Kabelaz pre repro Astra Classic II

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Pozerám, že to nebolo také jednoduché... Myslel som, že tie piny budú v konektore a len pripojím drôty...
Ináč na obrázku:
http://imagehosting.t-audio.eu/images/7 ... 0samec.bmp
Ktoré piny sú na reproduktory?
Nechcel by som na tom niečo pokaziť - preto sa radšej spýtam...
A tie piny si asi niekde zoženiem...
Vďaka za vyčerpávajúce informácie ;)
Ešte jedna otázka - tá prilepená ihla + pripájkovaný drôt na ihlu drží dobre? Ako dlho to už takto funguje? + drôt bol upevnený do uška ihly?
Pýtam sa lebo s pájkovaním na niektoré veci nemám najlepšie skúsenosti...
Opel Astra G, r.v. 2007
kubo99
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Mar 2009, 14:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa kubo99 »

Na strane samice nemusis nic robit-ta je osadena. Samica konektoru je vlasne vstupna cast takze tam vedu vsetky kable-central+repro od radia.Ale na strane samca je treba dorobit tie piny-koliky.Inac su to piny-na obrazku 3 a 8.no stou ihlou to je dost problem musi byt fakt tenka pripadne spendlik alebo nejaky tenky tvrdy drot-na drote sa da spravit malicke ocko :D -na ihle nie,a pajkovanie na ihlu je dost zle.
este foto pinu a repra pri montazi-sorry za kvalitu fota

foto pinu je vidiet tri-piny-to su central potom tam pribudli este dva :D na kraje.
http://imagehosting.t-audio.eu/v.php?id ... nektor.JPG
http://imagehosting.t-audio.eu/v.php?id=63010repro.JPG
Opel Astra H Caravan COSMO Z19DTH r.v.2008
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Volal som s jedným pánom z vrakoviska... Vraj sa niekedy s ním môžem dohodnúť a vybrať si konektor z niektorého zbytku auta... Hlavne ide o to, že sú tam piny a môžem si to pozrieť na nečisto ;). Ako si to tam pripájkoval? Veď tam nie je miesto ;). Ako potom vložíš pin do tej "svorkovnice"?
To, čo som videl na obrázku vyzerá akoby boli drôty vložené do "svorkovnice" a deformáciou pinu prichytené... Ale radšej si to pozriem v realite...
Ináč super obrázky - nikde som podobné nenašiel - kôli predstave ako to vlastne vyzerá a do čoho človek ide ;)
Opel Astra G, r.v. 2007
marwi

Príspevok od používateľa marwi »

Inak ak mozem poradit , nechat zadne dvere a radsej namontovat do predných dverí poriadne repro. Uz som montoval zopar krat Astru G . Najlepšie vysledky sú : Vytlmiť poriadne dvere napr. Dynamatom , Kružok z MDF priskrutkovať do dverí a utesniť po obvode a doňho osadiť neake slušné repro. Do Astry G vojde ľubovoľný typ , priemer 16,5 cm. Vytmiť aj kufor a pridať subwofer spolu so zosikom a hra to veľmi slušne. Inak nebyvam od teba až tak ďaleko ( VT ) tak ak budeš chcieť , možme sa stretnuť a pokecať o tom. Ak by si chcel tak kamoš asi predava vyrobené zadné plato kufra z 22 mm MDF očalunene a so slušnými reprakmi... 8)
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

To znie pekne. Len u mňa je problém, že v aute potrebujem mať miesto - hlavne v kufri - kočík, nákup... Tie originálne repro, ktoré mám teraz vpredu + výškové nehraje nejako hrozne - som s tým celkom spokojný. Len keď si sadnem do zadu, tak ten zvuk je slabý a skreslený. Ale momentálne to neriešim, lebo v zadu nesedávam. Chlapcovi to zatiaľ nevadí a manželke, ak tam niekedy je to tiež nevadí (nevadilo by im ani keby som nemal rádio)...
Díky za ponuku. S tým platom z MDF dosky by to mohlo hrať super... Na otcovej Š100 sme mali repráky v zadu pod oknom a hralo to dobre :) - vlastne sa dobre šíril zvuk... Ale viem si predstaviť, keby tam boli poriadné repráky a rádio, tak to hraje lepšie. Kto by ale dával do starej Škody 100 niečo lepšie? ;).
Opel Astra G, r.v. 2007
Fedik

Príspevok od používateľa Fedik »

Zdravim
Vcera som sa pustil do vymeny reproduktorov v mojej Astricke. Trvalo mi dobre dve hodky kym som dal dole klucku z dveri ale potom to slo ako po masle.Pomohol mi manual a kamos, ktory mi dal par dobrych tipov ako by som to mal spravit. Do zadu som dal 13" Blaupunkt. Bal som sa toho ze tam nebude kabelaz. Ale nastastie tam vsetko bolo. Do predu sa mi zmestili 17" Pionnerky. Bolo to velmi prijemna babracka 8) 8). Mam aj nejake fotecky ak by niekomu trebalo.
A nema niekto nahodou TID na Opel Astru G 99 1.7TD?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Fedik napísal:Zdravim
Vcera som sa pustil do vymeny reproduktorov v mojej Astricke. Trvalo mi dobre dve hodky kym som dal dole klucku z dveri ale potom to slo ako po masle.Pomohol mi manual a kamos, ktory mi dal par dobrych tipov ako by som to mal spravit. Do zadu som dal 13" Blaupunkt. Bal som sa toho ze tam nebude kabelaz. Ale nastastie tam vsetko bolo. Do predu sa mi zmestili 17" Pionnerky. Bolo to velmi prijemna babracka 8) 8). Mam aj nejake fotecky ak by niekomu trebalo.
A nema niekto nahodou TID na Opel Astru G 99 1.7TD?


