ABS - Snimac rychlosti

Moderátori: bukelo, buci_vectra

fifty88
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Júl 2010, 03:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

ABS - Snimac rychlosti

Príspevok od používateľa fifty88 »

Zdravim, uz davnejsie som sem pisal moj problem..
aby som to v skratke zhrnol, ide o to, ze na aute mi nejde abs, a po case my odisiel aj tachometer, co ma za nasledok, ze auto trha ( napr mam 2 rychlostni stupen, pridam plyn, a ked ho zrazu pustim auto sklbne, ked pridam auto sklbne.. )
stalo sa my aj ze na chvilku tachometer nabehol, a sklbanie uplne pominulo.. po par minutach prestal ist a odvtedy nesiel az doteraz a zacola trhat znova..
jeden moderator my velmi dobre poradil, ze rychlost sa snima cez abs, a kedze nejde abs nejde ani tachometer a tym padom RJ ktora optimalizuje chod motora, ked nevie rychlost auta tak to cele zlbne a auto sa sprava tak ako sa sprava..

tazke bol som s tym najskor na diagnostike (asi pred 4 mesiacmi) vyhadzovalo ze jedno koloso brzdi slabsie ako ostatne a to ma za nesladok ze nejde abs.. povedal my ze je tam zle lanko rucnej brzdy.. pred par dnami som dal auto do servisu a dal som to vymenit.. vcera my volal ze to je hotove, avsak abs ani tachometer nesiel.. tak som mu to tam nechal nech sa na to este pozrie..

teraz ma napadla taka vec, ze asi bude treba zaist znova na diagnostiku a vynulovat tie chybove kody aby sa to odomklo..

v PN kde som bol naposledy tam za to pytaju 25 eur co je dost..

nenasiel by sa tu niekto kto je z okolia trnavy a hlohovca a ma diagnostiku??
Opel Astra G Sportive 2.0 Di 16V 60kw r.1999, červená, ABS, El okna, Hlinikove disky 16" Stresne okno, 4x Airbag,
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

dobehni do GA poriesime :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
fifty88
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Júl 2010, 03:57
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa fifty88 »

Tak auto uz je v poriadku.. na obidvoch prednych kolesach boli skorodovane snimace, kôli comu neslo abs, a kedze cez tie snimace je aj merana rychlost auta, nesiel ani tachometer, a kedze neukazovalo rychlost auto, RJ neoptimalizovala chod motora, a auto strasne trhalo (pri pusteni alebo pridani plynu pri preradovani)
dvojnasobne sa my zvisila spotreba cca 10-12 litrov na 100km
teraz mam priemernu 6.1 litra..
proste krasna retazova reakcia koli jednej blbej suciastke..
jeden snimac stal 50 eur boli menene 2, + som menil lanka rucnej brzdy a vytlcene zadne tlmice a na lavom kolese lozisko..
celkovo suciastky plus praca to stalo cca 450 eur
:?
auto ide teraz ako hodinky, tak dufam ze v najblizsej dobe okrem brzd nebudem musiet nic menit.
Opel Astra G Sportive 2.0 Di 16V 60kw r.1999, červená, ABS, El okna, Hlinikove disky 16" Stresne okno, 4x Airbag,
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"