase starter.

Napísané: 07 Feb 2009, 20:37
od používateľa pepoc
Zaver
Kupa novej ,kapacitne identickej baterie, samozrejme ze nie Opel a startovat mozem aj 30x za sebou. Tymto pozdravujem znac. servis Opel na Roznavskej. :starwars:

Napísané: 08 Feb 2009, 13:25
od používateľa Teo
:lol: ved nie vsetky veci tam maju zle -maju tam vyborneho mechanika!!!!!!!

Napísané: 08 Feb 2009, 13:44
od používateľa pepoc
:alright:

Napísané: 08 Feb 2009, 14:15
od používateľa Teo
:D