Teplota motora Astra G (benzin)

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
dolomit
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 20:20
Auto: Zafira A
Bydlisko: Dolný Kubín
Bydlisko alt: Trencin
Bydlisko: TN

Teplota motora Astra G (benzin)

Príspevok od používateľa dolomit »

Taky maly dotaz na skusenejsich: Aku prevadzkovu teplotu by mala ukazovat budicek?Cez leto mi ukazoval presny stred medzi 80 a 90,a kusok za palickou 90 mi zacal pracovat ventilator na chladici.Neviete nahodou ci tieo astry nemali ten termostat co otvara pri 80?pretoze inak by nedavalo zmysel keby spustal ventilator pri cca 92 stupnoch,druha vec by bola keby bol budik na palubovke taky nepresny.A teraz taka vec,daval som vymenit rozvody a odvtedy sa auto nejako nechce zahriat vytiahne to ledva na 80 stupnov a ked pustim kurenie ide vlazny vzduch a teplota okamzite klesne pod 80,myslite ze by to mohol byt zly termostat kedze nedokaze udrzat teplotu,kedze vodna pumpa je nova(samozrejme ze aj nova moze byt zla)pred vymenou rozvodou to bolo v pohode kurilo celkom obstojne budik ukazoval to co ma.Teraz mam len dve moznosti bud zase vymenit vodnu pumpu alebo skusit temostat.Za kazdu pomoc budem vdacny.
Zafira A 1.6 16V
Astra F 1.6 8V
Corsa B 1.2 16V
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29194
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Vymen termostat... a aky si kupis, taky budes mat. Existuje viac typov, ktory kazdy sa otvara pri inaksej teplote. Pre nase klimaticke pasmo je urceny taky, ktory sa otvara pri 92°C.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

Vyskúšaj pár minút po naštartovaní studeného motora hadicu k chladiču. Ak bude teplá tak termostat prepúšťa.
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ak ma motor aspon 70 stupnov, musi kurit perfektne, inak je chyba inde !
Používateľov profilový obrázok
kiko24252
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 04 Apr 2009, 12:14
Auto: Astra G
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kiko24252 »

mal som ten isty problem a vymenil som dnes termostat a je vidieť rozdiel na budiku (teploty) i cítiť rozdiel (skôr hreje teply vzduch).( ked budes menit termostat, tak daj pozor ked odpojis hadicku a hadice a poolievas s chladiacou kvapalinou motor tak to potom poutieraj. lebo ked sa zohreje motor a nepoutieras to tak to zacne dymit a budes si mysliet ze ti nieco hori) :)
Opel Astra G kombi 1.4 16V 66kw r.2003
Používateľov profilový obrázok
dolomit
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 20:20
Auto: Zafira A
Bydlisko: Dolný Kubín
Bydlisko alt: Trencin
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa dolomit »

Zatial som na riesenie problemu neprisiel.Pytal som sa aj dotycneho co menil rozvody ci nemoze byt ta vodna pumpa pridreta alebo ci sa netoci len oska,vravel ze to neni mozne ze keby tak bolo motor by po par km jazdy odisiel.buduci tyzden idem vymenit termostat tak som zvedavy ci to pomoze ak nie nezostava mi nic ine len dat znovu vymenit vodnu pumpu.
Zafira A 1.6 16V
Astra F 1.6 8V
Corsa B 1.2 16V
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Keby bol problém z vodnou pumpou, motor by sa prehrieval a nie praveže mal problem sa zohriať.
Problém máš najskor v termostate.
Mohol sa uvolnit nejaký bordel pri výmene vodnej pumpy, bordel sa dostal do termostatu a ten nepriviera...
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"