opel astra caravan z motorom 2.0 16v 100Kw

Moderátori: bukelo, buci_vectra

ondris
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 19 Máj 2011, 20:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

opel astra caravan z motorom 2.0 16v 100Kw

Príspevok od používateľa ondris »

Zdravim vsetkych. Jak to tu tak citam tak vela ludi tu nema astru z takymto motorm tak som sa tu nikde nedocital o nejjakych problemoch ake mam ja. Nieje ich vela ale predsa. Motor ma na volnobeh trocha nepravidelny chod, otackomer sa ani nepohne ale je citit take chvenie trebars na volante. Co sa tyka skrtiacej klapky a volnobezneho ventila tak vsetko je ciste jak oci. Mal som rozobraty aj erge ventil-bol uplne zasvineny a zadrety tak som vo vycistil rozhibal ale stale to robilo. Tak som ho zaslepil a vtedy to prestalo,chod na volnobeh bol nadherny ale startovanie bolo zase dost na dlho,Teda skusal som to v zime tak neviem ci to nebolo aj niecim inym. Bez zaslepeneho to startovalo oka. Vcera som ho zaslepil znova a start je oka a zatial teda je vsetko oka. Ale este ma trapi aj spotreba. Mam tam namontovany plyn tak viem len spotrebu na plyn. Po meste 12L a po dialnici pri 120-130 km h 10.5L a pri 150km h 15L. Ma niekto nejake podobne skusenosti alebo problemi?? Dakujem
.:DeViL:.
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 18:46
Auto: Omega B
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa .:DeViL:. »

Mal som podobny problem. Na voľnobeh kolísanie otáčok a zdochínanie motora. Mal som zaliate sviečky. Skús pozrieť. Ale keďže máš plyn, tak chyba môže byť aj inde.
...::: Opel Omega B "Jubileum 100" 2.0 16V 136HP r.v. 1999 Jungle Green :::...
...::: Opel Omega B "Elegance" 2.5 V6 170HP r.v. 2000 Star Silver :::...
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

motor je rovnaky ako vo Vectra B.
skus tam 1-2 nadrze natankovat benzin, aby si zistil, ci ide o problem s tvojim LPG alebo s motorom
ten motor nie je zravy, pokial nie si v meste
ondris
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 19 Máj 2011, 20:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa ondris »

ten nepravidelny chod na volnobeh bol uz aj ked som tam plyn este nemal a co sa tyka tej spotreby tak auto som kupil a hned na druhy den som si tam namontoval plyn tak spotreba na benzin vobec netusim aka je a spotreba plynu sa vzdy odvija od spotreby benzinu. Plynu to zere asi o 10 percent viacej ako benzinu. a co sa tyka tych sviecok tak hned jak som to kupil tak som ich vymenil a aj tesnienie pod ventilovym vieckom. mam podozrenie este na lamdu ale je to dost velka palka to len tak kupit a sak hadam to pomoze. Ona by mala chodit od 0.1volta do 1.0volta a chodi od0.1 do0.5 volta tak neviem...
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"