dobre tipy sa patri prezradit.

klucku na stahovanie okna das dole kusom latky, co tahas popod klucku, a ta vytiahne poistnu pruzinku. len tu latku je treba dostat pod klucku a pripadne aj pod plastovy kruzok, ak je nejaky pod kluckou

tie repro isli do standardnych otvorov ?

vsak daj foto ;-)
Fedik

Príspevok od používateľa Fedik »

iurai napísal:
Fedik napísal:Zdravim
Vcera som sa pustil do vymeny reproduktorov v mojej Astricke. Trvalo mi dobre dve hodky kym som dal dole klucku z dveri ale potom to slo ako po masle.Pomohol mi manual a kamos, ktory mi dal par dobrych tipov ako by som to mal spravit. Do zadu som dal 13" Blaupunkt. Bal som sa toho ze tam nebude kabelaz. Ale nastastie tam vsetko bolo. Do predu sa mi zmestili 17" Pionnerky. Bolo to velmi prijemna babracka 8) 8). Mam aj nejake fotecky ak by niekomu trebalo.
A nema niekto nahodou TID na Opel Astru G 99 1.7TD?


dobre tipy sa patri prezradit.

klucku na stahovanie okna das dole kusom latky, co tahas popod klucku, a ta vytiahne poistnu pruzinku. len tu latku je treba dostat pod klucku a pripadne aj pod plastovy kruzok, ak je nejaky pod kluckou

tie repro isli do standardnych otvorov ?

vsak daj foto ;-)


mno ja som pouzil kusok drotu...spravil som si taky hacik a tu poistku som "nahmatal" a vytiahol hacikom vonku. Ano 17" sa mi zmestili do prednych dveri. Mal som tam aj nejaky plastovy "pripravok" do ktoreho sa mi zmestili. Do zadnych dveri som musel vrtat, lebo tam boli iba 3 dierky na repro a ja som potreboval 4.
Predne lave okno mi piska, skripe ked ho davam dole. Da sa to nejako odsranit? Nechcem som davat dole tu plastovu foliu aby som nahodou nieco neposkodil.
Dikes
http://picasaweb.google.sk/Fedicko/Astr ... 6993820546
niekolko fotiek, ak vam to nepojde tak mi dajte vediet. Velmi rad vam ich preposlem.
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

trosku som ti to zmenil aby bolo menej klikania :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

ale vyzera to fajn =D>
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Pekné ;). Spýtam sa, keďže to nie je z obrázku jasné... Nenechal si pod reprákmi žiadnu fóliu, že? ;)
Opel Astra G, r.v. 2007
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

myslim si ze tam ani nebyva ak ich tam uz raz mal :D
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Fedik

Príspevok od používateľa Fedik »

tomi1583 napísal:myslim si ze tam ani nebyva ak ich tam uz raz mal :D


na zadnych dverach som mal foliu le tu som dal dole 8) 8) 8) sak naco by tam bola :D :D a v prednych dvera uz nebola resp bola urobena diera do tej folie kde je reprak. Vsimol som si ze na zadnych dvera su iba 3 dierky a na jednej fotke som si vsimol ze je tam nejaky plast na ktorom je pripevneny reprak. da sa ten plast kupit ale odnieklial splasit??
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

no jasne ze sa da kupit u nas ho maju normalne v obchode s repro a tak (vBB) a aku kolvek velkost alebo cekni net
(Google je carovna vec)
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Fedik

Príspevok od používateľa Fedik »

tomi1583 napísal:no jasne ze sa da kupit u nas ho maju normalne v obchode s repro a tak (vBB) a aku kolvek velkost alebo cekni net
(Google je carovna vec)


a ma to aj nejaky nazov ...??? redukcia na repro? alebo nieco take??
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Tak som dorobil kontakty do konektora zadných dverí... Rozobrať konektor bola hračka, Namiesto pinu som použil kancelárske sponky - bolo ich viac hrúbok, tak som tam dal tie, čo najviac pasujú... Problém bol, že na nich nejako dobre nedrží cín :(... Ale riešil som to silovo = spravil som očko a stlačil kliešťami a pre istotu zacínoval. Dúfam, že to pôjde - obvod je uzavretý, uvidíme... To bol môj prvý krok. V konektore pod prachovkou je dostatok miesta na "hranie" sa s rôznymi drôtmi, len otvor v prachovke je dosť malý a kábliky cez neho prechádzali dosť ťažko (dostal som ich tam za pomoci drôtu - princíp ihla-niť). Moje nové kontakty som nelepil, ale poistil som ich tvarovo = drôtiky som istým spôsobom ohol (spravil som na nich také "V"), aby držali v otvore - čuduj sa svete držia ;).
Ďalším bude doplnenie reprákov, ale na to ešte nebol čas.
Pre istotu to všetko ešte raz premeriam a skontrolujem, prípadne upravím, aby som to nemusel robiť niekedy neskôr...
Opel Astra G, r.v. 2007
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"