Vymena svetiel-xenony spat na original

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Vyber, odpis cislo, hod typ tu do fora do sekcie "kupa" mozno sa niekto ozve. Pripadne napis archanjelovi www.archanjel.sk pripadne ebay. Ja neviem aky typ tam je, preto je najistejsie ho vybrat a pozriet cislo.

Ak sa vybera rovnako ako na vectre, tak ho musis pootocit v smere alebo protismere hodinovych ruciciek (uvidis na ktoru stranu je vola) a vybrat.
Rataj ale s tym, ze ti bude "zmurkat" svetlo, nakolko motorcek ho drzi v stabilnej polohe. Mozno by sa dalo cez zrkadielko odpisat typ. Rozober a uvidis.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

Motorček má číslo dielu 90590665, výrobca Hella a je rovnaký pre pravú a aj ľavú stranu, pre xenony a halogeny. Nepasuje zo Zafiry. Kúpiš na vrakáči.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Rasto napísal:Motorček má číslo dielu 90590665, výrobca Hella a je rovnaký pre pravú a aj ľavú stranu, pre xenony a halogeny. Nepasuje zo Zafiry. Kúpiš na vrakáči.


Nechce sa mi verit, ze pre xenony a halogeny je rovnaky motorcek.
Xenon ma rj ovladany a integrovany motorcek vo svetle bez moznosti vymeny kym nerozoberes svetlo.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Lubec napísal:Preco chces kupovat dalsie svetla, ked do nich budes musiet vlozit ziarovku rovnako, ako do tychto? Ale tvoja vec. Ked mas panazi na rozhadzovanie.


tuningove preda mozno za viac, ako bude potrebovat na normalne

k tej kabelazi sa takto na dialku neda vyjadrit.
mozno bude potrebovat aj nejake konektory, ak ich jeho predchodca odcvakol a zahodil.
ale pokial bude brat svetla z nejakeho auta rozoberaneho na diely, nemal by s tym byt problem
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Lubec napísal:Nechce sa mi verit, ze pre xenony a halogeny je rovnaky motorcek.
Xenon ma rj ovladany a integrovany motorcek vo svetle bez moznosti vymeny kym nerozoberes svetlo.


to je tak len na Vectre B
M4rtin
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14 Jan 2012, 14:28
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa M4rtin »

Teraz mam z toho trochu chaos, aby som bol presny, este nez som auto kupil som sa na stk pytal znameho ci mozu byt halogenove ziarovky v svetlach kde su sosovky a tam mi hovoril ze nie, ze je tam iny lom svetla a tiena. preto ked ste i vy povedali ze sosovky by sa vyberat nemali z toho tak som zostal v tom ze radsej vymenit. Celkovo tie svetla co tam mam sa mi sice pacia ale co do technickeho stavu v nich vobec nemam jasno ci mozu byt pouzite. Mate vy dake skusenosti s pouzivanim sosoviek a klasickych halogen. ziaroviek zaroven?
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

Takze ostatne modely maju vlolne vymenitelny motorcek a dokonca pouzitelny pre nastavovanie z miesta vodica a xenon? Kurna zas musi byt ta vebka extra. Tak potom beriem spat a uz verim. Ked to teda potvrdil Iurai.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

M4rtin napísal:Teraz mam z toho trochu chaos, aby som bol presny, este nez som auto kupil som sa na stk pytal znameho ci mozu byt halogenove ziarovky v svetlach kde su sosovky a tam mi hovoril ze nie, ze je tam iny lom svetla a tiena. preto ked ste i vy povedali ze sosovky by sa vyberat nemali z toho tak som zostal v tom ze radsej vymenit. Celkovo tie svetla co tam mam sa mi sice pacia ale co do technickeho stavu v nich vobec nemam jasno ci mozu byt pouzite. Mate vy dake skusenosti s pouzivanim sosoviek a klasickych halogen. ziaroviek zaroven?


Takychto svetiel, ako mas ty sa predavaju mraky. A je to uplne legalne. Pokial splnaju homologizaciu EU. http://www.ppstyle.sk/ppstyle/eshop/9-1-TUNING-SVETLA
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Tvoje svetla su urcene pre puzitie s halogenom, uz sa to tu pisalo niekolko krat ... ta HID sada co tam mas je tam nepovolena, koniec koncov to mas napisane aj na stitku.

Ak maju "E" v kruzku tak nieje problem. Proste, vymen vadny motorcek, kup konektor, osad halogen, jazdi.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Kajo ma original svetlo na Astru G, co ho len treba prelestit. Uz uvazoval, ze ho hodi do kosa
M4rtin
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14 Jan 2012, 14:28
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa M4rtin »

Tak vdaka za trpezlivost, velmi ste mi pomohli. Zatial to mam vyriesene tak ze som tam nechal tie stare iba kablovanie sa prerobilo a skusim najst daky dobry servis kde mi to nastavia a hodia na regloskop(ak by ste mali daky dobry tip v bratislave tak rad si necham poradit). Ak by to bolo prilis problemove tak sa poobzeram po celych novych svetlach.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"