Zafira - spotreba

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: Zafira - spotreba

Príspevok od používateľa lubo22 »

urcite mas nieco s autom zle. zafira 2.0DTi kludne moze ist po dialnici 130tkou a nic sa jej nestane.

inak vectra 2.2 DTI spotreba v priemere asi do 6L u mna. a mal som dokonca priemerku aj 5 az 5,2L a nova majtelka co jazdi na nej ma spotrebu stale nad 6 este pod 6 nesla nechapem preco :D
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
modrofuz
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22 Júl 2012, 14:04
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trnava

Re: Zafira - spotreba

Príspevok od používateľa modrofuz »

Ona ide aj viac,skusal som do 140 km/h, len ta spotreba ma zabila, okolo 9l po rovnej ceste. Co ma ale prekvapilo bolo to, ze cca rozdiel medzi 110 a 120km/h je skoro o liter. Kolko si berie tvoja zafira pri cca 130? Mne sa pri stupani do kopca a rychlosti cca 120 zacalo hadzat naftu von z motora cez uvolnenu trubku(matka 14ka). Moze sa nieco take stat samovolne?
Nie az tak hrdy majitel Zafiry 2.0 DTI 2003 Y 20 DTH
zippi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 05 Apr 2011, 09:30
Auto: Antara
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: NR

Re: Zafira - spotreba

Príspevok od používateľa zippi »

v ziadnom pripade sa nemoze stat nieco take ze ti tecie nafta... a je uplne jedno ci ides 50 alebo 180
chod s tym rychlo do servisu, skor ako vyhoris
taka otazka, na akych max otackach si siel na svojom aute (ked bol teply motor) ?? jazdis vobec niekedy nad 2500ot?
alebo len hladis na aktualnu spotrebu aby nedajboze neprekocila 6 litrov?
ak je to tak, chudak motor :(
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
modrofuz
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22 Júl 2012, 14:04
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trnava

Re: Zafira - spotreba

Príspevok od používateľa modrofuz »

zippi napísal:v ziadnom pripade sa nemoze stat nieco take ze ti tecie nafta... a je uplne jedno ci ides 50 alebo 180
chod s tym rychlo do servisu, skor ako vyhoris
taka otazka, na akych max otackach si siel na svojom aute (ked bol teply motor) ?? jazdis vobec niekedy nad 2500ot?
alebo len hladis na aktualnu spotrebu aby nedajboze neprekocila 6 litrov?
ak je to tak, chudak motor :(

No vidis, a stalo sa, matka bola (sa?)komplet povolena, teraz dotiahnuta, asi sa predo mnou odvzdusnoval palivovu sustavu.Max som vykrutil 4300 na dvojke, aj to len chvilku, ked som testoval nudzovy rezim (boli prehodene hadicky od podtlakoveho ventilu pod vahou vzduchu-diagnostikoval Signum), motor bol teply, za studena nevytacam ani samorezky :-D. Bezne jazdim tak okolo 2700 otacok, na dialnici do 3000 (psych. hranica). pri 2750 na 5.ke po rovine spotreba 5.5 (cca 110 km/h). Zvlastne je ze pri 3000 je to sice 120km/h ale spotreba cca 6.2l.
Nie az tak hrdy majitel Zafiry 2.0 DTI 2003 Y 20 DTH
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2558
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zafira - spotreba

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Nevidím v tom rozdiele spotreby žiadny špeciálny háčik, keďže odpor, ktorý musí motor prekonávať, nerastie lineárne s rastúcou rýchlosťou. Kľudne ten desaťkilometrový rozdiel môže urobiť aj litrový rozdiel v spotrebe, či je to u tohto motora v tomto aute bežné, to ja neviem, ale napríklad na mojom mám odsledované, že ak idem BA-KE po diaľniciach 110 v jednom prípade a 130 v druhom a všade inde zhruba rovnakým štýlom (medzi ZA a RK trochu zdržanie), tak mám priemernú spotrebu v druhom prípade práve o ten liter až liter a pol na 100 vyššiu... Krásne to ukáže stav nádrže po dojazde do KE (keďže nemám BC, riadim sa len tankovaním). V prvom prípade mi ostáva nejakých cca 30 litrov, v druhom prípade len 25 (a to už je rozdiel viditeľný voľným okom :) ) Uvedomil som si to potom ako som sa raz pristihol, že nejazdím 110 ako som bol dakedy zvyknuntý, ale ponáhľam sa za rodinou 130 a v KE som pozeral jak puk, že som bol zvyknutý že to zožere pol nádrže, a ono zrazu ešte 5 litrov navyše :)

Schválne skúsim niekedy keď pôjdem domov, alebo cestou na zraz ísť tam 130 a nazad 110 alebo opačne :) že čo to spraví :)
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"