astra g klimatizacia.

Moderátori: bukelo, buci_vectra

tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

astra g klimatizacia.

Príspevok od používateľa tomas13538 »

prepate neviem kam to dať zaujimalo by ma ak by nahodou aj že mi enzopne spojka kompresora tak ventilator na chladič klimatizacie by sa mal pustit alebo nie ako to vlastne je? v releovej skrinke v motorovom priestore som našiel iba dve pätice na pripojenie relátok s toho v jednej je relé a v jednej nie zdá sa mi neviemteraz presne tá v ktorej to rele nieje je tušim taka hnedá alebo taka nejaka farba to bola. može to suvisiet?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Pri teplotách pod cca +4°C sa klimatizácia nezopne. Teda nezopne spojka, ani ventilátor.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
tomas13538
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tomas13538 »

macil napísal:Pri teplotách pod cca +4°C sa klimatizácia nezopne. Teda nezopne spojka, ani ventilátor.
OK bolo cca 7stupnov vonku dokonca čidlo v narazniku čo je som nahrieval fenoma by malo co najviac tedasom dostiahol asi petnat stupnov spojka nezopla aj tak ale niesmo si isty či nieje chyba niekde po ceste ze ci nechyba niekde nejake relé alebo poistka nejaka alebo co ale ekd stalčim AC tak proste kontrolka pod nou sa rozsvieti ale ked pozriemdo motora spojka nezopnuta a ventilator tiez nejde tak neveim či ventilator ide nezavisle od kompresora alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Darmo budeš nahrievať čidlo teploty v nárazníku, čidlo, ktoré má vplyv na zopnutie klľmy je v samotnom okruhu a nesníma teplotu, ale tlak.
Keď je nízky, či už vplyvom teploty, alebo nízkeho stavu chladiva, klíma nezopne.
Skontroluj, alebo nechaj si skontrolovať stav chladiva v okruhu. Jeho nedostatok je v 95% prípadov príčinou nefunkčnosti klimatizácie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a ked chladiva nie je dost, tak casto je tam nejaka porucha&diera, co toto sposobuje
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"