Cakal som pindy na dizel, to je normalne, navyse ak ma auto 12 rokov (teda ako moje), ale vyslovene som necakal ze sa tieto motory budu hadzat rovno na vrakovisko, alebo zaradovat do oblasti najviac kazoveho a nepouzitelneho spektra.
Ano mam stare auto, nie je to ideal, navyse je tam hnusny stary odporny smradlavy dizel, na ktory nik nevie najst pekneho slova. A napriek tomu som s nim spokojny, pretoze svoj ucel plny vybrone. Mala spotreba do 5,5l, dobre starty, postacujuci vykon, schopnost jazdy v nizkych otackach, nenarocnost udrzby (teda aspon za tie styri roky co ho mam).
Za toto obdobie som vymenil par suciastok a to: snimac kluky, termostat, solenoid turba, prepadove hadicky a naplne su samozrejmostou.
Viem VP44. Az to pride, nech to pride, svoje si uz aj tak odpracovalo a pri tomto motore s tym treba jednoducho pocitat uz pri kupe, aj ked sa nasledujucich pat rokov nemusi vobec nic udiat. Teraz ma 230tkm.
Novsie motory maju tiez svoje neduhy, pretoze velke vykony, pretoze emisie, pretoze elektronika, materialy, kvalita, hmotnosti a cena. Nejeden by povypraval problemy dpf, vstrekovacej sustavy, RJ atd. (benzin neriesim, pretoze autor tejto temy, ma zjavne zaujem o dizel)
Nejdem tu nikoho presviedcat ze ten motor je super, nejdem na neho ani kydat ze je to total smejd. Urcite zalezi na spravani sa jednotlivych majitelov k tymto motorom, k udrzbe , stylu jazdy. Ja iba tolko, ze som s nim spokojny a na 100% viem, ze raz sa pokazi uplne vsetko
Cakam ze po odoslani tohto prispevku budem prekliaty a do vecera mi to cerpadlo zadrie aj s polkou motora
Pekny den